Formy myślenia, które wytworzył faszyzm, działają do dziś, nawet, jeśli sobie tego nie uświadamiamy. Barbara Stellbrink-Kesy z detektywistyczną pasją i skrupulatnością tropi je w historii swojej rodziny, trzy i cztery pokolenia wstecz oraz w swojej własnej biografii. Stara się zdemaskować ten rodzaj racjonalności, który doprowadził jej stryjeczną babkę do śmierci w szpitalu psychiatrycznym, a na innego członka rodziny sprowadził śmierć za działalność antypaństwową w czasach hitleryzmu.
Barbara Stellbrink-Kesy jest artystką plastyczką i terapeutką z Berlina. Jej dwumiesięczny pobyt w Krakowie w ramach projektu SUSI we współpracy z eFKą i TIK został dofinansowany z programu Erasmus Plus.
*****
Zapraszamy również na cykl warsztatów międzypokoleniowych i interkulturowych, których uczestniczki poprzez rysowanie, malowanie i rzeźbienie będą zajmować się wyrażaniem tego, w jaki sposób w ich życiu dochodzą do głosu późne echa wydarzeń okresu wojny i powojnia. Poprowdzi je Barbra Stellbrink-Kesy.
Pierwszy warsztat odbędzie się w następnym dniu po odczycie, w piątek, 9 września w godz. 18-21, a kolejne - w czwartki i/lub piątki przez cały wrzesień. Dokładne terminy będą podane osobom zainteresowanym. Prosimy o zgłoszenia na adres: efka@efka.org.pl
Farby, papier, glinę do rzeźnienia itp. zapweniamy, tłumaczenie również. Nie jest wymagana znajomość technik, ani umiejętności plastyczne.Udział w odczycie oraz w warsztatach jest nieodpłatny.
|