POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
06-06-2010      -  
Stowarzyszenie Willa Decjusza
Recital fortepianowy Stanisława Drzewieckiego
Stowarzyszenie Willa Decjusza

ul. 28 Lipca 1943 roku 17 A
30-233 Kraków
tel. 12 425 36 38, 12 425 36 44
12 425 36 23
fax: +48 12 425 36 63

http://www.villa.org.pl
e.zajac@villa.org.pl
Stowarzyszenie Willa Decjusza
30-233 Kraków
ul. 28 Lipca 17A
17:00
       
 
Muzyka

Stowarzyszenie Willa Decjusza, w ramach tegorocznej edycji programu Dziedzictwo Chopina, zaprasza w najbliższą niedzielę, tj. 6 czerwca, o godz. 17.00 na recital fortepianowy Stanisława Drzewieckiego. Wstęp na koncert wymaga okazania bezpłatnych wejściówek dostępnych w Punkcie Informacji Miejskiej (Kraków, ul. Św. Jana 2) i w Willi Decjusza od 1 czerwca.

Na koncercie w Willi Decjusza w interpretacji Stanisława Drzewieckiego usłyszymy następujące kompozycje Fryderyka Chopina: Nokturn cis-moll op. posth. ,Balladę nr 1 g-moll op. 23, Walce op.34: Nr 1 As-dur, Nr 2 a-moll, Nr 3 F-dur, Fantasie-Impromptu cis-moll op. 66, Nokturn cis-moll op.27, Polonez A-dur nr 1 op. 40, Mazurki op.7, Nr 1 B-dur, Nr 2 a-moll, Nr 3 f-moll, Nr 4 As-dur, Nr 5 C-dur, Scherzo nr 1 h-moll op. 20, Polonez As-dur op. 53.

Stanisław Drzewiecki karierę pianistyczną rozpoczął w wieku sześciu lat, kiedy wyjechał jako solista z orkiestrą Sinfonia Varsovia na tournée koncertowe po Japonii. Po dziesięciu latach powrócił do tego kraju i odtąd odwiedza go regularnie grając w najznamienitszych salach koncertowych Tokio, Jokohamy, Osaki, Hamamatsu, Sapporo i innych.

Występował też w Amsterdamie, Bergen, Brukseli, Londynie, Madrycie, Moskwie, Porto, Tallinie i w Wiedniu. Inaugurował wiele prestiżowych europejskich wydarzeń kulturalnych. Odbył tournée z Filharmonią Wrocławską po USA, z Filharmonią Podlaską – po Belgii, a z Filharmonią Śląską i Orkiestrą „Hanseatica” – po Holandii. Występował w Chinach i na estradach Ameryki Północnej m.in. w Vancouver, Edmonton, Meksyku oraz w Atlancie, Chicago, Filadelfii, Los Angeles, Miami.

W 2000 roku otrzymał Grand Prix na X Konkursie Eurowizji w Bergen, a w 2008 roku został laureatem IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Sergiusza Rachmaninowa w Moskwie. W 2003 roku zadebiutował w nowojorskiej Carnegie Hall, odnosząc tam wielki sukces. Młody artysta ma w swoim dorobku 11 płyt wydanych przez firmy fonograficzne w Polsce, Japonii, USA i Niemczech. Jedna z nich - Romantic Piano Recital - uzyskała status złotej płyty.

Drzewiecki pasjonuje się również kompozycją. Komponuje utwory na fortepian i skrzypce. W 2003 roku napisał także muzykę do spektaklu Król Olch dla warszawskiego Teatru Lalka, który otrzymał główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu teatralnym w Poznaniu. Kształcił się pod kierunkiem profesorów: Viery Nosiny, Tatiany Shebanovej, Wiktora Mierżanowa i aktualnie Andrzeja Jasińskiego.

Recenzując nowojorski recital Stanisława Drzewieckiego, Roman Markowicz z „Polish Daily News” pisał: „W grze Drzewieckiego urzeka rzadko spotykany liryzm: to przede wszystkim piękny dźwięk, jaki potrafi wydobyć z fortepianu i równie pięknie zarysowana fraza o wokalnej wprost linii. Odczułem rzadko spotykaną dziś elegancję i swobodę przywodzącą na myśl dawnych mistrzów klawiatury. […] To była mistrzowska interpretacja, jakiej dawno na tej, czy nawet innych nowojorskich estradach nie słyszeliśmy”.

6 czerwca (niedziela), Willa Decjusza, godz. 17.00, wstęp wolny po okazaniu bezpłatnych wejściówek


Organizator:
Stowarzyszenie Willa Decjusza
30-233 Kraków, ul. 28 Lipca 17A
www.villa.org.pl

 
Miejsce:
Stowarzyszenie Willa Decjusza
30-233 Kraków
ul. 28 Lipca 17A
 
Godz.
17:00

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury