POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
       
   
Instytucje kultury  ->  Taneczne instytucje
Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiak"
ul. Bujaka 15
30-611 Kraków
12 654 42 86
« zamknij mapę
 
http://www.krakowiak.edu.pl
biuro@krakowiak.edu.pl
 

ŚPIEW, TANIEC, MUZYKA

Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Krakowiak” jest placówką edukacyjną istniejącą od 1985 roku. Posiada on grupy baletowe wykonujące taniec ludowy, grupy tańców polskich w formie towarzyskiej (forma turniejowa), grupy rytmiczne dla początkujących z elementami tańców ludowych oraz grupy wokalne i kapelę. Na zajęcia zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 4 do 21 lat.
Jest to jedna z nielicznych instytucji w Polsce, która w tak dużej liczbie kształci dzieci i młodzież w dziedzinie folkloru. Do placówki przynależy niemal 400 osób.
Celem naczelnym Zespołu jest krzewienie rodzimej kultury. Szczególnie poprzez ukazanie bogactwa i piękna naszego folkloru obecnego m.in. w tańcach polskich.

„Krakowiak” z dużym powodzeniem koncertuje po całym kraju. W swojej historii posiada również występy zagraniczne. Odwiedził m.in. takie kraje jak Finlandia, Węgry, Słowacja, Czechy, Jugosławia, Austria, Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Turcja, Ukraina, Gruzja, Cypr, Macedonia, Puerto Rico, Kanada, Włochy, Wielka Brytania, RPA, Brazylia, Malezja, Singapur, Meksyk, Australia i Tasmania, a także Chiny.
Zespół jest członkiem CIOFF Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej, posiada także tytuł Miejsca Odkrywania Talentów.

To co charakteryzuje MLZPiT „Krakowiak” to wysoki poziom artystyczny prezentowanych programów. Odznaczają się one bowiem bogatą oprawą choreograficzną, muzyczna i plastyczną. A wszystko poparte jest zaangażowaniem i pasją uczestników Zespołu.
Dzięki tym cechom MLZPiT „Krakowiak” zdążył zyskać sobie sympatię a także uznanie wśród publiczności i środowiska artystycznego. Potwierdzeniem tego jest imponująca liczba nagród, jakie Zespół nieustannie zdobywa. O popularności „Krakowiaka” zaświadczają również liczne zaproszenia na wszelkiego rodzaju wydarzenia kulturalne, w trakcie których uczestnicy prezentują swoje umiejętności.


EDUKACJA

MLZPiT „Krakowiak” jest placówką wychowania pozaszkolnego. Dlatego też poza edukacją w zakresie śpiewu i tańca ludowego a także stylizowanego folkloru oraz tańców narodowych w formie towarzyskiej, prowadzi działalność wychowawczą i profilaktyczną. W tym zakresie aktywnie uczestniczy w życiu społeczno-kulturalnym. Organizuje prelekcje i wiele innych, istotnych dla właściwego rozwoju młodego człowieka, form spędzania wolnego czasu (warsztaty, wyjścia do teatru, filharmonii itp.).
Dzięki temu przygotowuje młodego człowieka do tego, by w przyszłości w sposób harmonijny mógł funkcjonować w społeczeństwie. Tym samym Zespół jest doskonałą alternatywą dla mało wartościowego i biernego odpoczynku.
Zajęcia w „Krakowiaku” gwarantują rozwijanie właściwych postaw społecznych, odkrywanie i rozwijanie swoich talentów a także nawiązywanie trwałych kontaktów rówieśniczych.


MLZPiT „KRAKOWIAK” JAKO ORGANIZATOR

MLZPiT „Krakowiak” jest organizatorem czterech wojewódzkich wydarzeń kulturalnych, takich jak:
- Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek
- Wojewódzki Turniej Tańców Narodowych w Formie Towarzyskiej „Tańczące Buciki”
- Wojewódzki Konkurs Piosenki „Mamo, Tato, ja śpiewam dla Ciebie”
- Małopolski Przegląd Zespołów Folklorystycznych „SMOK”


MLZPiT „Krakowiak” jest także współorganizatorem ogólnopolskiej akcji charytatywnej KAPELE SERC.

Każde z wydarzeń cieszy się dużą popularnością i zawsze zjednuje sobie liczną publiczność.

Ponadto Zespół dla swoich członków organizuje:
- Koncerty
- Festiwale
- Turnieje
- Wydarzenia wojewódzkie, krajowe i międzynarodowe
- Regionalne warsztaty wokalno-taneczne
- Wycieczki edukacyjne
- Warsztaty plastyczne (okazjonalne)
- Organizacja artystycznego wypoczynku letniego i zimowego
  
 
           

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury