POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
09-02-2023       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Najpiękniejsze Piosenki: Agnieszka Osiecka
ZAPRASZA
Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 232
31-913 Kraków

tel. 0 12 6440266
fax 0 12 6447600
http://nck.krakow.pl
nck@nck.krakow.pl
miejsce:
Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 232
31-913 Kraków
18.00
» Muzyka
Najpiękniejsze Piosenki: Agnieszka Osiecka

Występują:
Natalia Lubrano – śpiew
Olek Miśkiewicz – fortepian, akordeon
Krzysztof Żesławski – gitary, bas, kierownictwo muzyczne

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

9 lutego (czwartek), g. 18.00, Scena NCK


Agnieszka Osiecka (ur. 9.10.1936 – zm. 7.03.1997) – polska poetka, autorka ponad dwu tysięcy tekstów piosenek, utworów scenicznych, reżyserka, dziennikarka; napisała teksty, które zajmują trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej i w naszej pamięci – „Małgośka”, „W żółtych płomieniach liści”, „Zielono mi”, „Niech żyje bal”, „Okularnicy”, „Czy te oczy mogą kłamać”, a wykonawcami tych niewątpliwie przebojów byli m.in. Maryla Rodowicz, Seweryn Krajewski, Anna Szałapak, Skaldowie. Debiutowała w 1954 roku w warszawskim Studenckim Teatrze Satyryków, dla którego pisała blisko 20 lat. W latach 1963-69 była redaktorką Polskiego Radia, a prowadzone przez nią Radiowe Studio Piosenki wypromowało całą rzeszę gwiazd polskiej estrady. Ostatnie lata swojej działalności związała z Teatrem Atelier w Sopocie, który dziś nosi jej imię. Z inicjatywy córki poetki, Agaty Passent, powstała Fundacja „Okularnicy”, która zajmuje się dorobkiem Agnieszki Osieckiej. Od 25 lat Teatr Nowy w Poznaniu organizuje Festiwal „Pamiętajmy o Osieckiej”, w którym wokaliści prezentują swoje interpretacje piosenek z tekstami Agnieszki Osieckiej.Osiecka Jazzowa Trio
to muzyczny projekt wrocławskiego muzyka, Krzysztofa Żesławskiego, współpracującego m.in. z zespołami Tax Free i Wolna Grupa Bukowina. Tym razem Krzysztof zaprosił do współpracy charyzmatyczną wokalistkę Natalię Lubrano, finalistkę programu Voice Of Poland.

Krzysztof Żesławski od wielu lat jest propagatorem twórczości Agnieszki Osieckiej, pełni również funkcję kierownika muzycznego Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej „BARDZO WIELKA WODA” we Wrocławiu. W 2020 r. Krzysztof Żesławski skomponował muzykę do tekstu Agnieszki Osieckiej „Piosenka o ostatnim Doboszu”, która pojawiła się w filmie dokumentalnym pt. „Świat został stworzony dla mnie” o życiu literata Andrzeja Dobosza (reż. Agnieszka Jęksa).

Natalia Lubrano – piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, zaistniała się na polskiej scenie występami z wrocławskimi hip-hopowcami oraz z zespołem Miloopa. W 2012 r. ukazała się jej solowa płyta CD R.E.S.P.E.C.T. W 2014 r. artystka otrzymała nagrodę publiczności Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za brawurowe wykonanie piosenki „Wariatka tańczy” (muz. Seweryn Krajewski, sł. Agnieszka Osiecka). Wystąpiła też w koncercie „SuperDebiuty” na 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2014 r. ukazał się album koncertowy CD Live Sessions, zawierający zapis z koncertu Natalii Lubrano i Maćka Czemplika. Jesienią 2015 roku Natalia Lubrano (z zespołem The Lions) została finalistką dziesiątej edycji programu „Must Be the Music. Tylko muzyka”.

Pod koniec listopada 2016 r. ukazała się płyta zatytułowana Osiecka Jazzowo, którą nagrała Natalia Lubrano wspólnie z Kwartetem Krzysztofa Żesławskiego, płyta ku czci Agnieszki Osieckiej. W 2020 r. współpracę z zespołem nawiązał Piotr Dziubek, akordeonista, pianista, kompozytor i aranżer, a w 2022 r. – Olek Miśkiewicz, pianista i akordeonista. W lutym 2021 r. zespół wystąpił koncert w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a wydarzenie to było transmitowane przez TVP3 Warszawa.
https://nck.krakow.pl/najpiekniejsze-piosenki-34/
Miejsce:
Nowohuckie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 232
31-913 Kraków
Godz.
18.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury