POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
19-11-2016     - 20-11-2016  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Rytm i Taniec.
Warsztaty gry na djembe oraz tańca afrykańskiego do muzyki bębnów na żywo.
miejsce:
Kontakt Przestrzeń ul. ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków.
14:00
» Muzyka
Mamy wielką przyjemność zaprosić Was na drugie spotkanie z autentycznymi rytmami i tańcami z Afryki w Krakowie.
19 i 20 listopada w Kontakcie energetyczne warsztaty z tańca afrykańskiego z muzyką bębnów na żywo! poprowadzi Anika Kamińska, a warsztaty gry na bębnach afrykańskich bębnach djembe poprowadzi Paul Grocott. (członkowie zespołu Moribaya)

TANIEC
Zapraszamy wszystkich; kobiety i mężczyzn na wyjątkowe, energetyczne zajęcia z tańca afrykańskiego z muzyką bębnów na żywo! Tańce, których będziemy się uczyć pochodzą z Afryki Zachodniej z krajów takich jak Gwinea, Mali, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej i Senegal. To bardzo żywiołowa i naturalna forma ruchu, naturalnie tańczona zawsze do muzyki bębnów i ściśle z tą muzyką związana. Wiele kroków w tym tańcu narodziło się z naśladowania czynności życia codziennego, lub chęci podkreślenia walorów i cech płci tańczącej, takich jak siła mężczyzn, zwinność, szybkość i skoczność młodych dziewczynek, seksapil i delikatność młodych kobiet, czy też dostojność i elegancję kobiet starszych. Nauka tego tańca to także nauka folkloru i rytmów afrykańskich. Energia i radość płynąca z nieskrępowanych ruchów tańczonych w takt transowej muzyki bębnów sprawiła, że taniec ten staje się coraz popularniejszy w Europie jak i na całym świecie. Od kilkunastu lat tańczą go nie tylko
rdzenni mieszkańcy Afryki, ale także tancerze i choreografowie chcący dotrzeć do źródeł tańca. Na taniec afrykański zabieramy wygodne, niekrępujące ruchów ubranie, butelkę wody. Tańczymy na boso. Poziom OPEN.

Tak było na poprzednich warsztatach afro z Aniką w Kontakcie

https://www.facebook.com/zespolmoribayassa/videos/1018554194898779/

https://youtu.be/FepHfb9KvCU


BĘBNY
Serdecznie zapraszamy po raz pierwszy w kontakcie na warsztaty gry na afrykańskich bębnach DJEMBE. Paul Grocott częsty bywalec krajów zachodniej Afryki pokaże wam podstawy techniki gry na tym fascynującym instrumencie. Dowiecie się co to jest bas, ton i slap. Poznacie autentyczne rytmy i akompaniamenty afrykańskie. Warsztaty bębniarskie to świetna zabawa w zrelaksowanej atmosferze. Gradka dla osób, które zawsze czuły, że pociąga je rytm. Poziom początkujący / średni. Praca w grupie będzie odbywała się w taki sposób, że zarówno osoby, które nigdy nie grały na bębnach jak i osoby, które znają podstawy gry, nauczą się czegoś na swoim poziomie. Jeżeli nie masz swojego bębna napisz to w mejlu zgłoszeniowym, zapewnimy Ci profesjonalny instrument.

Prowadzący:

Anika Kamińska taniec afrykański
- Z wykształcenia archeolog ze specjalizacją archeologia podwodna, pasjonatka podróży i kultur tradycyjnych. Przede wszystkim jednak muzyk i tancerka tradycyjnego tańca z Afryki Zachodniej. Specjalizuję się w grze na etnicznych instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Ucząc się gry na bębnach natrafiła na taniec afrykański, którym zafascynowała się od pierwszego wejrzenia. Pasja do bębnów i tańca jest głównym motywem odbytych podróży na Kubę i do Afryki. Tańca afrykańskiego uczyła się w Mali u znakomitych mistrzów baletów afrykańskich oraz od znanych tancerzy afrykańskich mieszkających w Europie. Prowadzi regularne zajęcia z tańca i gry na bębnach w Warszawie, oraz weekendowe warsztaty w całej Polsce, a także liczne warsztaty w ramach festiwali (OFCA- Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny, Slot Art. Festiwal, Drum Djemboree, S16 – Festiwal Siarki i Ognia). Udzielała się lub udziela się do dziś w zespołach i projektach: Moribaya, Madrugada, Balkan Sevdah, Viaje Al Tambor, Ces’t Ca’ , SHO Afryka.

Paul Grocott bębny
- pochodzi z Perth w Australii. Od 11 lat gra na bębnach djembe i dun dun, i od 5 lat na balafonie. W tym czasie poszukiwania muzyczne zaprowadziły go do Burkina Faso, Ghany i dwukrotnie do Gwinei. W Gwinei uczył się od mistrzów muzyki afrykańskiej takich jak: Koungbana Konde, Bolokada Konde i Tonton Sylla, Basssidi Kone, petit Adama Diarra i wielu innych. Obecnie mieszka w Polsce i jest członkiem zespołu Moribaya. Kilka ostatnich lat spędził w Czechach grając ze zespołami Tubabu, Kobiri Mouna Orchestra oraz Camara. Uczy gry na bębnach w Warszawie.

INFO:

Kiedy?
SOBOTA 19.11.2016: taniec 14:00 - 15:30 bębny, 16:00-17:30
NIEDZIELA 20.11.2016: taniec 12:00-13:30, bębny 14:00 - 15:30

Za ile?
przedpłata do 31.10
Pojedyncze zajęcia taniec lub bębny 1,5 H - 30 zł
Karnet bębny 3 H - 50 zł
Karnet taniec 3 H - 50 zł
ALL inclusive bębny+taniec (6H) - 90 zł

Od 1 do 15 listopada:
Pojedyncze zajęcia taniec lub bębny 1,5 H - 35 zł
Karnet bębny 3H - 60 zł
Karnet taniec 3H - 60 zł
ALL inclusive bębny+taniec (6H) - 110 zł

Od 15 listopada i opłata na miejscu w dzień warsztatu:
Pojedyncze zajęcia taniec lub bębny 1,5 H - 45 zł
Karnet bębny 3H - 80 zł
Karnet taniec 3H - 80 zł
ALL inclusive bębny+taniec (6H) - 140 zł

Przedpłatę na warsztaty według wybranej opcji należy wpłacić na konto: 72 1060 0076 0000 3130 0135 3573 w tytule przelewu prosimy o podanie Imienia i nazwiska i wybrane zajęcia taniec lub bębny lub oba z dopiskiem Kontakt.

Proszę o potwierdzenie wpłaty zaliczki / lub zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach na maila:

afromoriba@gmail.com
http://www.moribayassa.com
Miejsce:
Kontakt Przestrzeń ul. ul. Szpitalna 40, I piętro, Kraków.
Godz.
14:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 
Warsztaty tańca afrykańskiego z Aniką Kamińską

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury