POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
KRONIKA
Akcja "Aukcja dla Kuby"
« start     24/01/2012

Już niebawem, 19 lutego 2012 roku o godz. 16-tej w kawiarni „Zdrojowa” w Rabce odbędzie się „Akcja Aukcja dla Kuby” czyli licytacja i kiermasz wyrobów rękodzielniczych oraz dzieł sztuki, z których cały dochód zostanie przekazany dla Kuby.

Kuba Chojnecki jest sześciolatkiem chorym na neuroblastomę (nowotwór złośliwy). Chłopiec jest po chemioterapii, dwóch operacjach, autoprzeszczepie szpiku kostnego i naświetlaniach. Leczenie przyniosło oczekiwane rezultaty, ale aby zapobiec nawrotom choroby potrzebna jest terapia przeciwciałami i interleukiną w jednej z klinik niemieckich w Greifswaldzie. Terapia ta kosztuje 80 tys. euro i nie jest refundowana przez NFZ.

Dlatego w Rabce (skąd pochodzi tata chłopca) przygotowywana jest wspomniana aukcja. W tym momencie mamy już ponad 250 przedmiotów rękodzielniczych, które spływają do nas z całej Polski – mówi koordynatorka aukcji Agata Stasik ze Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec. Wszystkie te przedmioty przekazywane są za darmo przez chcących nieść pomoc rękodzielników, którym za to w imieniu Kuby serdecznie dziękuję. Każda rzecz jest katalogowana, numerowana i fotografowana. Wszystkie zasilą aukcje oraz kiermasz - dodaje. Wśród nadesłanych przedmiotów są oryginalne kolczyki, bransoletki, szale wykonane na szydełku, ceramika, maskotki a także przedmioty dekoracyjne i użytkowe. Ku radości organizatorów akcję wsparła Justyna Steczkowska, która ofiarowała na nią fotografię swojego autorstwa oraz własne zdjęcie z autografem. Do akcji włączyli się też artyści z Rabki: malarka Ewa Łaczek-Daleki przekazała pejzaż wykonany technika mieszaną, Piotr Kolecki rysunek a Jerzy Treit z Mszany Dolnej cztery pastele. Na aukcje trafiły także fotografie autorstwa Jakuba i Jana Cieplińskich. Licytować można będzie również autografy Justyny Kowalczyk, Kamila Stocha i Klimka Murańki. Jak widać przekrój zgromadzonych przedmiotów jest bardzo urozmaicony co daje gwarancje ze każdy znajdzie tam coś dla siebie pomagając przy tym Kubusiowi.

19 lutego 2012

miejsce:
Kawiarnia „Zdrojowa”
Rabka


godz. 16.30
 
Organizator:
Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec
www.kulturowygosciniec.region-rabka.pl

strona akcji na fb https://www.facebook.com/events/309438415757951/?ref=ts


PATRONAT:
 
 
ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

37. Kongres i Targi LNE


Musical Metro


SYMPHONICA


ALICJA W KRAINIE MUZYCZNEJ MAGII


36. Kongres i Targi LNE - branża beauty w wersji PRO


Krakowski Festiwal na Falach – festiwal żywej historii Wisły Rzeka Pasji


35. Kongres i Targi LNE


Poznaj szczegóły programu 35. Kongresu i Targów LNE!


Upiór w Operetce - widowisko multimedialne


Karol - musical historyczny


HAPPY WEEK - 34. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE


34. Międzynarodowy Kongres i Targi Kosmetologiczne LNE


Koncert "Magia Marzeń V – edycja krakowska jubileuszowa"


Filharmonia Futura. Flashmob na Rondzie mogilskim.


Piknik Krowoderski – Krakowiacy i Górale
 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją