Archiwum Narodowe w Krakowie zaprasza do udziału w prelekcjach i warsztatach dla wszystkich - bez ograniczeń wiekowych i konieczności zapisów:
1. „Herb czyli opowieść bez słów – warsztaty dla rodziców (lub dziadków) wraz z dziećmi” – dowiemy się do czego służy herb, dlaczego przemawia do nas za pośrednictwem symboli i jak ten przekaz zrozumieć (warsztaty otwarte, godz. 10.00-11.30)
2. „Mała ojczyzna. Badania nad historią lokalną – praktyczne informacje na temat poszukiwań” – podzielimy się doświadczeniami na temat odtwarzania historii małych miejscowości, opowiemy jak prowadzić badania i gdzie szukać informacji (prelekcja otwarta, godz. 10.00-11.00)
3. „Budynki, które widziały przeszłość. Jak odtwarzać historię krakowskiej kamienicy” – podpowiemy jak prowadzić badania historii budynków w Krakowie i co ciekawego może z tego wyniknąć (prelekcja otwarta, godz. 11.15-12.15)
oraz
Wykład z okazji zakończenia wystawy „650 lat herbu miasta Krakowa”:
„Herb Krakowa – klejnot dziedzictwa historycznego miasta” – wykład prof. dr hab. Zenona Piecha (Uniwersytet Jagielloński), połączony z oprowadzeniem po ekspozycji, w trakcie którego będzie można poszerzyć wiedzę na temat najważniejszego znaku naszego miasta (wykład otwarty, godz. 12.30-14.00)
|