POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
05-11-2017   -     
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Lucio Capece, Gerard Lebik
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Baza, ul. Floriańska 15, Kraków
20.00
Muzyka
Do spotkania muzyków doszło podczas rezydencji Lucio Capece w ramach projektu Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku. Do tworzenia dźwięku artyści używają generatory fal sinusoidalnych, generatory szumu, sprężone powietrze, oraz instrumenty akustyczne takie jak saksofony. Muzyka duetu nie przybrała ostatecznej formy, nie jest jednak improwizacją, a serią utworów skomponowanych podczas wyprawy rowerowej na górę Ruprechticki Szpiczak w paśmie Gór Kamiennych w Sudetach Środkowych.

W działaniach Capece i Lebika dużą rolę odgrywa doświadczanie czasu i przestrzeni a dźwięk jest tutaj pewnego rodzaju narzędziem do badania, pogłębiania i zmieniania tego procesu. O znaczeniu dźwięku i jego specyficznych właściwościach z artystami porozmawiają Justyna Stasiowska, Marcin Barski i Konrad Gęca, dyskusję poprowadzi Piotr Tkacz.

//

Lucio Capece
Argentyński muzyk mieszkający od 2004 w Berlinie.
Jego prace oscylują wokół tematu doświadczenia percepcyjnego. Do tworzenia muzyki używa głośniki latające na balonach z helem, głośniki w ruchu wahadłowym, syntezatory analogowe, generatory fal i szumu, światło ultrafioletowe, sensory, klarnet basowy, saksofony.
Poza muzyką instrumentalną jego głównym celem jest skupienie się na fizycznym, społeczno-przestrzennym doświadczeniu człowieka.
Jego wspólny album "Trahnie" (wydanie Mego) z udziałem Mika Vainio został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych albumów roku 2009 w kategorii "Outer Limits" magazynu The Wire.
Grał wydawał i współpracował z takimi artystami jak: Pauline Oliveros, Peter Ablinger, Antoine Beuger, Michael Pisaro, Alex Arteaga, Christian Wolff, Phill Niblock ,Mika Vainio, Radu Malfatti, Keith Rowe, Vladislav Delay, David Sylvian,Kevin Drumm, Lee Patterson, Christian Kesten, Toshimaru Nakamura, Robin Hayward, Taku Sugimoto, Ilpo Vaisanen, Julia Eckhardt, Axel Dörner, Rhodri Davies, Burkhard Beins, i wielu innych.
Jego płyty ukazały się w takich wytwórniach jak: B-Boim, Editions Mego ( Austria), Another Timbre, Hideous Replica, Entr´acte, Leaf ( UK), PAN (Germany), Potlatch, Drone Sweet Drone (France), Formed ( USA), Mikroton , Intonema (Russia), Organized Music from Thessaloniki ( Greece), No Seso (Argentina)

http://luciocapece.blogspot.com/
http://luciocapece.blogspot.com/2006/11/lucio-capece.html

//

Gerard Lebik
Muzyk i artysta dźwiękowy mieszkający we Wrocławiu. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną i eksperymentalną, wykorzystując różnorodne techniki i narzędzia (saksofony, generatory fal zopan, kompresory powietrza, magnetowidy VHS, obiekty wideo, software). Jest autorem licznych instalacji i interwencji dźwiękowych. W 2007 r. ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego.
Występował z i współpracował z artystami jak: Keith Rowe, Phil Minton, Ryoko Akama, David Maranha, Eryck Abecassis, Paul Lovens, Kazuhisa Uchihashi, Kasper Toeplitz, Jerome Noetinger, Noid, Brian Labycz, Hernani Faustino, Kurt Liedwart, Miguel A Garcia, Ilia Belorukov, Gabriel Ferrnandini, Noritaka Tanaka, hans w koch, Joker Nies, Rodrigo Pinheiro, Paweł Janicki, Piotr Damasiewicz, Artur Majewski i innymi.
Od 2014 wraz z Zuzanną Fogtt tworzy platformę/festiwal Sanatorium Dźwięku,

http://gerardlebik.blogspot.com/
http://www.sanatoriumdzwieku.pl/en/platform
https://soundcloud.com/gerardlebik

 
https://www.facebook.com/events/1841854896127249/
Miejsce:
Baza, ul. Floriańska 15, Kraków
 
Godz.
20.00
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury