Nowoczesne narzędzia cyfrowe odpowiedzią na potrzeby w procesie rozwoju i nauczania – jako temat wiodący podczas prestiżowego Sympozjum naukowego.
W dniach 26-27 września 2014 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie odbędzie się Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Człowiek – Media – Edukacja”. Sympozjum odbywa się nieprzerwanie od 2010 r. i jest jednym z pierwszych cyklicznych wydarzeń poświęconych edukacji medialnej w Polsce. Udział w Sympozjum potwierdziło wiele znakomitości: prof. Tomasz Goban-Klas, prof. Bronisław Siemieniecki, prof. dr hab. Stanisław Dylak.
Celem Sympozjum jest wymiana naukowych poglądów oraz prezentacja praktycznych doświadczeń związanych z przemianami zachodzącymi w szeroko pojętym procesie edukacji – zmianami, które dzieją się pod wpływem rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także oddziaływaniem mediów cyfrowych na współczesnego człowieka.
Podczas dwudniowego Sympozjum swoje prelekcje przedstawią wybitni i znani specjaliści zajmujący się nowymi mediami – będą to m.in. prof. Tomasz Goban Klas, dr hab. inż. Janusz Morbitzer oraz Ryszard Tadeusiewicz, który rozpocznie sympozjum swoim wykładem „Przemożna siła mediów”.
W tym roku jednym z prelegentów sympozjum będzie również Jolanta Gałecka - ekspert ds. edukacji i szefowa Think Tank w Young Digital Planet SA. Temat jej wykładu brzmi Media i transalfabetyzm a zrozumienie informacji – kilka przykładów zastosowania narzędzi cyfrowych do przetwarzania materiału „lekcyjnego”. Jak zaznacza Gałecka „firma Young Digital Planet jako ekspert w edukacji, bierze pod uwagę proces uczenia się i dobiera rozwiązania, które uwzględniają zarówno rozwój człowieka, jaki i sposób, w jaki się on uczy”.
Organizatorzy przewidują trzy formy prezentacji referatów: wygłoszenie, prezentacja plakatu na sesji posterowej oraz dyskusja panelowa. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego prof. zw. dr. hab. Michała Śliwy.
|