W każdą wakacyjną sobotę o godz. 21.00 Dworek Białoprądnicki serwuje niezbędnik kinomaniaka – filmy z lat 20. i 30. Jeśli jeszcze ich nie znacie – koniecznie musicie to nadrobić. Jeśli znacie i lubicie – przyjdźcie na prawdziwą ucztę kinomaniaka. 1 lipca obejrzycie komedię muzyczną w reż. Konrada Toma pt. „Ada to nie wypada”. Wstęp wolny.
Komedia pomyłek - tak najkrócej można określić film fabularny pt. „Ada to nie wypada” z roku 1936, który jako pierwszy zobaczycie w ramach kina plenerowego.
Tytułowa bohaterka - Ada Dziewanowska jest miłą, lecz niesforną, pełną życia i temperamentu dziewczyną, córką ziemianina Dziewanowskiego. Ów jegomość zamierza wydać Adę za mąż za syna znajomego - młodego hrabiego Freda Orzelskiego. Zanim to nastąpi wysyła Adę - by nabrała nieco manier i ogłady − do krakowskiego internatu dla hrabianek. Nie przynosi to jednak oczekiwanego rezultatu - Ada pozostaje sobą. Okazuje się jednak, że posiada wyjątkowy talent wokalny, co powoduje komiczny rozwój wydarzeń.
Obsada:
Loda Niemirzanka, Antoni Fertner, Kazimierz Junosza-Stępowski, Aleksander Żabczyński, Kazimierz Krukowski, Romuald Gierasieński, Janina Krzymuska, Helena Zarembina − Spitzberg-Fotter, Jadwiga Andrzejewska, Mira Zimińska, Stanisław Woliński, Edmund Zayenda, Stefania Betcherowa, Kazimierz Pawłowski, Janina Sokołowska.
Repertuar kina letniego
8 lipca – Księżna Łowicka (1932)
Kostiumowy dramat historyczny w reż. Mieczysława Krawicza i Janusza Warneckiego
15 lipca - Fredek uszczęśliwia świat (1936)
Komedia romantyczna w reż. Zbigniewa Ziembińskiego
22 lipca – Będzie lepiej (1936)
Komedia w reż. Michała Waszyńskiego
29 lipca – Jadzia (1936)
Komedia romantyczna w reż. Mieczysława Krawicza
5 sierpnia - Ludzie bez jutra (1921)
Melodramat w reż. Aleksandra Hertza
12 sierpnia - Robert i Bertrand (1938)
Komedia w reż. Mieczysława Krawicza
19 sierpnia - Przez łzy do szczęścia (1939)
Dramat obyczajowy w reż. Jana Fethke
26 sierpnia – Dwie Joasie (1935)
Komedia w reż. Mieczysława Krawicza
Kino plenerowe odbędzie się dzięki uprzejmości Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) w ramach projektu „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
|