Instytut Studiów Strategicznych wspólnie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce zaprasza w dniu 1 lutego 2018 w godz. 17:00-18:30 na Dialog Obywatelski "Unia europejska i jej sąsiedztwo – czy mamy się czego obawiać?" (debatę publiczną) z
Wicedyrektorem Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej, Europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji w sprawie rozszerzenia (DG NEAR),Panem Maciejem Popowskim. W spotkaniu udział weźmie także Pan Bogdan Klich, Senator RP.
Spotkanie z Wicedyrektorem Popowskim będzie okazją do rozmowy na temat wyzwań, jakie przed Wspólnotą postawił 2017 rok. Podczas Dialogu będziemy mieli szansę dowiedzieć się, jaką politykę prowadzi obecnie Unia w zakresie rozszerzania swoich granic i prowadzenia rozmów akcesyjnych. Jak wygląda współpraca z potencjalnymi i aktualnie kandydującymi państwami do członkowstwa w Unii? Jakie korzyści przynosi współpraca na poziomie regionalnym poprzez udział w Partnerstwie Wschodnim i Unii dla Śródziemnomorza?
Dialogi Obywatelskie odbywają się od 2012 roku - w Polsce będzie to kolejne takie wydarzenie. W 2015 roku wiele emocji wzbudziła debata o TTIP z Komisarz ds. Handlu Cecilią Malmström. W kwietniu 2017 r. komisarz Malmström ponownie odwiedziła Warszawę - tym razem dyskutowała o umowie gospodarczej UE-Kanada (CETA). W październiku 2016 i ponownie w maju 2017 Dialogi Obywatelskie w Polsce prowadził także Vytenis Andriukaitis Komisarz UE do spraw Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, a w czerwcu 2017 Johannes Hahn Komisarz ds. europejskiej polityki sąsiedztwa i negocjacji ws. rozszerzenia. W 2017 roku odbyły się liczne Dialogi z udziałem Komisarz Elżbiety Bieńkowskiej, które były okazją do rozmowy m.in. na temat europejskiego potencjału obronnego i przyszłości Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o potwierdzenie przybycia do 29 stycznia:
tel.12 421 62 50
lub
biuro@iss.krakow.pl
Udział w wydarzeniu możliwy po wcześniejszym potwierdzeniu przybycia.
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy!
|