POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
01-03-2014      -   31-03-2014
Akademia Muzyczna w Krakowie
KONCERTOWY MARZEC W AKADEMII MUZYCZNEJ W KRAKOWIE
Akademia Muzyczna w Krakowie

Akademia Muzyczna w Krakowie
ul. św. Tomasza 43
31-027 KrakĂłw

tel. +48 12 422 04 55

http://www.amuz.krakow.pl
agnieszka.stefanska@amuz.krakow.pl
Akademia Muzyczna w Krakowie
       
 
Muzyka
Marzec obfitować będzie w wydarzenia artystyczne przygotowane przez Akademię Muzycznš w Krakowie.

Już w sobotę 1 marca zapraszamy na godzinę 18:00 do Auli „Florianka” Akademii Muzycznej na Koncert kameralny, którego program wypełniš utwory autorstwa kompozytorów, których twórczoœć radykalnie różni się od siebie. Kompozycje Josepha Haydna i Andrzeja Panufnika wykonajš pedagodzy naszej uczelni, doœwiadczeni i uznani kameraliœci: Oriana Masternak – skrzypce, Beata Urbanek-Kalinowska – wiolonczela, Lech Napierała – fortepian oraz Sławomir Cierpik – fortepian.

W niedzielę 2 marca o godzinie 18:00 w Filharmonii Krakowskiej będzie miał miejsce koncert Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Krakowie, który ze względu na obsadę wykonawczš, lecz także nietuzinkowy program, zapowiada się na muzyczne wydarzenie miesišca. Orkiestrę Symfonicznš Akademii Muzycznej poprowadzi znakomity niemiecki dyrygent Alexander Liebreich, pełnišcy funkcję dyrektora artystycznego i pierwszego dyrygenta NOSPR w Katowicach. Solistami w tym koncercie będš: skrzypek Piotr Tarcholik – na co dzień koncertmistrz NOSPR, altowiolistka Katarzyna Budnik-Gałšzka – zwišzana z Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz wiolonczelista Zdzisław Łapiński – rektor Akademii Muzycznej w Krakowie. W wykonaniu orkiestry i solistów zabrzmiš utwory Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Karla Amadeusa Hartmanna oraz Richarda Straussa.

W œrodę 5 marca o godzinie 10:30 Katedra Fortepianu serdecznie zaprasza nauczycieli fortepianu szkół muzycznych I i II stopnia na spotkanie poœwięcone problematyce wykonawczej dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wykład pt. „O interpretacji dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta” wygłosi œwiatowej sławy austriacki pianista Maestro Paul Badura-Skoda.

Barokowa muzyka kameralna wypełni wnętrze Auli „Florianka” w sobotę 8 marca o godzinie 19:00. Orkiestrę KN poprowadzi Stanisław Krawczyński. Przy pozytywie zasišdzie Andrzej Białko. W programie znajdš się Koncerty organowe Georga Friedricha Haendla oraz Concerti grossi Arcangela Corellego.

Koncert, który œmiało można okreœlić „z mocnym zadęciem” odbędzie się w Auli Florianka we wtorek 11 marca o godzinie 18:00. Jego motywem przewodnim będzie puzon. Na scenie ujrzymy oktet puzonowy, w którego skład wchodzš studenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Młodzi adepci gry na tym instrumencie wystšpiš wraz ze swoimi znakomitymi pedagogami: Zdzisławem i Tomaszem Stolarczykami, którzy oprócz działalnoœci dydaktycznej współpracujš m.in. z zespołem Golec uOrkiestra. W repertuarze koncertu znajdujš sie zarówno transkrypcje utworów muzyki klasycznej, jak również kompozycje stworzone na takš obsadę. Zatem, nie przez przypadek koncert nosi nazwę „W blasku puzonu”…

Niedzielę 9 marca okreœlić można w kalendarzu koncertowym Akademii Muzycznej dniem fortepianu. Odbędš się wówczas dwa koncerty, podczas których studenci z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Akademii Muzycznej wykonajš Koncerty fortepianowe Wolfganga Amadeusza Mozarta: G-dur KV 453, d-moll KV 466, Es-dur KV 482. Koncert o godzinie 12:00 poprowadzi Maciej Tworek, natomiast wieczorem o godzinie 18:00 dyrygować będzie Paul Badura-Skoda. Możliwoœć konfrontacji różnych wykonań tych samych utworów w jednym dniu i w tym samym miejscu, którym będzie Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, stanie się z pewnoœciš niecodziennym i ciekawym doœwiadczeniem.

