Pecha Kucha – z języka japońskiego „pogawędka”. Istota Pecha Kucha zawiera się w formule 20x20. To prezentacja multimedialna składająca się z 20 slajdów wyświetlanych przez 20 sekund każdy, co zapewnia dużą dynamikę wystąpień. Po każdej, trwającej 6 minut i 40 sekund prezentacji jest czas na dyskusję i pytania.
W bieżącej edycji wezmą udział:
Hanna Liubakova i Błażej Strzelczyk / Do paki
Reprezentanci Belarus Kolektiv Project opowiedzą o akcji „Łukaszenka do paki”.
Karolina Kłos / Felis catus
Co ja pacze?
Kompany - Grzegorz Święch i Iwona Kastunowicz-Kozłowska / KOMPANY - siła rażenia KO-..."
Tematem prezentacji będzie coworking, zjawisko rozwinięte mocno w Stanach Zjednoczonych oraz na Zachodzie Europy, który właśnie wkracza na teren Europy Środkowo-Wschodniej.
Przedstawimy coworking jako ideę, wzrastający trend i nowy model pracy i życia. Opowiemy co stanowi podstawową wartość coworkingu oraz jak KOMPANY zamierza realizować te idee i dlaczego tutaj i teraz.
Adam Gruba / Golem: pracownia samowystarczalna
Samowystarczalność i tworzenie własnej tradycji, koncepcje i realizacje. Golem, ego twórcy i bio-architektura.
Stowarzyszenie Przestrzeń-Ludzie-Miasto – Małgorzata Radkiewicz / Miasto - wspólny dom
Wystąpienie będzie dotyczyć dotychczasowej działalności Krakowskiego Stowarzyszenia Przestrzeń-Ludzie-Miasto i jego planów na przyszłość. Opowiem o kilku najważniejszych działaniach, które podjęliśmy do tej pory: projekcie Nowe Centrum, wprowadzeniu strefy płatnego parkowania na Kazimierzu, akcjach informacyjnych dotyczących MPZP (miejscowego planu zagospodarowania społecznego) i konsultacji społecznych, warsztatach miejscotwórczych oraz o naszym najnowszym przedsięwzięciu - Krakowskim Szlaku Modernizmu.
Piotr Skucha / Młyn na rzece huczy z dala...
Metafizyczna podróż do zaginionego świata młynów wodnych. Zabytki i ślady tradycyjnego młynarstwa w Małopolsce.
Krystian Ścigalski Why-duck / Why-duck retrospekcja
Powstanie i narodziny Why-ducka oraz rozkład na części pierwsze. Wgląd w szczegół i rozmyślanie o niepewnej przyszłości ilustracyjnej twórczości.
Maciej Gil / O roku ów!
Czyj 2012?
Kurator: Katarzyna Wabik
Po „pogawędce” zagra o godz. 23.00 DJ Funklore.
Funklore - deejay, digger, muzyk, producent, pasjonat muzyki bałkańskiej, tropikalnej, latynoskiej, swingu, funku, afrobeat'u i wszystkich gatunków z pogranicza - zarówno czasu jak i przestrzeni. Kolekcjoner rzadkich płyt winylowych, za którymi podążał do m. in. Kolumbii i Wenezueli. Członek kolektywu DJ'skiego ESTROPICAL, specjalizującego się w tropikalnych i afrykańskich brzmieniach zeszłych epok. Organizator krakowskiego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Muzyka i Świat oraz niezliczonej ilości mniejszych lokalnych imprez. Rezydent krakowskiej Alchemii.
|