Zapraszamy na pokaz pracy warsztatowej w Teatrze Odwróconym!
Warsztatom patronowało hasło „Babuchy-Szeptuchy”, a spektakl zrealizowany został w ramach programu „Lato w teatrze”.
Praca inspirowana była "instytucją" plemiennej szeptuchy, uzdrowicielki, powiernicy historii, strażniczki szeptów, mądrej kobiety, której autorytet konkurował z wioskowym plebanem.
"Kiedy zdajemy się na intuicję, jesteśmy jak rozgwieżdżona noc: spoglądamy na świat tysiącem oczu (...)
Pierwotna natura wiąże się wyznaczeniem terytorium, odnalezieniem grupy, poczuciem pewności i dumy z własnego ciała, niezależnie od jego możliwości
i ograniczeń, z mówieniem i działaniem w swoim imieniu, z wyostrzoną świadomością
i czujnością z czerpaniem z wrodzonej kobiecej intuicji i wyczucia, z zestrojeniem
z biologicznymi cyklami, ze znalezieniem własnego miejsca, z nabieraniem godności
i zachowaniem wysokiej świadomości." C. P. Estes
Zapraszamy na pokaz pełen kobiecych opowieści, snów, słów, pieśni, znaków
i symboli. Finał dwutygodniowych warsztatów (teatralnych, fotograficznych, plastycznych, muzycznych, z wizażu), podczas których grupa kobiet - w każdym wieku - przebyła wspólną podróż, stworzyła własny mit, do którego poznania zapraszamy.
W S T Ę P W O L N Y !
Pokazy 23 i 24.07 o godzinie 17.00
REZERWACJE:
501-207-089
rezerwacje@odwrocony.pl
Spektakl realizowany w ramach programu „” Lato w teatrze” Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej.
W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski – 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowych instytucji kultury. Podobnie jak rok temu, został wydzielony moduł Lato w teatrze + przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Ich zadaniem jest wspólna realizacja projektu z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. W tym module przyznane zostały dofinansowania dla 11 ośrodków.
W tegorocznym programie weźmie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.
|