Polska muzyka kameralna wypełni w całoœci kolejny niedzielny wieczór 16 marca poczšwszy od godziny 18:00 w Auli „Florianka”. Wiolonczelista Jan Kalinowski wraz z pianistš Markiem Szlezerem oraz skrzypaczka Susanna Lussi-Coray przygotowali program zatytułowany „Andrzej Panufnik i polscy kompozytorzy emigracyjni” (Zygmunt Stojowski, Konstanty Regamey, Tadeusz Zygfryd Kassern, Szymon Laks, Aleksander Tansman oraz Antoni Szałowski).

Poczštek wiosny Akademia Muzyczna przywita czterodniowym œwiętem wiolonczeli. Cykl koncertów zatytułowany „Krakowska Wiosna Wiolonczelowa” realizowany będzie w dniach 20-23 marca w Auli „Florianka” oraz w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Krakowie. Już pierwszego dnia, w czwartek 20 marca o godzinie 19:00, Katedra Wiolonczeli i Kontrabasu zaprasza na koncert o intrygujšcym tytule „Only cello”. Nieczęsto zdarza się, iż aparat wykonawczy stanowi aż 16 wiolonczel. Następnego dnia, również o godzinie 19:00, utwory na wiolonczelę i fortepian zaprezentujš we „Floriance” artyœci z Włoch: Silvia Chiesa – wiolonczela oraz Maurizio Baglini – fortepian. Nieco inne oblicze ukaże wiolonczela w kolejnym festiwalowym dniu. W sobotę 22 marca w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej o godzinie 19:00, Koło Naukowe Wiolonczelistów przygotowało koncert pt. „Wiolonczela w innej perspektywie". Na jego program złożš się tanga Astora Piazzolli oraz muzyka jazzowa. Na zakończenie w niedzielę 23 marca w Auli „Florianka” o godzinie 19:00 koncert na zamknięcie „Krakowskiej Wiosny Wiolonczelowej” wykonajš: wiolonczeliœci – Zdzisław Łapiński oraz Jan Kalinowski z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcjš Adama Klocka. W programie znajdš się dzieła polskich kompozytorów: Antoniego Stolpego, Andrzeja Panufnika i Krzysztofa Pendereckiego.

Koncertowy marzec zakończš, zgodnie z wieloletniš już tradycjš, zapoczštkowanš przez prof. Elżbietę Stefańskš - wieloletniego kierownika Katedry Klawesynu i Muzyki Dawnej - Dni Bachowskie, których dziewiętnasta edycja przypadnie w dniach od 23-30 marca. Dominantš koncertów będzie muzyka Carla Philippa Emanuela Bacha, którego 300. rocznicę urodzin œwiat muzyczny obchodzi w bieżšcym roku.

Szczegóły programów wszystkich wydarzeń wraz z informacjami o sprzedaży biletów, lub o bezpłatnym wstępie na niektóre z koncertów znajdujš się na stronie internetowej Akademii Muzycznej w Krakowie www.amuz.krakow.pl

Zapraszamy również na https://www.facebook.com/amuz.krakow


Agnieszka Radwan-Stefańska
Biuro Promocji Artystycznej
Akademii Muzycznej w Krakowie
 
http://www.amuz.krakow.pl
Miejsce:
Akademia Muzyczna w Krakowie
 
Godz.

 
 

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2025


Polskie NiezaleĹźne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury