WŁOSKI INSTYUT KULTURY W KRAKOWIE
oraz
ROSSINI OPERA FESTIVAL
zapraszają na
RECITAL ROSSINIANO
DANIELE ANTONANGELI – baryton
MIRCA ROSCIANI – fortepian
WSTĘP WOLNY!
Organizacja:
Włoski Instytut Kultury w Krakowie
ROSSINI OPERA FESTIVAL
Festiwal Operowy Rossiniego w Pesaro jest jednym z najważniejszych festiwali muzycznych na europejskiej scenie. Jako jedyne międzynarodowe wydarzenie w całości poświęcone Gioachino Rossiniemu, Rossini Opera Festival ożywia, prowadzi badania i wystawia na scenie muzyczne dziedzictwo kompozytora. Poza jego najsłynniejszymi dziełami, Festiwal wprowadził do obiegu wiele zapomnianych oper Rossiniego, przywracając je miłośnikom opery. Odbywa się każdego roku w sierpniu w Pesaro, uroczym mieście rodzinnym Rossiniego, położonym na wybrzeżu Adriatyku i otoczonym pięknym, pagórkowatym krajobrazem.
Daniele Antonangeli ukończył z najwyższym wyróżnieniem Konserwatorium Giuseppe Verdiego w Mediolanie.
W 2011 roku, mając dwadzieścia dwa lata, wygrał 65. edycję konkursu Teatro Lirico Sperimentale di Spoleto, gdzie miał okazję wykonać pierwsze kroki na scenie pod batutą M ° Carlo Palleschi, debiutując w roli Sharplessa w Madame Butterfly. W następnym roku zadebiutował w Spoleto jako Germont w Traviacie.
Technikę wokalną doskonalił następnie pod kierunkiem takich mistrzów jak Renato Bruson, Ines Salazar i Rolando Panerai.
Współpracował z Teatro Sociale w Como (Opera Domani) wykonując główną rolę w opracowanej specjalnie dla dzieci wersji Latającego Holendra. W 2012 roku wystąpił w Teatro Sociale w Rovigo w skomponowanej przez Pietro Generali operze Adelajda z Burgundii nagranej przez wytwórnię Bongiovanni.
Od 2012 roku jest barytonem współpracującym z "Fondazione Luciano Pavarotti" oraz w ramach będącego rodzajem teatralnego koncertu projektu Bel Canto, z którym zadebiutował w New York City Center.
W 2014 roku zaśpiewał tytułową rolę w Don Giovannim w ramach Festiwalu Muzyki w Ticino pod batutą M. Umberto Finazzi i zadebiutował w roli Uberto w La serva patrona (Służąca panią) pod batutą M ° Marco Pace w Glazunov Hall w Sankt Petersburgu.
Wystąpił jeszcze w roli Belcore w Napoju miłosnym oraz w roli Figaro w Cyruliku sewilskim w Hanjun Art Center w Seulu.
Mirca Rosciani ukończyła studia gry w klasie fortepianu pod kierunkiem Marylene Mouquet, a następnie uzyskała główne dyplom w zakresie czytania partytur w Konserwatorium Santa Cecilia w Rzymie. Doskonaliła swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach w kraju i za granicą, m.in. w Paryżu i Nicei a także w Accademia Lirica w Osimo pod kierunkiem Enzy Ferrari. Od 1999 roku stale współpracuje jako akompaniator na Rossini Opera Festival w Pesaro, a od 2006 roku z Akademia Rossiniana Alberto Zedda. Z powodzeniem współpracowała z takimi teatrami operowymi jak Teatro della Fortuna w Fano, Teatro delle Muse w Ankonie, operą komiczną w Savona, z Festiwalem Pergolesi Spontini Jesi, Teatro Donizetti w Bergamo, Teatrem w Rovigo, Treviso Teatr Mario del Monaco, Teatro Argentina w Rzymie, a także z takimi artystami jak Luciana Serra, Raina Kabaivanska, Lella Cuberli, Nicola Alaimo Simone Alaimo Jessica Pratt, Michael Spyres oraz Carlo Lepore. Od 2011 roku jest chórmistrzem w Teatro della Fortuna of Fano i dyrektorem artystycznym tegoż teatru w okręgu Marche. Wraz z chórem zaangażowano była w takie przedsięwzięcia jak wykonanie 9. Symfonii Beethovena, Carmina Burana, Carmen, Rigoletto, Te Deum Dvořáka, Napój miłosny, Cyrulik sewilski, Petite Messe solennelle, Czarodziejski flet, a w 2016 roku zadebiutował na Rossini Opera Festival jako chórmistrz w Turku we Włoszech oraz w 2017 roku w Torvaldzie i Dorliskce. Od 2002 roku jest nauczycielem w Accademia Lirica di Osimo oraz w Akademii "Voci del Montefeltro" we współpracy z Manhattan School. W 2010 roku została zaproszona nauczyciel włoskiego repertuaru lirycznego do kierowanej przez Lariissę Gergiewą Akademii Teatru Maryjskiego w Sankt Petersburgu. W 2014 pracował jako specjalistka od repertuaru mozartowskiego w Centre de Perfeccionament Placido Domingo w Walencji. Studiował dyrygenturę u Daniele Agimana i w tym charakterze zadebiutowała w 2013 roku we Florencji. W 2015 roku dyryguje Petite Messe solennelle G. Rossiniego w Fano, a następnie w 2016 roku Stabat Mater Pergolesiego w Pesaro i Osimo, reżyseruje „Carmina Burana” na Festiwalu Pergolesi Spontini, Glorię Vivaldiego z Chórem Państwowej Policji w Teatro La Fenice w Osimo, oraz Judytę triumfującą Vivaldiego z Orkiestrą Symfoniczną na Festiwalu Rossiniego „Witruwiusz 3,0”. Jako pierwsza kobieta-dyrygent debiutuje w RAI w programie Prodigi z Orchestra Sinfonica Sesto Armonico. W lutym 2018 roku dyrygowała Rossini Symphony Orchestra w Teatro di Fano podczas poświeconemu w całości Rossiniemu recitalu Nicola Alaimo zarejestrowanego dla prestiżowej wytwórni Bongiovanni, a następnie jako dyrygent prowadzi koncert „Tribute to Alberto Zedda” w Teatrze Rossiniego w Pesaro. Została zaproszona przez RAI jako juror podczas ostatniej edycji Festiwalu Sanremo 2018.
|