POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
01-03-2019   -   09-03-2019  
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
9 Dni (dla) Kobiet
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

os. Zgody 1
Kraków
tel. 12 644 24 32

http://www.krakownh.pl
biuro@krakownh.pl
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1)
Wydarzenia inne
Pocieszycielki i opiekunki, przewodniczki po labiryntach emocji, niestrudzone mediatorki, obiekty westchnień, wiecznie niedocenione strażniczki ładu i porządku, przebojowe businesswoman i artystki dnia codziennego, skarbnice rad, najwspanialsze babcie pod słońcem – wszystkie róże w ogrodzie tego świata – kobiety. Z nastaniem marca przychodzi czas, gdy w pełni zasłużenie stawia się je na piedestale. Choć Międzynarodowy Dzień Kobiet przypada w dniu 8 marca, w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta świętowanie trwa znacznie dłużej. Zapraszamy na aż 9 Dni (dla) Kobiet.

Zaczynamy 1 marca o godz. 18.00 w starym, dobrym stylu. Goździki i rajstopy, w tle muzyka, a na stołach ceratka – tak będzie wyglądał Dzień Kobiet w stylu PRL w Klubie Aneks (ul. A. Mycielskiego 11) dla uczestniczek zajęć klubowych oraz mieszkanek Łuczanowic i sąsiednich osiedli.
2 marca o godz. 19.30 swoje podwoje dla kobiet otwiera Klub Karino (ul. Truskawkowa 4). W programie imprezy przyspieszony kurs tańca, wspólne pląsy oraz zabawy, a na stołach – dla zachowania niezbędnej równowagi – słodkości.
O wyśmienity nastrój uczestniczek imprezy Jestem kobietą, która rozpocznie się 4 marca o godz. 18.00 w Klubie Jedność (ul. Drożyska 3c) zadba stały bywalec najzacniejszych nowohuckich klubów kultury i ulubieniec wszystkich mieszkanek najmłodszej dzielnicy miasta – kulturalny, przystojny i „sympatyczny oczywiście niewątpliwie” Radosław Omieciński. Podczas imprezy nie zabraknie okazji do rozmów i - oczywiście nieszkodliwych - sąsiedzkich ploteczek przy kawce oraz ciastku.
Panie poczują się wyjątkowo także podczas imprezy w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26). Imprezy, która - przynajmniej na pierwszy rzut oka – z obchodami Dnia Kobiet ma niewiele wspólnego. Pretekstem do wyruszenia 7 marca o godz. 16.00 w pełną dobrych emocji podróż po różnych stylach i latach muzycznych podczas wydarzenia Cała sala śpiewa z nami jest 70-lecie Nowej Huty. Organizatorki zapewniają jednak, że oprócz przypomnienia utworów Maryli Rodowicz, Jerzego Połomskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Krzysztofa Krawczyka, Czesława Niemena i innych artystów, szykują dla przybyłych kobiet niespodziankę. Bezpłatne wejściówki na imprezę odbierać można w Klubie Mirage od 28 lutego.
Nieco przewrotnie do tematu obchodów podchodzi Klub Dukat (ul. Styczna 1), który w dobie równouprawnienia postanowił zorganizować Dzień Kobiet i Mężczyzn i zaprosić z tej okazji na występ Klubowej Grupy Poetica z programem artystycznym o tytule całkowicie pozbawionym akcentu równościowego: Ach, te baby! Zabawne, zaprawione autoironią, ale i poważniejszą refleksją przedstawienie przypadnie do gustu zebranym w Klubie Dukat mieszkankom planety Wenus i mieszkańcom planety Mars, którzy nie do końca przypadkiem spotkali się na planecie Ziemia w okolicach Grębałowa. Uwaga - w programie przewidziano niespodziankę, przygotowaną przez najznamienitszych Marsjan z Towarzystwa Przyjaciół Grębałowa. Impreza rozpocznie się 8 marca o godz. 18.30.
Obchody Dnia Kobiet w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta 9 marca kończy Klub 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1), zapraszając o godz. 16.00 na minisesję fotograficzną dla Mam, by nikomu - nawet sobie - nie pozwalały zapominać, że Dzień Kobiet to ich święto. Piękno kobiecości i macierzyństwa, profesjonalnie oświetlone i uchwycone w kadrze, stanowić będzie niezwykłą pamiątkę dla każdej z Pań. Warto zatem, by uczestniczki przygotowały na tę okazję wyjątkową stylizację.
 
http://krakownh.pl/aktualnosc/4791/marzec-2019-program-wydarzen.html?utm_source=www&utm_medium=krkzapr&utm_campaign=DzienKobiet
Miejsce:
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1)
 
Godz.
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury