POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
KRONIKA
Konferencja z okazji Roku Janusza Korczaka
« start     01-10-2012

Konferencja dla bibliotekarzy, nauczycieli i wychowawców z województwa małopolskiego

Nauczycielu, bibliotekarzu czy znasz swoje prawa w kontekście praw dziecka ? Czy wiesz jak postępować z trudnym uczniem, czytelnikiem ?  Czy idee Janusza Korczaka  mają zastosowanie we współczesnym świecie?

Wobec narastających problemów wychowawczych, które wynikają z  sytuacji konfliktowych, pełnych agresji  w stosunku do rówieśników i wychowawców osoby pracujące z młodzieżą powinny  być świadome obowiązujących  praw dziecka, ale także znać  przysługujące pracownikom oświaty i kultury uprawnienia. Stawianie granic i konsekwentne budowanie zaufania oraz wzajemnego szacunku pozwala na osiąganie lepszych relacji i zmniejszanie sytuacji konfliktowych w placówkach oświatowych i kulturalnych.

Z okazji trwającego Roku Janusza Korczaka -  Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza bibliotekarzy,  nauczycieli  i wychowawców na konferencję organizowaną w ramach 16. Targów Książki, która odbędzie się  25 października 2012 r.   w godzinach od 11.00 do 13.00  w siedzibie Targów w sali nr 2.

Ideą przewodnią konferencji są słowa wybitnego pedagoga i wychowawcy „Nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest”.  Konferencja wpisana jest do kalendarza ogólnopolskich  obchodów Roku Janusza Korczaka organizowanych przez  Biuro Rzecznika Praw Dziecka.

Więcej informacji na temat konferencji na stronie Nowohuckiej Biblioteki Publicznej www.biblioteka.krakow.pl  lub telefonicznie pod numerem 12 644-23-52.
Osoba odpowiedzialna: Izabela Ronkiewicz-Brągiel

W programie konferencji  przewidziano wykład dr hab. Krystyny Ablewicz (Zakład Pedagogiki, Kultury i Historii Idei Pedagogicznych UJ) na temat „Czego możemy się dowiedzieć o dziecku i wychowaniu z tekstów pedagogicznych Janusza Korczaka” oraz wykład  dr Małgorzaty Kozak ( Zakład Pedagogiki , Kultury i Historii Idei Pedagogicznych UJ) na temat  „Prawa dziecka w kontekście uprawnień pracowników oświaty i kultury”.
 

INFORMACJA O WYKŁADOWCACH

Dr hab. Krystyna Ablewicz, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Zakładzie  Pedagogiki Kultury i Historii Idei Pedagogicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Główne zainteresowania naukowe: pedagogika ogólna: antropologia i aksjologia pedagogiczna: pedagogika kultury, pedagogika humanistyczno-egzystencjalna, metodologia: humanistyczny paradygmat badań pedagogicznych: hermeneutyka i fenomenologia. Autorka licznych artykułów publikowanych w prasie fachowej polskiej i zagranicznej oraz książek: „Hermeneutyczno-fenomenologiczna perspektywa badań w pedagogice”, Wydawnictwo UJ, Kraków 1994; „Teoretyczno-metodologiczne podstawy pedagogiki antropologicznej. Studium sytuacji wychowawczej”, Wydawnictwo UJ, Kraków 2003

Dr Małgorzata Kozak, Zakład Pedagogiki Kultury i Historii Idei Pedagogicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwentka Pedagogiki oraz Wydziału Prawa i Administracji UJ. Główne zainteresowania naukowe: prawa dziecka w procesie edukacji, socjalizacja prawna dzieci, edukacja prawna.

25 października 2012
godz. 11.00 do 13.00

16. Targi Książki
Kraków, ul. Centralna 41A
sala seminaryjna nr 2


PATRONAT:




ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 
 
Upiór w Operetce - widowisko multimedialne
 
Karol - musical historyczny
 
HAPPY WEEK - 34. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE
 
34. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE
 
Koncert "Magia Marzeń V – edycja krakowska jubileuszowa"
 
Filharmonia Futura. Flashmob na Rondzie mogilskim.
 
Piknik Krowoderski – Krakowiacy i Górale
 
XIX Krakowskie Spotkania z Muzyką Cerkiewną
 
Puchar Świata w Rock'n'Rollu Akrobatycznym
 
Targi Dom Inteligentny
 
33. KONGRES LNE - kultowa impreza w branży beauty!
 
Cykl konferencji „Fakty i Mity o mleku”



 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją