NA WSZYSTKIE KONCERTY W STARYM PORCIE - WSTĘP WOLNY!
FLASH CREEP - Weekend z piosenką żeglarsko – folkową DZIEŃ 1
Data koncertu: piątek, 9 listopad, 2012 - 20:30
Zespół powstał pod koniec roku 2003. Oficjalną działalność rozpoczął od koncertu w Tawernie Stary Port w Krakowie, w styczniu 2004. Od tej pory pokazuje się w tawernach i pubach w całej Polsce. Repertuar zespołu stanowią utwory autorskie o tematyce morskiej, celtycka i amerykańska muzyka ludowa oraz pieśni morza.
Grupa koncertuje na scenach wszystkich największych festiwali żeglarskich w Polsce.
W 2005 roku na festiwalu Shanties 2005 w Krakowie przyznano grupie Nagrodę Wojewody Małopolskiego za najlepszy de
biut Shanties 2005, w uznaniu wysokiego poziomu wykonawstwa. Wokalistka i skrzypaczka zespołu, Izabela Puklewicz, dodatkowo otrzymała Nagrodę im. Jerzego Fijki - dla najsympatyczniejszej wykonawczyni festiwalu Shanties 2005. Natomiast na Shanties 2006 przyznano Flash Creep Nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa za współczesną piosenkę żeglarska - "Cukier w ladowni"
W 2008 ukazała się 1 - sza płyta Grupy pt: "Sen".
FORMACJA - Weekend z piosenką żeglarsko – folkową DZIEŃ 2
Data koncertu: sobota, 10 listopad, 2012 - 21:00
Zespół powstał jesienią 2008 roku w wyniku rozpadu Gdańskiej Formacji Szantowej. Nazwa co prawda pozostała przy Jacku Jakubowskim i Krzysztofie Jurkiewiczu, ale wraz z planowanym uzupełnieniem składu i przewidywaną zmianą brzmienia, postanowili zmienić też nazwę, nie odcinając się jednak zupełnie od ośmiu lat historii GFS.
Wkrótce do składu dołączyli Dariusz Gutomski i Tomasz Conor Hałuszkiewicz. Darek – kontrabasista polecony przez znajomych – brany był pod uwagę już wcześniej, jako uzupełnienie GFS, a znajomość z Conorem trwała od końca lat dziewięćdziesiątych. Do składu Formacji można też zaliczyć Czarka Rogalskiego – kontrabasistę, który w razie potrzeby zastępuje Darka.
W połowie 2009 Formacja zaczęła nagrywanie płyty, stanowiącej podsumowanie istnienia GFS i jednocześnie mającej wytyczać kierunek muzycznych poszukiwań zespołu. Na wydawnictwie pod tytułem „RENAMEnt” znalazły się więc wyłącznie autorskie piosenki, te grane od lat przez GFS i trzy nowe kompozycje, napisane już z myślą o Formacji. W nagraniach wziął też udział Waldek Mieczkowski- założyciel Gdańskiej Formacji Szantowej, którego wkład w opracowanie starych piosenek jest bezdyskusyjny.
Na krakowskich Shanties 2010 piosenka Formacji „Na strandzie Helu” (pochodząca właśnie z tej płyty) zdobyła nagrodę Prezydenta Miasta Krakowa dla najlepszej współczesnej piosenki żeglarskiej.
W repertuarze Formacji dominują autorskie utwory Jacka Jakubowskiego (często z tekstami Zbigniewa Gacha) i Krzysztofa Jurkiewicza (członków także koncertującego u nas Słodkiego Całusa od Buby), jednak od pewnego czasu zespół opracowuje na nowo, niesłusznie chyba odłożone do lamusa, piosenki z szeroko pojętego nurtu szantowego.
Jurek Bożyk recital
Data koncertu: piątek, 16 listopad, 2012 – 20:00
Polski pianista i wokalista jazzowy. Wieloletni uczestnik Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami.
Od 1982 był członkiem zespołu jazzowego Beale Street Band. Zagrał rolę pianisty w filmie Bracia Karamazow.
Awesomes
Data koncertu: piątek, 17 listopad, 2012 – 20:00
Energetyczne koncerty, których nigdy nie zapomnicie. Inspiracjami zespołu są wykonawcy popularni w latach 70 – 80 tych: KISS, Led Zeppelin, Motley Crue, Aerosmith. Autorskie utwory napisane są głównie przez Marka i Mike'a – członków grupy.
Piotr Zadrożny
Data koncertu: piątek, 23 listopad, 2012 - 20:00
Koncertujący systematycznie krakowski wykonawca z kręgu piosenki wiatru i żagli - Piotr Zadrożny czyli wieczór nieprzewidywalnie - przewidywalny...
Cocotier
Data koncertu: piątek, 30 listopad, 2012 - 20:00
COCOTIER - z fr. palma kokosowa, Nazwa uniwersalna, bo któż z nas nie ma swojej "palmy"
Zespół pracował nad repertuarem, który współtworzyłby atmosferę "Tawerny Mexico". Obok utworów takich muzyków i zespołów jak: Paco de Lucia, Chuck Mangione, Zeguina de Abreu, Sting, Al di Meola, Los Lobos, Ralph Towner, John Mc Laughlin,E.Clapton i innych zaczeły pojawiać się autorskie kompozycje.
Zespół z powodzeniem występował w kraju i za granicą ( Czechy - Praga, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Austria, Ukraina - na zaproszenie Konsula Generalnego R.P. we Lwowie). W sierpniu 2004 roku grupa została zaproszona do Ferrary (Włochy) na Buskers Festiwal (największy światowy festiwal zespołów buskerskich). Idąc za ciosem "Cocotier" odwiedził wiele pokrewnych festiwali w Europie (Novara, Berno, Linz, Colmurano,Ferrara, Wrocław) popularyzując swoją muzykę.
W czerwcu 2005 roku Cocotier zagrało jako support zespołu OSYBISA na Wrocław Non Stop , AL Di MEOLA na Wyspie Piaskowej we Wrocławiu w ramach III Wrocław Summer Gitar and Folk Festiwal 2007 oraz na IV Wrocław Summer Guitar and Folk Festiwal 2008.
Zespół ma na swoim koncie kilka płyt.
Obecny skład zespołu: Andrzej Krośniak-gitara, Klaudiusz Kłosek-trąbka, Tomasz Mucha-skrzypce, Oskar Ludziak-bas, Sebastian Szebesta - cajone, darabuka,conga.
Zapraszamy na "Andrzejki" razem z "Cocotier".
|