Włoski Instytut Kultury w Krakowie
oraz
Konserwatorium Krakowskie im . Witolda Lutosławskiego
zapraszają na koncert FELIX PIANO TRIO (Włochy)
WSTĘP WOLNY!
PROGRAM
Ludwig van Beethoven Trio B-dur, Op. 11 “Gassenhauer”
Allegro con brio
Adagio
Tema con variazioni. Allegretto
Fryderyk Chopin Trio g-moll, Op. 8
Allegro con fuoco
Scherzo. Con moto, ma non troppo
Adagio. Sostenuto
Finale. Allegretto
Rustichelli-Morricone-Trovajoli-Cicognini Age&Scarpelli Suite 1 (opr. Fabrizio Siciliano)
Signore e Signori
Sedotta e abbandonata
Il buono, il brutto, il cattivo
C’eravamo tanto amati
La banda degli onesti
Catia Capua – fortepian, ukończyła Konserwatorium „Santa Cecilia” w Rzymie pod kierunkiem Maestro Rodolfo Caporali. W tym samym konserwatorium ukończyła z wyróżnieniem studia kameralistyki kierunkiem Maestro Luciano Cerroniego. Jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. konkursu Campi Flegrei w Pozzuoli, Międzynarodowego Konkursu Villar Perosa, A.M.A. Kalabria Lametia Termae oraz Torneo Internazionale di Musica. Jest założycielką Associazione Musicale Amadé w Rzymie.
Matteo Scarpelli – wiolonczela, ukończył studia wiolonczelowe i kameralne w Konserwatorium Santa cecilia w Rzymie pod kierunkiem Mario Centurione i Marco Lenzi, a następnie uzyskał tytuł magistra muzyki w Narodowej Akademii św. Cecylii pod kierunkiem Felixa Ayo. W dziedzinie muzyki rozrywkowej współpracował z orkiestrą symfoniczną RAI w trzech edycjach San Remo Festival. Występował również na koncertach oraz nagraywał z najważniejszymi włoskimi i zagranicznymi muzykami, m.in. Lucio Dalla, Pino Daniele, Fiorella Mannoia, Claudio Baglioni, Gianni Morandi, Renato Zero, Andrea Bocelli, Adriano Celentano, Ray Charles, Mercer Ellington , Dee Dee Bridgewater i innych. Jest kierownikiem katedry wiolonczeli w Konserwatorium im. A. Caselli w Aquila i wykłada w Marymount International School.
Riccardo Renato Bonaccini – skrzypce, naukę gry na skrzypcach rozpoczął u Maestro Ivana Kriwensky'ego w Mediolanie w wieku sześciu lat. Następnie kontynuował naukę w Konserwatorium Santa Cecilia w Rzymie gdzie wyróżniony został nagrodą Rzymskiego Towarzystwa Przyjaciół Muzyki i zaproszony do udziału w koncercie w Sali Audytoryjnej Konserwatorioum. W tym samym czasie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem Corrado Romano (byłego nauczyciela słynnego włoskiego skrzypka Uto Ughi) uzyskując dyplom z wyróżnieniem za doskonałość i wirtuozerię. Na zakończenie kursu został wybrany do udziału w koncercie w Victoria Hall w Geneva Max Bruch z Orkiestrą Szwajcarii Romańskiej. Obecnie jest głównym nauczycielem skrzypiec w konserwatorium G. da Venosa w Potenza.
|