POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
07-04-2018   -   08-04-2018  
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Koniec zimy, ruszają więc darmowe testy najnowocześniejszych rowerów w Krakowie.
W tym modelu Mai Włoszczowskiej
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Kraków, stadion Juvenii Kraków przy ul. Na Błoniach 7,
Enjoy Squash Kraków przy ul. księcia Józefa 54A.
9.30-17.00
WSTĘP WOLNY
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Sport
W najbliższy weekend, 7-8 kwietnia, czekają nas trzy rowerowe wydarzenia. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą kupić dwa kółka, ale nie wiedzą jak je dobrać dla siebie. Dzięki serii testów będziemy mogli sprawdzić jak to jest jeździć na różnych modelach, nawet na takim kosztującym prawie 24 tys. zł (ściga się na nim dwukrotna wicemistrzyni olimpijska). Przetestujemy też ultralekką szosówkę Vento i najnowsze modele górskie, także elektryczne. Łącznie dostaniemy do dyspozycji ponad 50 rowerów.

Trzy osobne imprezy tematyczne, polegające na bezpłatnych testach, to rzadka okazja, by wypróbować wszelkie propozycje rowerowe – nawet te najlepsze i najdroższe na rynku. Możemy też dowiedzieć się co nowego w sezonie 2018, jak wybrać rower najbardziej odpowiedni dla siebie i zasięgnąć wszelkich porad od specjalistów z branży.

Wyliczmy po kolei:

• KROSS Road Ride odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia, w godz. 9.30-15.30 na stadionie Juvenii Kraków przy ul. Na Błoniach 7. To okazja, by przekonać się do rowerów szosowych. Łącznie do dyspozycji zostanie udostępnionych 8 modeli w różnych wersjach.

• W tym samym czasie i miejscu potrwa akcja Włącz Rower, dotycząca rowerów elektrycznych. Do testów zostaną udostępnione eBike’i z serii Boost w różnych wersjach, różniących się pojemnością baterii i częściowo osprzętem - ścieżkowiec Soil, górski model Level i Lea (ten drugi to wersja dla pań) oraz trekkingowe modele Trans Hybrid. Wszystkie bazują na jednym z najpopularniejszych na rynku systemów Shimano Steps. - Chcemy pokazać uczestnikom zalety rowerów elektrycznych i przybliżyć zastosowaną w nich technologię. Są one w Polsce ciągle małe znane i panuje wokół nich wiele mitów. Dużo osób sądzi na przykład, że jadą same, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo to nie skutery - mówi Paweł Buczko, starszy specjalista ds. trade marketingu marki KROSS. - eBike dokłada dodatkową moc podczas pedałowania. Sprawia, że rower jedzie łatwiej i daje dużo przyjemności tam, gdzie nie ma jej na tradycyjnych dwóch kółkach – podkreśla.

• KROSS Test Tour zostanie zorganizowany dzień później, w niedzielę 8 kwietnia w godz. 9.30-15.30 w pobliżu centrum Enjoy Squash Kraków przy ul. księcia Józefa 54A. Dostaniemy wtedy możliwość sprawdzenia w terenie ponad 50 rowerów z segmentów: MTB XC, enduro, trail i MTB w wersji elektrycznej. Znajdzie się wśród nich np. topowy model Level Team Edition, kosztujący niecałe 24 tys. zł, na którym ścigają się zawodowe kolarki Maja Włoszczowska i mistrzyni świata w kolarstwie górskim Jolanda Neff.

Rozwiązać dylemat: który model dla mnie?

- Zakup roweru, mającego posłużyć właścicielowi na długie lata, to poważna decyzja. Dzięki naszemu przedsięwzięciu każdy kto planuje przesiąść się na nowe dwa kółka może sprawdzić, który segment i jaki model najbardziej mu odpowiada – wyjaśnia Paweł Buczko z firmy KROSS. – Podczas każdej z tych imprez wyjazdy będą prowadzone w systemie turowym od godziny 9.30 do 15.30. W tym czasie zostaną zorganizowane co najmniej trzy przejazdy. Na miejscu sztab mechaników i innych pracowników odpowie na wszelkie pytania. Będzie też przygotowywał testowe dwa kółka, by wszystko działało jak należy. Ale warunkiem koniecznym jest posiadanie własnego kasku – zaznacza Buczko.

Każda osoba może w ciągu testowego dnia wypożyczyć maksymalnie trzy rowery, co oznacza praktycznie całodniową rodzinną weekendową rozrywkę. Co więcej, wszyscy uczestnicy mogą liczyć na przygotowanie specjalnej oferty sprzedażowej przez lokalnych dealerów KROSSA.

Jak wziąć udział?

To banalnie proste i wymaga jedynie drobnych formalności. Na stronie odpowiedniej serii testów wystarczy zarezerwować interesujący nas model. Szosówki i modele triathlonowe na KROSS Road Ride zamówimy dla siebie pod adresem www.kross.pl/road_ride, a inicjatywa Włącz Rower - poświęcona eBike’om – jest skierowana dla wszystkich chętnych i nie obowiązują zapisy (oba wydarzenia zaplanowane są na sobotę). Z kolei rowery górskie w ramach KROSS Test Tour (niedziela) zarezerwujemy na stronie www.kross.pl/pl/test_tour.

Konkretne dwa kółka zamawiać można na stronie odpowiedniej edycji najwcześniej na dwa tygodnie przed testowym weekendem. Zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Na miejscu, przed rozpoczęciem jazdy, niezbędne jest podpisanie umowy najmu, upoważaniającej do wypożyczenia roweru. Wcześniej do weryfikacji należy pokazać dwa dokumenty tożsamości. Testować sprzęt mogą zarówno dorośli, jak i dzieci (wtedy pieczę nad nimi sprawują rodzice lub uprawnieni opiekunowie).

Ze szczegółami akcji zapoznamy się na jej profilu na Facebooku. Znajdziemy tam również listę rowerów. W dodatku na tej stronie można zadawać pytania dotyczące testów i śledzić relacje z tych wydarzeń.


 
http://www.kross.pl/road_ride
Miejsce:
Kraków, stadion Juvenii Kraków przy ul. Na Błoniach 7,
Enjoy Squash Kraków przy ul. księcia Józefa 54A.
 
Godz.
9.30-17.00
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury