POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
KRONIKA
MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH "SMOK 2018" i LUDOWE ECHA KURDWANOWA
« start     09-06-2018

09-06-2018
Park Kurdwanów
(scena przy muszli koncertowej)

MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH "SMOK 2018" i LUDOWE ECHA KURDWANOWA

Ludowe Echa Kurdwanowa odbędą  się po raz 3. Jego organizatorem jest Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” i MDK im. K.I. Gałczyńskiego. Wydarzenie ma na celu promowanie kultury i sztuki ludowej (w tym rękodzielniczej), a także wzmacnianie więzi lokalnych. Jego adresatami są mieszkańcy dzielnicy XI Krakowa Podgórze Duchackie, jak również miłośnicy i pasjonaci folkloru.

W programie pojawią się m.in. występy amatorskich zespołów folklorystycznych z Małopolski i okolic. To za sprawą XI MAŁOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH SMOK 2018, który to przegląd jest jednym z punktów wydarzenia.

Ponadto przez cały czas trwania Ludowych Ech Kurdwanowa  odbywać się będzie  szereg warsztatów (tj. m. in. warsztaty z ceramiki, warsztaty malowania drewnianych ptaków, warsztaty z tkactwa artystycznego, warsztaty z koronki klockowej i wiele innych).

Prócz tego zainteresowanym stworzona zostanie możliwość zakupienia  regionalnej żywności takiej jak pieczywo, sery, czy miody.

W trakcie trwania wydarzenia zostanie  również wręczona Nagroda w Dziedzinie Kultury Dzielnicy XI - Podgórze Duchackie, a także wręczenie nagród dla laureatów Konkursu Tańców Polskich połączone z występami zwycięzców konkursu. Honorowy patronat nad Ludowymi Echami Kurdwanowa objęła  dzielnica XI Miasta Krakowa Podgórze Duchackie.

Zaś Małopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych SMOK to wydarzenie, którego organizatorem jest Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” . W tym roku Przegląd odbędzie się po raz 11. Jego celem jest m.in. stworzenie możliwości zaprezentowania dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych amatorskich zespołów folklorystycznych, promowanie sztuki ludowej, ochrona i dokumentacja tradycji ludowego tańca, śpiewu, a także muzyki z Małopolski  i okolic.

Park Kurdwanów (scena przy muszli koncertowej)

WSTĘP WOLNY


PATRONAT:
ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 
 
Konkurs "Moja Piękna Mama"
 
Święto RĘKAWKI pod Kopcem Krakusa
 
Massimo Mayde. Re Nero
Powieść historyczna z akcją w Krakowie
 
Miasto bierze kredyt na spłatę pożyczek
 
Prezenty wartości DWÓCH MILIONÓW złotych dla krakowskich dzieci
 
Konkurs na recenzję spektaklu Beatrix Cenci Juliusza Słowackiego
 
Wsparcie dla hipoterapii w Bonarka City Center Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją