POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
30-11-2020     - 30-11-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Black Week w pandemii? Krakowskie centrum handlowe organizuje promocje
ZAPRASZA
Centrum Nowe Czyżyny
ul. Medweckiego 2
31-870 Kraków
Tel. 12 297 30 12
https://www.nowe-czyzyny.pl/
miejsce:
Centrum Nowe Czyżyny, ul. Medweckiego 2, Kraków
» Wydarzenia inne
Sprzedawcy z krakowskiego centrum handlowego Nowe Czyżyny nie dają za wygraną i organizują Black Week. To popularne amerykańskie "święto" zakupowe odbędzie się pomimo pandemii i ograniczeń, jakie dziś panują w sklepach. Powód? Ponad połowa sklepów w Nowych Czyżynach jest otwarta.

Sklepy coraz kreatywnej podchodzą do Black Friday. Przeceny mające trwać tradycyjnie jeden dzień (tj. 27 listopada), wypierają akcje rozciągnięte na weekend, tydzień, a nawet kilka tygodni. W najbliższych dniach należy się więc spodziewać akcji zaczynających się od słowa "Black" i to pomimo ograniczeń w zakupach, zapowiadają przedstawiciele branży.

Tym bardziej, że handlowcy, a przynajmniej ci, którzy wciąż mogą działać, szukają sposobów na to, aby zmniejszyć swoje straty i wyprzedać góry towaru leżące na półkach. Przykład płynie z Nowych Czyżyn w Krakowie. To jedno z nielicznych centrów handlowych w Polsce, które rusza już dziś z akcją Black Week. Potrwa ona aż 7 dni, od 23 do 30 listopada.

- Ponad połowa oferty, tj. blisko 40 sklepów, punktów usługowych oraz lokali gastronomicznych jest czynne w naszej galerii. Znaczna część z nich postanowiła nie tracić sezonu i startuje z promocjami, tak jak było to zaplanowane. "Black Week" odbędzie się więc po raz pierwszy w zaostrzonym rygorze sanitarnym, który teraz obowiązuje w centrach handlowych - mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka właściciela Nowych Czyżyn.

Taki ruch marek nie powinien zresztą dziwić. Dla wielu sklepów to szansa na odbicie się w listopadzie, tym bardziej, że popularność Black Friday oraz pokrewnych akcji nie słabnie. Wręcz przeciwnie, w minionych latach to handlowe "święto" generowało w sklepach nawet dwukrotnie wyższe obroty, pobudzało także sprzedaż przed mikołajkami oraz świętami.

I chociaż pandemia skłania nas do oszczędzania, to jak pokazują najnowsze badania UCE RESEARCH i SYNO Poland dla sklepu internetowego Złote Wyprzedaże, tylko 21 proc. Polaków nie planuje w tym roku zakupów na listopadowych przecenach. Ponad 21 proc. się póki co waha, nie wiedząc, ile może wydać na zakupy w tym czasie. Ci, którzy skłonni są wydać, wydają średnio ok. 500 zł.

- Popularność akcji Black nie maleje mimo pandemii. I chociaż część tegorocznych zakupów przeniesie się do online, to sklepy stacjonarne nie rezygnują z promocji, licząc, że klienci szukający okazji trafią także do nich. Sprzyja temu zauważalny trend oszczędzania, a także fakt, że - jak podaje Deloitte - aż 45 proc. Polaków robi znów zapasy. Przeceny, promocje oraz rabaty są taką okazją, aby za mniej kupić więcej, także na zapas - mówi Brzozowska.

To w Nowych Czyżynach oznacza spadek cen nawet o 30-70 proc. Na liście sklepów, które organizują w tym roku Black Week znaleźć można m.in. Rossmann, Vision Express, Mydlarnię u Franciszka, Ziaja, Yves Rocher, Maxi ZOO, Kodano Optyk czy Świat Książki. Zniżki czekać będą także m.in. u fryzjera Jean Louis David, a także w restauracjach m.in. KFC, Domino's Pizza czy Sevi Kebab.

- Należy się spodziewać różnych form promocji. Część sklepów decyduje się na znaczną obniżkę cen, licząc, że tym przyciągnie klienta. Pojawią się także inne formy rabatowe, np. na drugą rzecz. Dla przykładu sklep zoologiczny przygotował promocje sięgające 80 proc., a Kodano Optyk -50% na wszystkie okulary - wylicza Brzozowska.

https://www.nowe-czyzyny.pl/aktualnosci/black-week-w-centrum-nowe-czyzyny/
Miejsce:
Centrum Nowe Czyżyny, ul. Medweckiego 2, Kraków
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury