POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
09-12-2018   -     
Klub Kultury Łokietek - Filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
A Child is born - koncert kolęd i piosenek zimowych w jazzującym klimacie
Klub Kultury Łokietek - Filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

ul. Wł. Łokietka 267
tel. 533 383 300

http://lokietek.dworek.eu
lokietek@dworek.eu
Klub Kultury Łokietek - filia Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"
18.00
WSTĘP WOLNY
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
Muzyka
”A Child Is Born” to koncert kolęd i zimowych piosenek w jazzującym klimacie, który wprawić nas ma w świąteczny nastrój, ale również pokazać, jak wiele pięknych utworów powstało z inspiracji Bożym Narodzeniem. Nie tylko więc razem będziemy mogli cieszyć się magią świąt, lecz również zasłuchamy się w pięknie i harmonii jazzu. Wstęp wolny.


Irka Zapolska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, studentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Najlepiej odnajduje się w muzyce jazzowej. Jej pasją jest improwizacja - pielęgnuje ją od dawna, zaczynając od improwizacji fortepianowej w klasie rytmiki. Wyraz swoim zamiłowaniom daje również poprzez fascynację niekonwencjonalnymi rozwiązaniami harmonicznymi i rytmicznymi oraz ciągłą potrzebę poszukiwania wciąż nowych form ekspresji artystycznej.

Obecnie współtworzy wokalny zespół 5/6, z którym pracuje nad nowymi aranżacjami utworów należących do szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Daje jej to możliwość wyrażenia swoich szerokich horyzontów muzyczno-wokalnych, jak również podkreślenia indywidualnego stylu, w którym odnaleźć można ślad zarówno. klasyków jazzu jak i współczesnych głosów kobiecych takich jak Cyrille Aimée, Gretchen Parlato czy Esperanza Spalding. Wraz z zespołem swoją uwagę skupia przede wszystkim na przygotowaniach do nagrania debiutanckiej płyty. Kiedy akurat nie śpiewa, podróżuje autostopem po całym świecie i wśród nowopoznanych ludzi i miejsc szuka inspiracji dla swojej twórczości
(fot. Aleksander Szpakowicz)

Franciszek Raczkowski

Pianista wrażliwy na każdy detal. Impresjonista. Improwizator, w niezwykły sposób wplatający w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki, z którego wywodzi się jego tożsamość. Jego grę można usłyszeć na kilku różnorodnych stylistycznie albumach, m.in. Ethernal Colors zespołu Follow Dices, Time zespołu Przemek Kleczkowski Group i Hala zespołu Królestwo Beskidu. Ponadto uczestniczy w nagraniach płyt zespołów: Franciszek Pospieszalski Trio, Vibe Quartet i Semiotic Quintet. Jest laureatem VIII Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Został również nagrodzony podczas festiwali: Krokus Jazz Festival, Hanza Jazz Festival i Hitch On (Jazz Juniors).

Jego debiutancki album Apprentice Franciszek Raczkowski Trio, wydany przez ForTune, zyskał wiele przychylnych opinii w środowisku muzycznym. Jan "Ptaszyn" Wróblewski stwierdził, że "to muzyka z wielkimi nadziejami na przyszłość". Utwory z tej płyty znalazły się, obok nagrań Sławka Jaskułke, Leszka Możdżera i Michała Tokaja, w japońskim wydaniu zestawiającym dokonania polskich pianistów Polish Pianism, wydawnictwa CorePort 2017. Najnowszym projektem Franciszka Raczkowskiego, jest świeżo wydana we współpracy z Mikołajem Kostką płyta Raczkowski/Kostka Duo. Wydanie zostało sfinansowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Jazzowy Debiut Fonograficzny. Propozycja artystyczna młodych muzyków spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności; zarówno sam album, jak i występy na festiwalach: Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Jantar i inne, zebrały wiele entuzjastycznych recenzji.
(fot. Maciej Moskwa)
 
http://lokietek.dworek.eu
Miejsce:
Klub Kultury Łokietek - filia Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"
 
Godz.
18.00
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury