Zapraszamy na grudniowe zajęcia do naszego muzeum. Dowiemy się m.in jak wykorzystać niepotrzebną makulaturę i stworzyć z niej świąteczne ozdoby. Na zajęciach drukarskich każdy z uczestników wykona ozdobną kartkę i dowie się skąd wywodzi się tradycja wysyłania życzeń oraz skąd pochodzi nazwa „pocztówka”.
7 grudnia, godz. 12.00- 13.00
Mikołajkowe plecionki
Podczas zajęć dowiemy się, jak można wykorzystać niepotrzebną makulaturę i stworzyć z niej świąteczne ozdoby. Nauczymy się wykonywać papierową wiklinę i sprawdzimy wytrzymałość papieru. Każdy uczestnik będzie mógł samodzielnie wypleść wyjątkową ozdobę, którą zabierze do domu.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Koszt zajęć 20 zł od dziecka.
8 grudnia, godz. 12.00 - 13.00
Niewidzialny atrament-zrób go sam!
Czy atrament sympatyczny jest sympatyczny? Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak zrobić atrament do zadań specjalnych. Przekonają się, że nie trzeba być Jamesem Bondem, aby przekazać tajną wiadomość. Sprawdzą do czego można użyć jodyny i cytryny. Zaszyfrują i odczytają wiadomości zapisane niewidzialnym atramentem.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Udział w ramach biletu wstępu do muzeum.
13 grudnia, godz. 18.00 - 19.00
Tajni agenci w muzeum
W piątkowy wieczór odbierz zaszyfrowany list, rozwiąż zagadki, odkoduj wiadomości. Gra dla dorosłych w przestrzeni wystawy, w formule łączącej grę miejską z ideą escape roomu.
Wydarzenie adresowane do osób dorosłych po rezerwacji miejsc.
14 grudnia, godz. 12.00 - 13.00
Zajęcia drukarskie - Świąteczne kartki
Na zajęciach poznamy historię powstania pierwszych kartek świątecznych. Dowiemy się, skąd wywodzi się tradycja wysyłania życzeń oraz skąd pochodzi nazwa „pocztówka”. Każdy uczestnik wykona własną, wyjątkową kartkę, na której wytłoczy świąteczny motyw za pomocą prasy drukarskiej.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 7 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Koszt zajęć 20 zł od dziecka.
15 grudnia, godz. 12.00 - 13.00
Złam ten szyfr - szyfry dla początkujących
Podczas zajęć przekonasz się, że szyfr Ottendorfa ma tylko trudną nazwę i poczujesz się jak Sherlock Holmes podczas łamania zapisanych nim tajnych wiadomości. Zaszyfrujesz wiadomości jak Juliusz Cezar oraz Leonardo da Vinci. Używając szyfru płotkowego przekonasz się, czy ma coś wspólnego z płotkiem lub płotką.
Zapraszamy rodziny z dziećmi od 8 lat.
Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Udział w ramach biletu wstępu do muzeum.
W każdą sobotę i niedzielę o godz. 11.00, 13.00, 15.00 zapraszamy na zajęcia w strefie kreatywności „Miasto w budowie”. Więcej informacji tel: 12 428 66 00 wew. 11, rezerwacja@mim.krakow.pl.
Rezerwacja zajęć od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00.
|