POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
   
ARCHIWUM     zobacz wydarzenia archiwalne
ARCHIWUM     zobacz wszystkie wydarzenia archiwalne

 
26-06-2013      -   28-06-2013
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Festiwal Filmowy “LASY ŒWIATA I ICH MIESZKAŃCY”
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Kawiarnia Naukowa
ul. Szeroka 10, Kraków (Kazimierz)
godz. 16.00-21.00
WSTĘP WOLNY        FESTIWAL
 
Film
Od œrody 26 czerwca w Kawiarni Naukowej na krakowskim Kazimierzu przez trzy dni trwać będzie festiwal filmowy „LASY ŒWIATA I ICH MIESZKAŃCY”, organizowany przez Polskš Zielonš Sieć przy współpracy z włoskim Terra di tutti film festival. W programie przewidziano ponad 30 filmów z Polski i ze œwiata ukazujšcych różnorodnoœć problemów, koncentrujšcych się wokół zasobów leœnych.

Filmy zaprezentowane zostanš w trzech blokach tematycznych – Lasy i ludzie (œroda 26.06), Konsumpcja a zasoby leœne (czwartek 27.06) i Obrońcy lasów (pištek 28.06). Zobaczymy zarówno głoœny film Michała Marczaka – Fuck For Forest czy nominowany do Oscara za Najlepszy Pełnometrażowy Film Dokumentalny If a tree falls: A story of the Earth Liberation Front, jak i krótkie formy Białostockiej Szkoły Reportażu ukazujšce piękno polskich puszczy, czy filmiki dokumentujšce projekty Greenpeace.

Pokazom towarzyszyć będš debaty, w których udział wezmš zarówno aktywiœci ekologiczni działajšcy na rzecz lasów – m.in. Piotr Tyszko-Chmielowiec (wiceprezes Fundacji EkoRozwoju), Jarosław Kasprzyk (Klub Gaja) jak i eksperci – dr hab. Piotr Skubała (Uniwersytet Œlšski), Monika Kowalska (specjalistka ds. certyfikacji w NEPCon Polska), Magda Noszczyk (ekspertka ds. edukacji ekologicznej i globalnej PZS), Emilia Œlimko (koordynatorka kampanii Wyżywić œwiat PZS), Maria Huma i Iwona Bojadżijewa (kampania Kupuj odpowiedzialnie PZS) czy artyœci – Cecylia Malik i Sławomir Shuty – zaangażowani w obronę lasów. W trakcie debat nawišzujšcych do bloków filmowych podejmš oni kwestie naturalnych i przemysłowych lasów, zagrożeń zwišzanych ze zmianami klimatu i niewłaœciwš gospodarkš leœnš. Podzielš się także refleksjami na temat tego, jak dobre praktyki i działania na rzecz ochrony lasów i ich mieszkańców wpływajš na sytuację ludnoœci tubylczej oraz pracowników przemysłu drzewno-papierniczego.

Organizatorzy zaplanowali także wiele ciekawych wydarzeń towarzyszšcych. W trakcie trwania festiwalu będzie można wzišć udział m.in w warsztatach recyklingowych prowadzonych przez krakowskie pasjonatki recyklingu, od których można będzie dowiedzieć się, w jaki sposób za pomocš starych gazet lub plakatów można zrobić lampę, notes czy inne dizajnerskie “coœ z niczego”. W tym samym czasie w Kawiarni Naukowej odbędzie się wystawa obrazów i zdjęć krakowskiej artystki Cecylii Malik, współtwórczyni Kolektywu Modraszek. Artystka zaprezentuje także performance „WejdŸmy razem na drzewo” (œroda, 26 czerwca, g.19.30), podczas którego będzie starała się zwrócić uwagę na stan zieleni miejskiej. W Kawiarni Naukowej znajdzie się także specjalne miejsce, gdzie w myœl idei bookcrossingu będzie można zostawić przeczytane lub niechciane ksišżki po to, żeby inni mogli z nich skorzystać i przekazać je dalej. Festiwal zamknie wydarzenie Noise of the Earth – koncert zespołu ELOE no future.


Szczegółowy program festiwalu: www.ekonsument.pl/lasyswiata
 
http://www.ekonsument.pl/lasyswiata
Miejsce:
Kawiarnia Naukowa
ul. Szeroka 10, Kraków (Kazimierz)
 
Godz.
godz. 16.00-21.00

 
 
   

 
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2025


Polskie NiezaleĹźne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury