POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
09-10-2021       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
O metodach opowiadania lokalnych historii - warsztat metod, doświadczeń, przykładów. Szkoła Dobrych Opowieści – FOTOŚWIATY 2021
ZAPRASZA
Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida
os. Górali 5
31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65
fax. 12 644 27 65 wew.13
http://www.okn.edu.pl
sekretariat@okn.edu.pl
miejsce:
Warsztaty online. Spotkanie na platformie Zoom.
10:00-14:00
BEZPŁATNE
» Wydarzenia inne
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy przez formularz na stronie www.okn.edu.pl. Limit: 15 osób.

O metodach opowiadania lokalnych historii – warsztat metod, doświadczeń, przykładów (warsztat online Zoom), prowadzenie Pola Rożek.

Podczas warsztatu przyjrzymy się temu jak i gdzie szukać lokalnych mikro-historii oraz w jaki sposób przekazywać je dalej. Zastanowimy się do kogo, kiedy i w jakiej formie chcemy je skierować. Będziemy przyglądać się różnych przykładom działań animacyjnych wokół lokalnych opowieści m.in. z cyklu "Koprzywnica Patrzy/My". Będzie też przestrzeń na omówienie pomysłów czy projektów uczestników, aby wspólnie się poinspirować i wymienić różnymi doświadczeniami.

Pola Rożek (1983 r.) – etnografka, animatorka kultury. Od 6 lat współpracuje z domem kultury w Koprzywnicy prowadząc działania etnograficzno-animacyjne wokół lokalnych historii z cyklu „Koprzywnica Patrzy/My”. Przygląda się historii i przestrzeni wiejskiej, przyrodniczej przez pryzmat lokalnych opowieści. Jako etnografka-animatorka współpracuje w wieloma instytucjami m.in. z Mazowieckim Instytutem Kultury (w 2020 r. w ramach Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej realizowała autorską rezydencję animacyjną we wsi Rząśnik-Majdan), z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (w 2019 r. w ramach programu Bardzo Młoda Kultura wspierała merytorycznie i animacyjnie projekt „Koronczarki z bajki” z Wronek), z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kwidzynie, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Pracownią Etnograficzną, Ośrodkiem Edukacji Łazienek Królewskich.

"FOTOŚWIATY - Szkoła Dobrych Opowieści" - cykl warsztatów dot. sposobów opowiadania o przeszłości i jej roli w budowaniu wspólnoty i wzmacnianiu społeczności oraz
lokalnej tożsamości, metod pracy ze społecznościami wokół historii i lokalnego dziedzictwa, poświęcone tworzeniu opowieści o przeszłości swojej rodziny, dzielnicy, regionu. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób gromadzić informacje o lokalnej historii (skąd wziąć dobry temat opowieści, jak znaleźć świadka historii, przeprowadzić wywiad, skąd wziąć źródła archiwalne), a także w jaki sposób stworzyć ciekawą opowieść o przeszłości. Zastanowimy się co w naszej przeszłości najbardziej ciekawe i jak sprawić, by inni chcieli i mogli o tym usłyszeć.

Koordynatorka projektu: Katarzyna Szczęśniak: tel. 12 644 38 98, e-mail: k.szczesniak@okn.edu.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN
https://okn.edu.pl
https://www.facebook.com/ARTzonaOKN
Miejsce:
Warsztaty online. Spotkanie na platformie Zoom.
Godz.
10:00-14:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury