POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
16-09-2013     - 21-11-2013  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
POD NASZYM PATRONATEM
Kampania "Palenie jest słabe"
miejsce:
województwa:
małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie
BEZPŁATNE
DLA DZIECI
» Wydarzenia inne
Ruszyła kampania „Palenie jest słabe”

W Polsce każdego dnia ok. 500 dzieci rozpoczyna palenie papierosów, a 19% nastolatków w wieku 13-15 lat pali. W odpowiedzi na te niepokojące statystyki Stowarzyszenie MANKO przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia rozpoczęło kampanię „Palenie jest słabe” skierowaną do gimnazjalistów. Kampania jest realizowana w 5 województwach: małopolskim, śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim. Jeszcze do 30 września trwa nabór szkół gimnazjalnych. Do kampanii zaangażowały się gwiazdy muzyki i sportu, a patronat honorowy objęło nad nią Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kuratoria Oświaty.

DLACZEGO KAMPANIA "PALENIE JEST SŁABE"?

Stowarzyszenie MANKO od wielu lat zajmuje się działalnością edukacyjną m.in. w zakresie profilaktyki antytytoniowej i efektów biernego palenia, prowadząc z sukcesem takie kampanie społeczne jak Lokal Bez Papierosa.pl czy Nie pal przy dziecku. 70% palaczy zaczyna palić przed ukończeniem 18 roku życia. Połowa z nich, gdy będzie w wieku produkcyjnym, umrze przedwcześnie w wyniku m.in. zawałów serca, udarów mózgu, czy licznych nowotworów. Chcielibyśmy przekonać młodych ludzi, że palenie wcale nie jest modne. – komentuje Dominika Kozłowska, koordynator kampanii.

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO?

Kampania prowadzona będzie do grudnia na terenie 5 województw: małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Do projektu zapraszane są szkoły gimnazjalne z terenu wymienionych województw oraz organizacje skupiające gimnazjalistów. W ramach kampanii 3 października zorganizowane zostanie spotkanie edukacyjno-profilaktyczne w Krakowie. W planach jest również konkurs dla gimnazjalistów pod hasłem „Palenie jest słabe”, polegający na zespołowym przygotowaniu krótkiego filmiku lub zdjęcia. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody. Na stronie internetowej kampanii znajduje się gra edukacyjna dostępna także na urządzeniach mobilnych.

Do grona Ambasadorów kampanii dołączyli:
Tomasz Szczepanik, wokalista i kompozytor zespołu PECTUS;
Rafał Brzozowski, wokalista;
Natalia Lesz, aktorka i wokalistka;
Piotr Kuleta, kajakarz, olimpijczyk 2012;
Filip Wolański, zawodnik MMA.


JAK SZKOŁA MOŻE DOŁĄCZYĆ DO KAMPANII?

Aby dołączyć do kampanii, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go do organizatorów kampanii mailem na adres zdrowie@manko.pl. Wszelkie informacje dostępne są na stronie www.paleniejestslabe.pl.

Zachęcamy Dyrektorów szkół do dołączenia do projektu. Każda szkoła otrzyma od nas bezpłatne materiały edukacyjne i będzie mogła wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu. Szkoły otrzymają od nas certyfikat, a gimnazjalistów zachęcać będziemy do udziału w konkursie foto-wideo, który zwieńczony zostanie Galą Finałową. – wylicza Anna Pawlak, koordynator programu dla szkół.

Ostateczny termin nadesłania zgłoszenia dla szkół z województwa małopolskiego to 30 września, a spotkanie edukacyjne odbędzie się 3 października w Krakowie.

Więcej informacji na temat kampanii na www.paleniejestslabe.pl oraz na www.facebook.com/paleniejestslabe.
http://www.paleniejestslabe.pl
Miejsce:
województwa:
małopolskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

 

 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury