Wstęp: 25 zł dla osób niezapisanych na cały cykl. Obowiązują zapisy (do 18 XI) przez formularz na stronie: https://okn.edu.pl/strona-glowna/wydarzenia/aktualne-zapisy
Pamięć jest jednym z najważniejszych i zarazem najbardziej ulotnych składników lokalnego dziedzictwa. Podczas ćwiczeń nauczymy się, jak cenić ją i chronić. Czy sąsiadka z bloku może być świadkiem historii? Czy i jak nagrywać babcine opowieści? O co zapytać starszego sąsiada (a o co lepiej nie)? Jakie opowieści są wartościowe i dlaczego? Podczas zajęć dowiemy się także gdzie szukać takich opowieści, jak przeprowadzić wywiad ze świadkiem historii, jak go utrwalić, jak (s)pisać historię i co z tym wszystkim ostatecznie możemy zrobić.
Szczegółowe informacje:
- spotkanie przeznaczone dla młodzieży, studentów, osób dorosłych;
- obowiązują zapisy na zajęcia;
- szczegółowe informacje: u.tlomak@okn.edu.pl, tel. 12 644 27 65 w. 21.
Zajęcia odbywają się w ramach Studium Dziedzictwa Nowej Huty. Jest to dwusemestralny program edukacyjny dla młodzieży i dorosłych pogłębiający wiedzę o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym Nowej Huty od prehistorii do współczesności.
Prowadząca: Katarzyna Kobylarczyk – reporterka i dziennikarka. Za książkę „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany” otrzymała Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki oraz Kryształową Kartę Polskiego Reportażu – Nagrodę Prezydenta Lublina. Autorka książek „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty”, „Baśnie z bloku cudów. Reportaże nowohuckie” oraz „Kobiety Nowej Huty. Cegły, perły i petardy” (nominowanej do Nagrody im. R. Kapuścińskiego). Dla Małopolskiego Instytutu Kultury napisała pięć zbiorów reportaży historycznych. Publikowała w m.in. „Dzienniku Polskim”, „Gazecie Wyborczej” i „Tygodniku Powszechnym”. Z urodzenia i zamiłowania nowohucianka.
Kontakt:
Nowohuckie Laboratorium Dziedzictwa
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. +48 12 644 27 65 w. 21;
www.nhlab.okn.edu.pl
www.facebook.com/NHlabOKN
|