Szopka krakowska (81525/MEK), wys. około 60 cm, podstawa: 31,5 x 28 cm, sklejka, listewki, tektura, karton, kolorowe papiery, staniol, tkaniny, pasmanteria, tworzywa sztuczne, klej, farby. Polska, Kraków, 2009. W MEK od 2010 r.
Wyróżniona w 67. Konkursie Szopek Krakowskich „anty-szopka” skomponowana przez Piotra Michalczyka z elementów krakowskiej anty-architektury. Parter to popadający w ruinę nadwiślański Hotel Forum. Dwie boczne wieże nawiązują do niedokończonego budynku biurowca, legendarnego rakowskiego „szkieletora”. Dwie małe wieże to miniatury komina – znaku firmowego Centrum Handlowego „Bonarka”, a środkowa – odwzorowanie wieży telewizyjnej ośrodka TVP na Krzemionkach. Całość jest ironicznym komentarzem autora do współczesnego świata, opanowanego przez komercję i media (napisy reklamowe, reporterka i kamerzysta) grzęznącego w niemocy (postaci żebraka-narkomana) i bezdomnej łachmaniarki, zainscenizowany strajk służby zdrowia.
Wbrew pozorom szopka ta wpisuje się w tradycję szopek krakowskich. W swojej narracji – satyryczna, ma typowy staniolowy wystrój, a wieże choć nie mariackie – zwieńczone są klasycznie orłem i biało-czerwonymi chorągiewkami. Ustawiono w niej też żłóbek, chociaż na przekór naszym oczekiwaniom, pozostaje on pusty: Święta Rodzina opuszcza już tę szopkę.