POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
29-04-2019      -  
Kino Studyjne Sfinks
Akademia Filmowa Sfinksa / Bum Bum Rurki! i film „Corgi, psiak Królowej”
Kino Studyjne Sfinks

os. Górali 5
31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65
fax. 12 644 27 65 w.13

http://www.kinosfinks.pl
sfinks@okn.edu.pl
Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
17:00
       
 
Film
Warsztaty filmowe pt. Bum Bum Rurki! oraz projekcja filmu „Corgi, psiak Królowej”, reż. Ben Stassen, Vincent Kesteloot. Prowadzenie: Dariusz Janiczak.

„Corgi, psiak Królowej” reż. Ben Stassen, Vincent Kesteloot, 2019, 92’

Tytułowy bohater jest pupilem brytyjskiej monarchini, żyjącym jak pączek w maśle w pałacu Buckingham. Uprzywilejowana pozycja na dworze niespodziewanie ściąga na jego głowę kłopoty. Podczas wizyty prezydenta Donalda Trumpa królowa wpada na pomysł, by wyswatać ukochanego psiaka z suczką gościa i w ten sposób scementować polityczny sojusz. Zaaranżowana randka kończy się jednak skandalem dyplomatycznym, w efekcie czego hołubiony do tej pory Rex dostaje od swojej pańci burę. Nieprzyzwyczajony do połajanek, urażony czworonóg opuszcza rezydencję i wyrusza na poszukiwania lepszego właściciela. W efekcie ląduje jednak w schronisku, którego nieformalnym władcą jest porywczy, okrutny pitbull Tyson. Czy z pomocą nowych przyjaciół królewskiemu faworytowi uda się zerwać z łańcucha i odzyskać dawne beztroskie życie?

Dariusz Janiczak - nauczyciel, pedagog specjalny, filmoterapeuta, reżyser krótkich metraży (amatorskich), scenarzysta, charakteryzator, aktor. Finalista kilku festiwali filmów amatorskich i teatralnych. Prowadził zajęcia ze śmiechoterapii, posiada kurs pedagoga cyrku i arteterapii. Działał kilka lat w branży reklamowej, a teraz skupia się przede wszystkim na pracy z dziećmi i młodzieżą - pracując w szkole specjalnej i prowadząc warsztaty filmowe.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:30: k.czarny@okn.edu.pl tel. 12 644 27 65 wew. 32.
Wstęp: 30 zł / dziecko (opieka bezpłatna).

Akademia Filmowa Sfinksa to autorski program, skierowany do dzieci w wieku 6 – 9 lat. Celem programu jest nauka, ale również zabawa, dzięki której młodzi widzowie mogą miło spędzić czas i łatwiej przyswoić wiedzę o filmie.

Zajęcia składają się z warsztatów filmowych, prowadzonych przez osoby związane z kinem i teatrem, które jednocześnie potrafią nawiązać dobry kontakt z dziećmi. Angażują oni uczestników w realizację zajęć, czego końcowym efektem jest najczęściej krótki film wspólnie zrealizowany przez uczestników warsztatów. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi, rekwizytom i sile wyobraźni młodzi widzowie mogą przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy, reżyserzy czy dźwiękowcy.

Po warsztatach dzieci oglądają film fabularny. Staramy się, aby prezentowane filmy były mądre, ciekawe i zabawne. W każdym miesiącu prezentujemy inny temat, są to zagadnienia związane z filmem – często w powiązaniu z literaturą, historią filmu i teatrem. Głównym celem zajęć jest rozwijanie wyobraźni i chęci zdobywania wiedzy.

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 32, sfinks[at]okn.edu.pl
www.kinosfinks.pl
www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS
 
Miejsce:
Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
 
Godz.
17:00

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury