POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
12-05-2012      -  
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Charytatywna aukcja antykwaryczna zbiorów Janiny i Tomasza Maczugów.
100 aukcja antykwariatu RARA AVIS
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Centrum Kultury Żydowskiej
Kraków, ul. Meiselsa 17
11.00
       
 
Wydarzenia inne
W najbliższš sobotę, 12. maja 2012 roku, o godz. 11.00, w Centrum Kultury Żydowskiej przy ul. Meiselsa 17, antykwariat RARA AVIS, poprowadzi niezwykłš, charytatywnš aukcję antykwarycznš. Wszystkie ksišżki, plakaty, grafiki, pocztówki i mapy przeznaczone na aukcję, pochodzš z księgozbioru Tomasza Maczugi, emerytowanego pracownika naukowego Politechniki Krakowskiej, pierwszego dyrektora Centrum Transferu Technologii PK oraz jego małżonki Janiny Maczugi.

Pienišdze uzyskane z aukcji zostanš przekazane na fundusz stypendialny dla uczniów liceum im. Marcina Wadowity w Wadowicach i liceum im. Marii Konopnickiej w Nowym Sšczu, z którymi instytucjami darczyńca zwišzany jest w sposób szczególny. Dr Maczuga był uczniem liceum w Wadowicach, a dziadek darczyńcy, Apolinary Kajetan Maczuga, po którym odziedziczył częœć księgozbioru, kierował liceum w Nowym Sšczu, w pierwszym ćwierćwieczu XX wieku.

Aukcja charytatywna zbiorów Janiny i Tomasza Maczugów jest setnš aukcjš antykwariatu RARA AVIS, obchodzšcego w tym roku jubileusz 20-lecia swej działalnoœci.


O 100 aukcji antykwarycznej RARA AVIS:

Ksišżki, plakaty, grafiki, pocztówki i mapy oferowane na aukcję pochodzš z trzech księgozbiorów z różnych epok, gromadzonych przez właœcicieli zwišzanych z Nowym Sšczem i Wadowicami oraz ze zbiorów antykwariatu „Grafika”, którego dr Tomasz Maczuga był współwłaœcicielem.

W ofercie aukcyjnej znajdujš się pozycje rzadko proponowane polskim bibliofilom. Udało się zgromadzić reprezentatywny zestaw ksišżek ilustrowanych przez najwybitniejszych europejskich artystów ksišżki XIX i pierwszych lat XX wieku. Nazwiska Gigoux, Gavarni, Grandville, Dore, Dulac, Rackham, Kubin, Masereel, Slevogt to nazwiska z najwyższej półki ilustracji ksišżkowej.

Inne rzadko oferowane działy to stare słowniki, ksišżki naukowe m. in. z zakresu inżynierii wodnej, albumy z czarno-białymi fotografiami z pierwszej połowy XX w., ksišżki dla dzieci w językach obcych, ksišżki o sławnych kompozytorach, obszerny zbiór ksišżek, map i pocztówek dotyczšcych regionu wadowickiego. Bogato reprezentowany jest dział czasopism ilustrowanych 19 w. oraz dział wydawnictw przydatnych dla zbieraczy starych map i widoków.

Na aukcji będzie można kupić najstarszy widok Krakowa z 1493 r., widok Szczecina z 1590 r., widok Kalwarii Zebrzydowskiej z 1618 r., ilustrowane wydania Szekspira i Cervantesa, pierwsze wydanie zbioru filozoficznych, społecznych, politycznych i naukowych refleksji Alberta Einsteina z 1934 r. i ksišżkę Ireny Harand za którš autorka znalazła się na liœcie wrogów III Rzeszy, a nagroda za ujęcie pisarki wynosiła 100.000 marek. Miłoœnicy ksišżki polskiej znajdš na aukcji rzadkie wydania Cypriana Kamila Norwida, pierwsze wydanie wspomnień Josepha Conrada, pierwsze wydania „Marii” Malczewskiego i „Wesela” Wyspiańskiego.

Miłoœnicy przyrody będš mogli nabyć ksišżkę z rzadkš mapš puszczy białowieskiej i widokiem żubra z 1830 r. oraz ksišżki o motylach.

Katalog, regulamin i inne szczegóły aukcji znaleŸć można również na: www.raraavis.krakow.pl (aukcja100).
 
http://www.raraavis.krakow.pl
Miejsce:
Centrum Kultury Żydowskiej
Kraków, ul. Meiselsa 17
 
Godz.
11.00

 
 

 

 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2025


Polskie NiezaleĹźne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury