POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
01-04-2017   -   09-04-2017  
Empik Bonarka
Festiwal Książki Dziecięcej "Przecinek i Kropka"
Empik Bonarka

ul. Kamieńskiego 11
Kraków

http://www.empik.com/
empik Bonarka
Kraków, ul. Kamieńskiego 11
WSTĘP WOLNY
DLA DZIECI
FESTIWAL
Literatura
Zapraszamy na Festiwal Książki Dziecięcej "Przecinek i Kropka", który odbędzie się w dwa pierwsze weekendy kwietniowe (1-2, 8-9 kwietnia) w salonie empik Bonarka w Krakowie.

Głównym bohaterem Festiwalu jest Kubuś Puchatek. W ramach festiwalu zapraszamy na warsztaty plastyczne, literackie oraz spotkanie z Michałem Rusinkiem (tłumaczem nowej książki o przygodach Kubusia Puchatka). Nie zabraknie również innych bohaterów literatury dla dzieci.

Program Festiwalu:

KUBUŚ PUCHATEK I WYPRAWA W KOSMOS - WARSZTATY
1 kwietnia, godz. 11:00
Uruchamiamy wyobraźnię i piszemy dalsze przygody Kubusia. By zrealizować własny komiks fantastyczny, użyjemy artystycznej techniki kolażu. Każdy z uczestników warsztatów przygotuje jeden arkusz komiksu z wymyśloną przez siebie historią. Posłużymy się również przygotowanymi szablonami postaci. Zapisy: tel. 603 114 165


WARSZTATY Z KUBUSIEM PUCHATKIEM
1 kwietnia, godz. 16:00 – 17:30
empik i Wydawnictwo Znak zapraszają do wspólnej zabawy z bohaterami książki „Nowe przygody Kubusia Puchatka”. Na najmłodszych czekają quizy, rebusy, poprzez malowanie twarzy będą mogli także przeistoczyć się w bajkowe postacie.


PAMIĘTNIK KUBUSIA PUCHATKA
2 kwietnia, godz. 11:30 – 13:00
Pamiętnik to wyjątkowa forma literacka. Podczas warsztatów, wykonamy ozdobny pamiętnik Kubusia Puchatka w technice scrapbookingu, wykorzystując do tego cytaty z książki, w której Kubuś jest głównym bohaterem oraz opatrując je własnym komentarzem. Zapisy: tel. 603 114 165


MICHAŁ RUSINEK
2 kwietnia, godz. 13:00
Michał Rusinek jest autorem znanym zarówno starszym jak i młodszym czytelnikom. Tym razem podjął się roli tłumacza „Nowych przygód Kubusia Puchatka” (Znak). Jest to oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne’a, opatrzona ilustracjami w stylu E.H. Sheparda.
W trakcie spotkania Michał Rusinek przeczyta fragmenty książki, a także zaproponuje literackie zabawy z bohaterami książki. Zapraszamy na spotkanie wszystkich, niezależnie od wieku.


WARSZTATY Z KUBUSIEM PUCHATKIEM
2 kwietnia, godz. 15:00 – 16:30
empik i Wydawnictwo Znak zapraszają do wspólnej zabawy z mieszkańcami Stumilowego Lasu. Dzieci będą mogły sprawdzić swoje siły w quizach, zagadkach. Na najmłodszych czekają również kolorowanki.


WARSZTATY PRZECINEK I KROPKA
8 kwietnia, godz. 14:30-15:30
Czy wiecie jak powstają książki i czy zawsze wyglądały tak, jak obecnie? Zapraszamy na niezwykłą podróż po świecie, w którym książka to nie tylko stronice wypełnione tekstem i ilustracjami, ale przede wszystkim wspaniała przygoda. Podczas warsztatów będą również zabawy, prezent dla każdego z uczestników oraz niespodzianka na zakończenie. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5-8 lat.


WOKÓŁ MITÓW GRECKICH
8 kwietnia, godz. 15:30
Podczas zajęć zapoznamy się ze światem mitologii. Będziemy czytać fragmenty książki „Mity greckie dla dzieci” Grzegorza Kasdepke. Wspólnie przygotujemy scenę i postaci znane z mitów, a na koniec wystawimy wybrany mit w formie przedstawienia. Rezerwacja miejsc: tel. 603 114 165


ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI
9 kwietnia, godz. 12:30
Zapraszamy do przygotowania zakładki do książki metodą kolażu oraz scrapbookingu. Będziemy malować, odbijać, kleić, pisać i wymyślać własne dekoracje, tworząc przedmiot nie tylko praktyczny, ale i bardzo osobisty. Zapisy: tel. 603 114 165


WARSZTATY Z BOLKIEM I LOLKIEM
9 kwietnia, godz. 14:30 – 16:00
Empik i Wydawnictwo Znak zapraszają na zabawę z bohaterami książki „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”. Wraz z autorka Zuzanną Kiełbasińską i ilustratorką Anną Nowacką młodzi czytelnicy odwiedzą najpiękniejsze miejsca z podróży Bolka i Lolka po Polsce. Zapraszamy do wspólnej zabawy w tworzenie opowieści, a także ćwiczeń ze spostrzegawczości.

 
Miejsce:
empik Bonarka
Kraków, ul. Kamieńskiego 11
 
Godz.
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2018


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury