POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
18-10-2015      -  
Klub "Kuźnia" Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
Koncerty Mistrzejowickie: Instrumenty z duszš.
Klub "Kuźnia" Ośrodka Kultury im. Cypriana Kamila Norwida

os. Złotego Wieku 14
31-616 KrakĂłw
tel/fax (12) 648 08 86

http://www.kuznia.edu.pl
klub@kuznia.edu.pl
Koœciół pw. œw. M.M. Kolbego, os. Tysišclecia 86, Kraków
18.00
WSTĘP WOLNY       
 
Muzyka
Anna Œliwa – prezentacja dawnych instrumentów smyczkowych

W programie:
Giorgio Mainerio, Marco Cara, Louise Toussaint Millandre, Giovanni Battista Vitali.

Historia instrumentów smyczkowych należy do najbardziej fascynujšcych wštków w rozwoju muzyki europejskiej. Proste pomysły na artystyczne zastosowania łuku myœliwskiego przerodziły się w subtelnš gamę instrumentalnych rozwinięć. Anielskie smyczki to koncert uzupełniony komentarzem, oferujšcy możliwoœć bezpoœredniego zetknięcia się z obszernym smyczkowym instrumentarium.
Prezentowane będš: fidel, pochette, lira da braccio, viola d’amore i skrzypce barokowe. Ich brzmienie poznamy za poœrednictwem muzyki najœwietniejszych mistrzów renesansu, baroku, klasycyzmu i czasów nam bliższych, takich jak: Giorgio Mainerio, Marco Cara, Louise Toussaint Millandre, Giovanni Battista Vitali, Krzysztof Szwajgier.
Instrumenty sš kopiami oryginalnych egzemplarzy z mistrzowskich warsztatów lutniczych, bšdŸ autorskimi wersjami lutnika Adama Bartosika z podkrakowskich Myœlenic.

Anna Œliwa - skrzypaczka o wielostronnych zainteresowaniach, pasjonatka edukacji muzycznej najmłodszych dzieci. Jest absolwentkš Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie w zakresie skrzypiec współczesnych i skrzypiec barokowych. Specjalizuje się w solowym i kameralnym repertuarze dzieł muzyki dawnej, a także w improwizowanym wykonawstwie zabytków muzyki przedrenesansowej i etnicznej. Wraz z zespołem Camerata Cracovia dokonała polskiego prawykonania nowo odkrytych utworów polsko-niemieckiego kompozytora z XVII w., Henryka Doebeliusa. W repertuarze muzyki dawnej wykorzystuje altówkę i skrzypce barokowe, lirę da braccio, violę d'amore, fidel i pochette. Współpracuje z większoœciš polskich zespołów muzyki dawnej, np. Ars Cantus, Concerto Polacco, Il Tempo, a także z austriackim zespołem Pandolfis Consort Wien. Od 2007 r. kieruje zespołem instrumentów historycznych Intrada, współdziałajšcym œciœle z Baletem Dworskim Cracovia Danza, wykonujšcym głównie muzykę zwišzanš z tańcem i innymi formami przedstawień scenicznych. Pracowała jako skrzypaczka w zespole Capella Cracoviensis (1992 - 1995) i altowiolistka w Zespole Instrumentów Dawnych Musicae Antique Collegium Varsoviense Warszawskiej Opery Kameralnej (2001 - 2004). Brała udział w licznych nagraniach płytowych oraz w prestiżowych festiwalach, m. in. Europäisches Musikfest Stuttgart, Arte Sintesi Enschede, Wratislavia Cantans, Festiwal van Vlaanderen Brugge, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, występowała na Expo 2003 i podczas Roku Polskiego w Paryżu.
Osobnym nurtem jej działalnoœci jest pedagogika skrzypcowa. Prowadzi klasę skrzypiec w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Krakowie, a także uczy gry na skrzypcach barokowych w Szkole Muzycznej I i II st. im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Klub KuŸnia Oœrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Złotego Wieku 14
12 648 08 86
klub@kuznia.edu.pl
www.kuznia.edu.pl
 
Miejsce:
Koœciół pw. œw. M.M. Kolbego, os. Tysišclecia 86, Kraków
 
Godz.
18.00

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2025


Polskie NiezaleĹźne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury