POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
 
26-07-2013       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Projekt KOHERENCJA
miejsce:
Galeria Onamato
ul. Bracka 7-4
tel. 534 662 628
19:00
BEZPŁATNE
» Plastyka
Koherencja oznacza spójność, łączność. Termin ten nieprzypadkowo stanowi hasło zbiorowej prezentacji malarstwa.
Różnorodne poszukiwania artystyczne skupiają się wokół jednej idei- jest nią natura, pojmowana jako szerokie spektrum zjawisk, swoista harmonia kontrastów. Indywidualne postawy twórcze znajdują wyraz w bogactwie środków ekspresji.
Artyści czerpią inspirację ze złożonej struktury świata- zagłębiając się w jego materię poszukują tego, co pierwotne, uniwersalne, odwieczne.

Artyści biorący udział w wystawie:
Izabela Gajewska
Sara Riley- Smith
Teresa Szyngiera
Yvette Janecki

Izabela Gajewska
Urodzona w 1981 roku w Krakowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 2007 otrzymała dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Waltosia wraz z aneksem z zakresu rysunku zrealizowanym w pracowni adj. Bogusławy Bortnik-Morajdy. W roku 2011 ukończyła Studium Pedagogiczne przy ASP w Krakowie. Autorka sześciu wystaw indywidualnych, brała udział w ekspozycjach grupowych w kraju i za granicą. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

Teresa Szyngiera
Urodzona w Makowie Podhalańskim w 1978 r. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W roku 2004 otrzymała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Ukończyła także Studium Pedagogiczne przy ASP w Krakowie. W roku 2002 przebywała na stypendium w Glasgow School of Art w Szkocji. W 2011 roku ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie pod kierunkiem prof. Adama Wsiołkowskiego.

Koncepcje artystyczne:

Izabela Gajewska
Naturę postrzegam przez pryzmat istoty ludzkiej i jej miejsca we Wszechświecie. Interesuje mnie swoiste zakorzenienie człowieka między dwiema sferami- ziemią (kojarzoną ze światem materii, oparciem, ostoją) oraz niebem (pojmowanym jako pierwiastek duchowy, nieskończoność, tajemnica). W poszukiwaniach malarskich zgłębiam symboliczne znaczenie poszczególnych ogniw Natury-Wszechświata, odwołując się m.in. do pejzażu, szeroko rozumianej figuracji oraz czerpiąc inspirację ze starych mitów o powstaniu świata.

Sara Riley- Smith
Moim tematem i inspiracją jest natura jako podlegająca zmianom, pełna energii
i ostatecznie optymistyczna siła. Nie staram się oddać dokładnego wyglądu
kwiatu, liścia lub krajobrazu ale uchwycić odczucie chwili; pąki, które się rozwiną i staną liśćmi, potem opadną i ulegną rozkładowi, deszcz który zmywa pozostałości dnia i wyblakłe płatki kwiatu wiśni, słońce lub księżyc odbite w wodzie. Za pomocą: farby olejnej, pędzla i ołówka, pasteli oraz akwareli nakładam cienkie warstwy koloru, każda z nich odkrywa lub zakrywa, to co przeminęło, poprzez każdą interwencję zmieniając płótno, aż pojawi się subtelny, lecz wielowarstwowy obraz.

Teresa Szyngiera
Moje korzenie wywodzą się z pejzażu – rozumianego jako pierwiastek „pierwotnej natury”. Sieć zależności natury, sprowokowała mnie do zagłębienia się w strukturę świata. Prace – stanowią próbę wniknięcia w świat materii. Interesuje mnie zwłaszcza moment wyłaniania formy. Dialog pomiędzy kosmosem a chaosem, gdzie każdy z istniejących elementów podlega nieustannym przemianą. Podobnie jak samo życie, które odkrywamy na drodze ciągłych transformacji. Wyraźnie zaznacza się obecność wzoru, jako struktury uporządkowanej – geometryczny pierwiastek natury.
http://onamato.pl
Miejsce:
Galeria Onamato
ul. Bracka 7-4
tel. 534 662 628
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury