POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Grażyna Smalej w Pięknym Psie
« start     02/01/2018
Nie mamy żadnej pewności,że za kosmiczną zasłoną galaktyk nie kryje się lepsza rzeczywistość.
Grażyna Smalej nie drąży filozoficznych pytań, lecz sama kreuje świat najlepszy z możliwych w ramach malarskiej wyobraźni, której nie ogranicza nic prócz ram obrazów. Nie stanowi to problemu, świat ten jest nie tyle horyzontalny czy wertykalny ile jest on głębią barw, ich wibracją i tym,z czym są skojarzone.
W malarstwie Grażyny Smalej konsekwentnie na pierwszy plan wybiją się odcienie żółci, ochry, bursztynu i szafranu. Ten słoneczny, ciepły krajobraz otula i przygarnia każdego, kto szuka harmonii i kosmicznego porządku rzeczy ile tego, kto nie może go odnaleźć w sobie, w swoim wnętrzu.
Jak mówi kuratorka wystawy Agnieszka Gołębiewska: […] Materia i idea, tworzące świat Grażyny, zawsze zaskakują, ale też cieszą. I dają niewiarygodnie wiele energii. Człowiek Grażyny jest zawieszony między jej czułym spojrzeniem rzucanym otaczającemu ją najbliższemu światu a dalekim niebiańskim przestrzeniom, z naszymi wielkimi znakami zapytania i zjawiskami, na których kruszymy nasze filozoficzne kopie. […] W ostrości i pełni świetlistych barw. Energetycznie. Wyraziście i z całą siłą.[…]

Grażyna Smalej (ur. w 1976 w Chełmie) – polska malarka, rysowniczka i grafik. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (studia w pracowni prof. Jacka Waltosia ukończyła dyplomem z wyróżnieniem w 2001). Od 2012 wraz z Marcinem Polakiem współtworzy Grupę Odśrodkową, w której realizują projekty z dziedziny street art, performance i video. Od 2016 roku dyrektor artystyczna w internetowym magazynie filozoficzno-kulturalno-polityczno-społeczno-literackim Nowa Orgia Myśli.

  

 
 
miejsce wydarzenia:
Klub Piękny Pies, ul. Bożego Ciała 9
 

https://www.facebook.com/events/140150309923503/
 


 
 
 
 
ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

Finał Fabryki Pisanek w Serenadzie już za nami!39. Kongres i Targi LNE – patrzymy szerzej, szukamy głębiej, inspirujemy bardziej…


Felicita


Kolejny sukces błękitnej rewolucji, czyli trzecia edycja Open Eyes Economy Summit


Spotkanie Liderów Speed-Balla.


38. Kongres i Targi LNE – profesjonalna edukacja, nowinki branżowe i szaleństwo zakupów!


Minigranty IKEA Kraków dla Stowarzyszenia Unicorn i Zespołu Szkół Specjalnych z Nowej Huty


Rowerem na zakupy – nowa stacja sponsorska Wavelo pod Centrum Serenada


Projekt muzyczny wspierający Stowarzyszenie UNICORN
Joanna Kulig, Maciej Stuhr i Chór Gospel Joyful VoiceAkademik Livinn Kraków – studenci zaprojektowali jednostkę mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej!


POEZJA NA KAZIMIERZU.


37. Kongres i Targi LNE - branża beauty w wersji PRO

 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją