POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
KRONIKA
Wsparcie dla hipoterapii w Bonarka City Center
« start     29-12-2009

Akcja charytatywna

Końcówka roku w Bonarka City Center to nie tylko wielkie wyprzedaże, ale też działania charytatywne, wpisujące się w przewodnie hasło „Bonarka pomaga pomagać”.

30 i 31 grudnia, przez cały dzień, w pasażach Galerii spotkać  można było wolontariuszy z zielonymi puszkami Fundacji Hipoterapia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych.

W zamian za datki każdy darczyńca otrzymał kalendarz ze zdjęciami dzieci - podopiecznych Fundacji. Zdjęcia zostały wykonane w trakcie zajęć hipoterapeutycznych.

Fundacja Hipoterapia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych istnieje od jesieni 1989 roku i jest najstarszą w Polsce organizacją pozarządową, zajmującą się wszelkimi zagadnieniami związanymi z hipoterapią i rehabilitacją konną. Prowadzi między innymi kompleksową terapię dzieci niepełnosprawnych, poradnictwo dla ich rodziców oraz turnusy rehabilitacyjne. 60 proc., z blisko stu podopiecznych Fundacji, stanowią dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym; pozostali to pacjenci z wieloraką niepełnosprawnością.

Poza zajęciami hipoterapii Fundacja od sześciu lat prowadzi także nieformalną grupę teatralną „Kucyki”, integrującą dzieci zdrowe z niepełnosprawnymi. Ma ona za sobą szereg premier i prezentacji na prawdziwych, profesjonalnych scenach, jest laureatem zbiorowych oraz indywidualnych nagród na Przeglądach Twórczości Osób Niepełnosprawnych „O Buławę Lajkonika” w latach 2006, 2007 i 2008. W tym roku, 20 grudnia, w krakowskim Teatrze Groteska, odbyła się premiera „Opowieści wigilijnej” wg Karola Dickensa, w wykonaniu dzieci z Integracyjnej Grupy „Kucyki”.

Zbiórka, prowadzona w Bonarka City Center, miała pomóc w realizacji zadań Fundacji. Akcja wpisuje się w przewodnie hasło Galerii, które brzmi: „Bonarka pomaga pomagać”. BCC nie tylko włącza się bowiem w akcje charytatywne prowadzone przez różne firmy i organizacje, ale także sama podejmuje działania, mające na celu niesienie pomocy potrzebującym. Tylko przed samymi świętami Galeria przekazała dzieciom, podopiecznym krakowskich fundacji i organizacji, bony o wartości 2 mln zł, za które dzieci mogą w BCC kupić wymarzone prezenty.

ZAPRASZAMY


ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 
 
41. Kongres i Targi LNE
 
Legendarny Polski Musical Metro
w reżyserii Janusza Józefowicza
z muzyką Janusza Stokłosy
 
Rybnicki Festiwal Podróżników KARAWANA
 
III edycja konkursu W ułamku sekundy. Street Photo.
 
SINGING LITTLE KIDS AROUND CHRISTMAS -
ŚPIEWANIE KOLĘD I PASTORAŁEK W JĘZYKU ANGIELSKIM
 
KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ PT. „MOJA RODZINA”
 
X Krakowski Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych
 
Najważniejsze spotkanie branży beauty już za miesiąc
- 40. Kongres i Targi LNE!
 
Wielki jubileusz branży beauty!
40. Kongres i Targi LNE
 
Wielki eko Boho Kiermasz w Cafe Szafe!
 
LUDOWE ECHA KURDWANOWA
i
XII MAŁOPOLSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH „SMOK 2019”
 
XIII Piknik Krowoderski „Roztańczona Krowodrza” Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją