POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
20-02-2020     - 27-02-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Dźwiękoterapia - Koncert gongów i mis tybetańskich
miejsce:
Spółdzielnia Socjalna Pracownia Kulturalna
ul. Bagrowa 80/43, 30-733 Kraków
(okolice parku Bagry Wielkie)

E-MAIL
biuro@pracowniakulturalna.pl

TELEFON
78 45 45 45 3
19.00-20.00 czwartki
» Wydarzenia inne
Dźwiękoterapia - Koncert gongów i mis tybetańskich


Relaks przy terapeutycznych dźwiękach gongów, mis dźwiękowych(tybetańskich) dzwonków koshi i innych instrumentów terapeutycznych

Dźwiękoterapia czy inaczej terapia dźwiękiem, jest coraz częściej stosowana jako uzupełnienie do konwencjonalnej medycyny. Jest to forma medycyny wibracyjnej.
Coraz więcej ludzi cierpi z powodu dolegliwości cywilizacyjnych takich jak stres, depresja, bezsenność czy stany lękowe. Istnieje wiele sposobów terapii dźwiękiem, które mogą zmienić fizyczne i emocjonalne samopoczucie. To naturalna metoda, do której przekonuje się coraz więcej ludzi w Polsce.
Ta dziedzina bardzo szybko się rozwija i staje się trendem w świecie medycyny alternatywnej.

Dźwięk używany był od wieków, przez różne kultury w rytuałach leczniczych i był bardzo skuteczny , jako narzędzie lecznicze czy uspokajające. Do procesu uzdrawiania używano różnych instrumentów. Niektóre przetrwały do dziś ( gongi, misy tybetańskie, didgieridoo, monochordy). Współcześnie robionych jest coraz więcej badań naukowych potwierdzających skuteczność tych metod.
WSZYSTKO JEST WIBRACJĄ „wszystko ma dźwięk, wibrację samą w sobie”, „czy to słyszymy, czy nie”.
Cała materia jest energią, która znajduje się w stałym stanie wibracji lub rezonansu.
Określony dźwięk ma swoją częstotliwość, z jaką w naturalny sposób wibruje. Każda część naszego ciała ma swój naturalny rezonans. Medycyna wibracyjna, terapia dźwiękiem , opiera się na koncepcji, że kiedy nasze naturalne rezonanse przestaną działać, pojawi się pewien rodzaj choroby.

Wiadomo, że nasze ciała składają się w 60-70% z wody. Wibracja dźwięków faluje przez ciało i stymuluje do samoleczenia. Używa się do tego instrumentów wibroakustycznych czy ludzkiego głosu .

Koncert gongów i mis tybetańskich zwany również „Kąpielą w dźwiękach” to godzinna sesja relaksacyjna podczas której, relaksuje się nasz układ nerwowy i aktywuje prawa półkula mózgu (strona kreatywna, intuicyjna). Nasza lewa półkula mózgu (strona logiczna) rozluźnia się, co powoduje mniej myśli w głowie. Podczas codziennej aktywności normalna częstotliwość fal mózgowych to częstotliwość Beta. Podczas kąpieli w dźwiękach fale mózgowe przenoszą się na głębsze częstotliwości Alfa i Theta, gdzie może dojść do uruchomienia sił samo uzdrowienia. U niektórych ludzi mózg może wejść w stan Delta, która jest częstotliwością uzdrawiającego głębokiego snu.
Uczestnicy tych sesji często zgłaszają uczucie mentalnej świeżości, które uzyskują po zakończeniu sesji. Terapia dźwiękiem może pomóc nam być bardziej wewnętrznie świadomym, będąc jednocześnie bardziej obecnym w chwili obecnej i bardziej związanym z naszym otoczeniem.

Spotkanie i sesje relaksacyjną poprowadzi:
Monika Doroszkiewicz od dziesięciu lat wykorzystuje terapeutyczne właściwości dźwięków pracując z osobami z niepełnosprawnościami w Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko, W Domach Spokojnej Starości, Polskim Stowarzyszeniu Osób z Niepełnosprawnościami Intelektualnymi. Jak również prowadzi grupowe i indywidualne sesje dźwiękoterapii w swoim Gabinecie Dżwiękoterapii „MasujeMisami” w Krakowie.

Czwartki: 19:00 – 60 minut - obowiązkowe zapisy
Koszt: 35 zł – zajęcia odbędą się przy zebraniu grupy min. 5 os.
https://pracowniakulturalna.pl/rezerwacja-on-line
https://www.facebook.com/events/594350434749042/
Miejsce:
Spółdzielnia Socjalna Pracownia Kulturalna
ul. Bagrowa 80/43, 30-733 Kraków
(okolice parku Bagry Wielkie)

E-MAIL
biuro@pracowniakulturalna.pl

TELEFON
78 45 45 45 3
Godz.
19.00-20.00 czwartki
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury