POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
10-08-2015      -   23-08-2015
Galeria Bronowice
IV edycja programu stypendialnego „Na Rodzinę Można Liczyć”
Galeria Bronowice

ul. Stawowa 61
KrakĂłw

http://www.galeriabronowice.pl
IKEA Kraków
WSTĘP WOLNY       
 
Wydarzenia inne
Trwa IV edycja programu „Na Rodzinę Można Liczyć”. Akcja jest prosta: za każde okazanie karty klubu IKEA FAMILY podczas zakupów, sklep przekazuje 50 groszy na Fundusz Stypendialny. Uzyskane w ten sposób œrodki zostajš przeznaczone na stypendia dla uczniów angażujšcych się w życie lokalnych społecznoœci. Akcja potrwa do 23 sierpnia 2015 roku.

W IV edycji programu IKEA FAMILY realizowanego we współpracy z Fundacjš Œwiętego Mikołaja oprócz wspierania zdolnych uczniów, którym brakuje œrodków na rozwijanie swoich pasji i talentów, położono nacisk na zangażowanie społeczne. Jest ono głównym kryterium przyznania dofinansowania. Dodatkowo stypendyœci będš mogli wzišć udział w konkursie na najlepszš realizację projektu odpowiadajšcego na potrzeby lokalnej społecznoœci. Pięć wybranych inicjatyw otrzyma 5 000 zł na realizację, a za trzy najlepiej zrealizowane, zespoły projektowe otrzymajš nagrody rzeczowe.

- Uczniowe coraz częœciej pozostajš jedynie biernymi uczestnikami życia szkolnego oraz publicznego. Dlatego chcemy uczulić młodych ludzi na potrzeby osób żyjšcych na co dzień w ich otoczeniu i pokazać, że ich zaangażowanie może przynieœć wymierne korzyœci, zwłaszcza jeżeli działajš w grupie - mówi Magdalena Gorecka-Przepolska, Kierownik Marketingu IKEA Kraków. - Zachęcamy wszystkich klubowiczów IKEA FAMILY do każdorazowego okazywania swojej karty podczas zakupów. Im więcej œrodków uda się zebrać, tym więcej uczniów otrzyma stypendia – dodaje Magdalena Gorecka-Przepolska.

Badania pokazujš, że stopień zaangażowania uczniów w życie lokalnych społecznoœci zmniejsza się wraz z wiekiem . Majš oni poczucie braku wpływu na sprawy, które ich dotyczš i często sš rozczarowani dotychczas podejmowanš aktywnoœciš . Wœród uczniów i studentów w wieku do 24 roku życia odnotowuje się najniższš wrażliwoœć na dobro publiczne .

- Polska jest prawdziwš kopalniš talentów i zaangażowanej w sprawy społeczne młodzieży. Często jednak na poziomie lokalnym trudno młodym społecznikom uzyskać poparcie i wsparcie dla ich pomysłów. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom udowodnimy, że warto wsłuchać się w głos nie tylko zdolnych, ale i aktywnych nastoletnich działaczy. Wspólnie z nimi będziemy zmieniali na lepsze ich najbliższe otoczenie – mówi Kinga Najkowska, koordynator programu „Na Rodzinę Można Liczyć” w Fundacji Œwiętego Mikołaja.

W ramach wszystkich trzech dotychczasowych edycji IKEA zgromadziła prawie
780 000 złotych. Œrodki te zostały przekazane na wsparcie 399 uczniów ze 159 szkół.
Z sylwetkami wybranych ubiegłorocznych stypendystów można zapoznać się na wystawie w IKEA Kraków, która dostępna będzie do 23 sierpnia 2015 roku oraz na stronie IKEA.pl/Stypendia.

Zasady i harmonogram przyjmowania zgłoszeń
Szkoły mogš zgłaszać się do programu za pomocš formularza on-line do 4 wrzeœnia 2015 r. Zgłoszenia od uczniów szkół, które zakwalifikowały się do programu, przyjmowane będš od 11 do 30 wrzeœnia 2015 r. W konkursie na projekt na rzecz lokalnej społecznoœci będš mogli wzišć udział jedynie stypendyœci, którzy zostanš wyłonieni w tegorocznej edycji programu.

 
http://www.ikea.pl/stypendia
Miejsce:
IKEA Kraków
 
Godz.

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2025


Polskie NiezaleĹźne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury