POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
26-05-2023       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Wszystkich muzycznych pasjonatów już dziś zapraszamy na koncert promujący nową płytę zespołu „Bez Zobowiązań” Greeland Song!
ZAPRASZA
Młodzieżowy Dom Kultury "Dom Harcerza"
ul. Reymonta 18
30-059 Kraków
tel. 12 638 42 12
tel. 12 637 59 35
tel. 12 63 737 61
http://www.mdk-dh.krakow.pl
biuro@mdk-dh.krakow.pl
miejsce:
MDK "Dom Harcerza"
Ul.Reymonta 18
Kraków
18:30
» Muzyka
Koncert będzie wyjątkową okazją do spotkania z prawdziwymi wirtuozami gatunku znanego jako poezja śpiewana – Robertem Marcinkowskim, Grzegorzem Śmiałowskim i Marco Trimboli. Kunsztowne połączenie słowa i muzyki wybrzmi w niecodziennych aranżacjach zespołu „Bez zobowiązań”.

Ścieżki Roberta i Grzegorza zetknęły się w 1995 roku w chatce na Niemcowej w Beskidzie Sądeckim i jak do tej pory nierozerwalnie przeplatają się muzycznie, tworząc nieformalną grupę "Bez Zobowiązań". W 2004 roku nagrali płytę Szałosolot z towarzyszeniem innych muzyków, łącznie w siedmioosobowym składzie. W 2014 roku dołączył do nich Marco, który od razu zdobył sympatię publiczności. Obecnie zespół wydał nową płytę Greeland Song, której utwory będzie można usłyszeć na najbliższym koncercie.

Robert Marcinkowski – krakowski architekt i nauczyciel akademicki, przekazujący z pasją wiedzę studentom by jak lubi mawiać niedaleko padał strop od ściany:). Poeta, fotograf, muzyk. Ma w dorobku sporo prezentacji autorskich, głównie poetycko-plastyczno-muzycznych, lecz także wystawy rysunków i fotografii. W bluesach i bosanovach czuje się jak ryba w wodzie. Jak mało kto potrafi ująć świat w słowa i muzykę. Gdy nie przekazuje wiedzy budowlanej – chętnie podróżuje. Jego obserwacje świata zaowocowały powstaniem kilku tomów wierszy i kilkudziesięciu piosenek. Czynnie działa w kilku środowiskach poetyckich.

Grzegorz Śmiałowski – pochodzący z Rzeszowa, pasjonat i miłośnik gór, oddany im bezgranicznie. W 2005 roku wybrał Bieszczady by tam żyć. Czy w Bieszczadach zakochany? Nie tylko. Także w innych górach. Dlaczego jednak Bieszczady? Bo nie da się żyć wszędzie naraz a one miały to coś. Dziś po tylu latach, zważywszy na rozwój i komercjalizację tego miejsca jest to trudna miłość ale chyba jednak miłość. By móc tu żyć wybrał dość oryginalny sposób – ochronę granic. Talentów pisarskich mu poskąpiono ale mmm muzycznie – sporo osób wie, że coś niecoś mu czasem wychodzi i to nie z tego ani z owego, a na gitarze.

Marco Trimboli – inicjator postania płyty „GRELLAND SONG”. Jak samo nazwisko sugeruje – autentyczny Włoch ze słonecznej Italii:) Człowiek niezwykle pogodny i pozytywny. Perkusista, który umiejętności swe szlifował w Krakowskiej Szkole Jazzu i występuje z kilkoma zespołami na różnych scenach muzycznych. Zapalony miłośnik wędrówek rowerowych i górskich. Pewnego dnia serce skradła mu córka Roberta, Ula – i dziś Marco ma dwie ojczyzny. Na stałe mieszka w Krakowie zajmując się oprócz grania, podtrzymywaniem istnienia międzynarodowych korporacji, oraz nauczaniem języków obcych.

Przybywajcie!
https://www.mdk-dh.krakow.pl/
Miejsce:
MDK "Dom Harcerza"
Ul.Reymonta 18
Kraków
Godz.
18:30
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2023


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury