Włoski Instytut Kultury w Krakowie oraz Konserwatorium Krakowskie im. W. Lutosławskiego zapraszają na koncert Festiwalu MAGGIO MUSICALE ITALIANO - CRACOVIA 2019
Koncert odbywa się w ramach obchodów
100 lat relacji dyplomatycznych między Polską a Włochami
18.05.2019 r., sobota, godz. 19.00
Ośrodek Kultury Europejskiej EUROPEUM, Pl. Sikorskiego 6
MICHELE CINQUINA – lutnia
KATARZYNA CZUBEK – flet prosty
W programie: A. Falconieri, J.H. Kapsberger, G. Taeggio, D. Cato, G.P. da Palestrina,
B. de Selma, J. van Eych,J. Dowland, B. Castaldi, F.M. Veracini
WSTĘP WOLNY!
Michele Cinquina studiował grę na gitarze klasycznej u prof. Marco Salcito i prof. Andrea Dieci, uzyskując tytuł magistra w Konserwatorium w Pescarze. Jego wielka miłość do muzyki dawnej i badań historycznych skłoniła go do studiowania lutni i teorby pod staranną opieką prof. Franco Pavan, pod którego kierownictwem uzyskał dyplom magistra w Państwowym Konserwatorium „E. F. Dall'Abaco” w Weronie. Koncertował z licznymi śpiewakami, chórami, zespołami kameralnymi i orkiestrami, w tym: ScarlattiLab, Wrocławską Orkiestrą Barokową i Wrocławskim Zespołem Barokowym, Ars Cantus, Clockbeats Baroque Orchestra, l'Accademia degli Invaghiti di Mantova, Oficina Musicum, l'Accademia degli Orfei, Cantimbanco. Z orkiestrą Wydziału Muzyki Dawnej Konserwatorium w Weronie wykonał m.in. : G. Gabrieli „Sacrae Symphoniae”, Bach „Trauer Ode” pod dyrekcją Alberto Rasi, Cavalli „Vespro dla Santa Lucia” pod dyrekcją Franco Pavana i Cacciniego „Euridice”. Gra w duecie z polską flecistką Katarzyną Czubek, z którą występował na ważnych festiwalach muzycznych, takich jak „Bachowski festiwal” w Świdnicy i „Cappella Angelica” w Gdańsku. Jest także założycielem-dyrektorem zespołu „Ghirlanda Sacra” zajmującego się badaniem i wykonywaniem repertuaru sakralnego okresu renesansu i baroku, a także prezesem i dyrektorem artystycznym Stowarzyszenia Kulturalnego „La Cartella Musicale”. Jego repertuar obejmuje outwory od XVI do XIX wieku. Publikował artykuły muzykologiczne i nagrywał dla Concerto Classics i CDAccord. W lutym 2019 roku opublikował swój pierwszy solowy projekt nagrywając tabulaturę do lutni dzieł wokalnych Josquin Desprez dla wytwórni Concerto Classics w Mediolanie.
Katarzyna Czubek jest absolwentką klasy fletu prostego prof. Petera Holtslaga w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz klasy Jorge Isaaca w Conservatorium van Amsterdam. Studiuje grę na obojach historycznych w klasie prof. Paolo Grazziego w Conservatorio di Musica F.E. Dall’Abaco w Weronie. Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu koncertów Młoda Muzyka Dawna. Podczas trzech pierwszych edycji cyklu, na scenie wystąpili muzycy z Korei Południowej, Japonii, Czech, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Holandii oraz Polski. Jest członkiem zespołu muzyki dawnej Bianco Fiore, z którym koncertowała na wielu znaczących scenach europejskich. Wykłada na Podyplomowym Studium Muzyki Dawnej na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz jest asystentem na Akademii Muzycznej w Krakowie.
|