POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
12-10-2019      -  
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
BOX POETICA/NOC POEZJI 2019
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”

ul. Papiernicza 2
31-221 Kraków
tel. 12 420 49 50
fax 12 420 49 68

http://www.dworek.eu
dworek@post.pl
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki,ul.Papiernicza 2
19.30 - 22.30
WSTĘP WOLNY       
 
Wydarzenia inne
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na Noc Poezji, która odbędzie się w sobotę, 12 października w godz. 19.30 – 22.30. Noc Poezji Dworek organizuje w formule „BOX POETICA” - propozycji, dającej publiczności szansę odnalezienia własnego sposobu na poezję, środków jej wyrazu i odbioru. To oryginalna formuła łącząca w jednym miejscu – Dworku, w jednym wydarzeniu – „BOX POETICA”, aż trzy różnorodne propozycje, istniejące – w zależności od perspektywy - niezależnie lub zespalające się w oryginalną mozaikę wydarzeń poetyckich. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarówno publiczność jak i artystów i poetów. Wstęp wolny, ul.Papiernicza 2.Na program wydarzenia złożą się:

Galeria Baszta, g. 19.30
Projekt ŁAWICA
Wydarzenie performatywne oparte o sztukę uliczną, mające charakter eksperymentu literackiego. Polega ono na próbie zachowania, udokumentowania, zarchiwizowania sztuki tymczasowej, ulicznej, ulotnej, a dotyczącej poetyckiej strony przestrzeni miejskiej.

Z fragmentów ulicznej poezji, z ławicy jej różnych form – szlachetnych, kontestacyjnych, haiku, autorskich i cytowanych, głęboko przemyślanych haseł oraz ze spontanicznych i emocjonalnych wyznań zostaną wyłowione te dzieła, które ułożą się w formę poetyckiego strumienia, głosu teraźniejszości, znaku czasu.

Ów strumień zostanie zaprezentowany w formie świetlnego słupa danych, wpadającego do ruin XVI-wiecznej baszty. W nim „płynąć” będą zebrane dzieła, w zapętlonej wizualizacji przy użyciu projektorów. We foyer Baszty zostaną pokazane fotografie z tzw. pracy w terenie, dokumentujące znalezione w przestrzeni Krakowa poetyckie artefakty.

g. 20.00
Sama sobie napiszę tę rolę
Muzyczna podróż przez 100-lecie polskiej poezji. Na program złożą się genialne teksty Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego, Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Andy Kitschman, Anny Achmatowej, Wojciecha Młynarskiego, Bronisława Maja, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i innych. Będą to zarówno utwory z dwudziestolecia międzywojennego, jak i z lat 60-tych, 70-tych XX wieku, aż po lata 90-te, bo i w tamtych piosenkach nie brakowało poetyckich tekstów.
Wykonanie: Agata Grześkiewicz
Fortepian: Damian Kryński


g. 21.30
SLAM poetycki
„Życiopisanie”
Slam poetycki jest swoistą hybrydą, przetworzeniem i reinterpretacją form tekstowych, istniejących wcześniej. Jest niczym jazz dla muzyki poważnej - bytem alternatywnym, bardziej emocjonalnym i osobistym zaprezentowaniem swojej twórczości. Podczas Nocy Poezji zaprosimy poetów i poetów-amatorów do literackiej rywalizacji. Wszyscy chętni będą mogli stanąć na scenie i skonfrontować swoją twórczość z natychmiastową, żywiołową reakcją publiczności. Tę część wydarzenia chcemy oddać również niepiszącym miłośnikom poezji – dać szansę prezentacji i interpretacji ulubionych utworów.
Prowadzenie: Barbara Serwatka

Projekt realizowany w ramach marki Krakowskie Noce – Noc Poezji.
Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.
 
http://dworek.eu
Miejsce:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki,ul.Papiernicza 2
 
Godz.
19.30 - 22.30

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury