POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
06-12-2017     - 27-12-2017  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni / grudzień 2017 r.
miejsce:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
DLA DZIECI
» Wydarzenia inne
Harmonogram spotkań:
6, 13, 20, 27 XII / 11:00-14:00
Otwarte spotkania – wstęp wolny
Warsztaty:
(wstęp 1 zł od osoby dorosłej / zapisy)
6, 13, 20 XII / 10:00
GORDONKI (Umuzykalnienie metodą E. Gordona). Na zajęcia zapraszamy dzieci z opiekunem. Przygotowujemy wygodny strój oraz obuwie zamienne. Zajęcia prowadzi Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej
6 XII / 09:00
MASAŻ SHANTALA dla niemowląt
Dotyk jest najmocniej rozwiniętym zmysłem u dzieci w pierwszych miesiącach życia. To głównie poprzez ten zmysł dziecko odbiera świat i najbliższe mu osoby. Ważne jest, aby każde dziecko było masowane już od pierwszych tygodni życia! Masaż jest najlepszym sposobem na wyrażenie swojej obecności, troski i miłości do dziecka. W ten prosty sposób można również pogłębiać więź ze starszym dzieckiem.
Masaż Shantala to indyjska technika masowania niemowląt i dzieci przez najbliższych opiekunów. Do Europy została przeniesiona przez francuskiego położnika Frederika Leboyer. Jest prostą do nauczenia się techniką masażu, obejmuje całe ciało, każdy masaż kończy się gimnastyką i kąpielą niemowląt.
Korzyści z wykonywania masażu:
• buduje więź z rodzicem,
• podnosi poczucie bezpieczeństwa,
• wpływa na uregulowanie snu,
• poprawia trawienie (profilaktyka kolki),
• podnosi świadomość własnego ciała i jego granic u dziecka (masowane dzieci szybciej dowiadują się, że mają nóżkę;),
• podnosi odporność, stymuluje układ hormonalny,
• stymuluje każdą część ciała, wpływa na przygotowanie do podjęcia odpowiedniej roli, m.in: masaż okolic ust przygotowuje do jedzenia łyżeczką i mówienia, masaż paluszków stymuluje do wszelkich czynności manualnych i pisania,
• u starszych dzieci, jest to świetny sposób na radzenie sobie ze stresem (np. w momencie pójścia do żłobka, przedszkola, szkoły).
Masowanie ma też pozytywny wpływ na opiekunów dziecka: poprawia pewność siebie i wiarę w swoje umiejętności opieki nad dzieckiem, uspokaja, wzmaga więź, uczy zrozumienia i komunikacji z dzieckiem. Masaż Shantala jest bardzo dobrym sposobem na radzenie sobie z baby blues po porodzie.
Dla kogo:
Przeznaczone są dla rodziców oczekujących na dziecko i rodziców dzieci w wieku od 6. tygodni; nie ma górnej granicy wieku dziecka. Można wprowadzać masaż Shantala w dowolnym momencie życia dziecka. Nauka może odbywać się na lalkach lub na dziecku. Na zajęcia zapraszamy z nieraczkującymi dziećmi. Rodzice dzieci, które już raczkują lub chodzą, przychodzą na kurs bez dzieci i uczą się masować na lalkach.
Zajęcia prowadzi Instruktor Polskiej Szkoły Masażu Shantala: Paulina Łasak-Ponikło. Prywatnie mama czwórki dzieciaków: Nadii, Iwa, Leo i Zoi.
6 XII / 11:00
JAK ROZUMIEM ŚWIAT, A JAK ROZUMIE GO DZIECKO?
Spotkanie z psychologiem - Monika Lipowska-Hajduk.
Zobaczymy jak zrozumienie pojmowania świata przez dziecko ułatwi nam nawiązanie kontaktu z nim i mądre prowadzenie go przez życie.
13 XII / 11:00
PROFILAKTYKA ZADŁAWIEŃ U DZIECI I NIEMOWLĄT oraz przedmedyczne działania ratownicze w sytuacji zagrożenia
Prowadzenie: Krystyna Nowacka.
Zadławienia i zachłyśnięcia prowadzą do zatkania dróg oddechowych i stanowią bezpośrednie zagrożenie życia ludzi w każdym wieku. Dotyczy to także niemowląt i dzieci. W życiu codziennym nie zawsze przestrzegamy zasad, które chronią je przed tym zagrożeniem.
W ramach warsztatów zostaną zaprezentowane:
- podstawowe informacje z zakresu profilaktyki zadławień,
- przedmedyczne sposoby postępowania ratowniczego.
Udział w warsztatach będzie sprzyjał doskonaleniu wiedzy, umiejętności i motywacji uczestników w omawianym zakresie.
14 XII / 11:15
CAŁA PRAWDA O SKŁADNIKACH ODŻYWCZYCH
Prowadzenie: Iwona Koprowska
Praktyczne informacje o składnikach odżywczych przydatne osobom dbającym o zdrowie swoje i rodziny. Odarte z mitów i uzupełnione nowoczesną wiedzą, czasami odbiegającą od tej, którą słyszeliśmy kiedyś w szkole na biologii.
Iwona Koprowska ukończyła biologię molekularną oraz pedagogikę, szkolenia z zakresu m.in.: doradztwa laktacyjnego, diagnostyki alergii pokarmowych. Pracowała na Uniwersytecie Łódzkim, w Instytucie Medycyny Pracy. Jest autorką książki „Naturalnie karmię” przygotowującej rodziców do podjęcia karmienia piersią, stanowiącą uzupełnienie prowadzonych przez nią szkoleń. Certyfikowany Doradca Laktacyjny.
20 XII / 11:00
MIĘŚNIE DNA MIEDNICY
Prowadzenie: Dorota Czernichowska-Stanek, mgr fizjoterapii.
Zazwyczaj mięśnie MDM są lekceważone, gdyż nie wykonują żadnego znaczącego ruchu. Niewiele Pań zdaje sobie sprawę, że mięśnie te istnieją, nie wiedzą również, że mogą mieć świadomy wpływ na skurcz tych mięśni. A rola tych mięśni jest ogromna w utrzymaniu prawidłowej postawy (statyka miednicy), funkcjach wydalniczych i seksualnych.
Osłabione lub zbyt napięte MDM przyczyniają się do powstawania licznych problemów zdrowotnych. Podczas wykładu dowiemy się, jak można takim problemom zaradzić.
ZAPISY NA WARSZTATY:
od 1 XII, od godz. 12:00 przez formularz zgłoszeniowy: http://www.kuznia.edu.pl/klub_rodzicow_online.php
Mistrzejowicki Klub Rodziców realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.

Szczegółowe informacje i zapisy:
Katarzyna Kosowska, k.kosowska@kuznia.edu.pl

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 648 08 86
www.kuznia.edu.pl
www.facebook.com/KlubKuzniaOKN
Miejsce:
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury