POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
04-12-2021       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Mikołajki pełne dobra w Nowych Czyżynach
ZAPRASZA
Centrum Nowe Czyżyny
ul. Medweckiego 2
31-870 Kraków
Tel. 12 297 30 12
https://www.nowe-czyzyny.pl/
miejsce:
Centrum Handlowe Nowe Czyżyny, ul. Medweckiego 2, Kraków
10:00-16:00
BEZPŁATNE
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
» Wydarzenia inne
Już 4 grudnia św. Mikołaj wstąpi do Centrum Handlowego Nowe Czyżyny z niespodziankami dla najmłodszych. Z kolei mieszkańcy będą mogli wesprzeć podopiecznych placówki Siemacha Spot 24/7 oraz Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Przystanek Betlejem” w Krakowie.

Co roku każde dziecko niecierpliwie czeka na spotkanie ze św. Mikołajem. Będzie ku temu okazja w najbliższą sobotę w Nowych Czyżynach, gdzie w godz. od 10:00 do 16:00 nie zabraknie świątecznych atrakcji dla maluchów i młodzieży.

Najmłodsi będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, posłuchać bajek, a także wziąć udział w warsztatach rękodzieła i wykonać ozdobne torebki na prezenty świąteczne. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a każde dziecko, które dołączy do warsztatów otrzyma słodki upominek.

Sobota w krakowskim centrum handlowym upłynie jednak przede wszystkim pod znakiem pomagania. Przy okazji zakupów wesprzeć będzie można dwie placówki opiekuńczo-wychowawcze SIEMACHA Spot 24/7 zlokalizowane w Nowej Hucie, pod opieką których jest obecnie 24 dzieci w wieku 11-19 lat.

W tym celu wystarczy dołączyć do zbiórki darów zorganizowanej w Nowych Czyżynach i przekazać coś z listy „marzeń” podopiecznych SIEMACHY. Podarować można m.in. kosmetyki, odzież, drobny sprzęt audio, torby treningowe, książki oraz świąteczne ozdoby. Następnie z przekazanych produktów powstaną paczki mikołajkowe, które trafią do wychowanków mieszkających w placówkach całodobowych przy ul. Deszczowej i Cieślewskiego.

– Nasi podopieczni, jak każde dziecko w tym wieku, marzą o prezencie pod poduszką. Wsparcie krakowian w tym zakresie z pewnością pozwoli poczuć w pełni atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i cieszyć się tym wyjątkowym czasem w grupie rówieśników oraz opiekunów – mówi Renata Wykręt, Dyrektor placówki SIEMACHA Spot 24/7 w Krakowie.

Z kolei, jeśli szukamy upominku dla bliskich, a jednocześnie chcemy sprawić dobry uczynek, warto odwiedzić kiermasz obecnego na miejscu Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Przystanek Betlejem”, które na co dzień wspiera osoby niepełnosprawne intelektualnie i ruchowo, a także ich rodziny.

Kupując ręcznie wykonane przez podopiecznych krakowskiego stowarzyszenia ozdoby świąteczne lub upominki, angażujemy się w szczytny cel, ponieważ zysk z ich sprzedaży zasili bieżące potrzeby organizacji.

– W tym roku ponownie zachęcamy naszych klientów do dzielenia się dobrocią z innymi. W sobotę okazja do tego będzie podwójna, bo pomagać będziemy dwóm lokalnym organizacjom z naszego sąsiedztwa – informuje Anna Brzozowska, przedstawicielka Nowych Czyżyn w Krakowie.

Spotkanie z Mikołajem, zbiórka darów oraz kiermasz odbędą się na pasażu centrum handlowego w godz. od 10:00 do 16:00.
https://www.nowe-czyzyny.pl/aktualnosci/wizyta-sw-mikolaja/
Miejsce:
Centrum Handlowe Nowe Czyżyny, ul. Medweckiego 2, Kraków
Godz.
10:00-16:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury