POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
 
 
14-04-2018   -     
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza
Agnieszka Czyżewska - Malarstwo - wernisaż wystawy
"Dziś w Krakowie" - Portal Kraków Zaprasza


http://www.Krakow.zaprasza.eu
Hotel Best Western, ul. Opolska 14A, Kraków
19:00
WSTĘP WOLNY
Wystawy różne
Agencja artystyczna PepperMint zaprasza na kolejny wernisaż w Hotelu Best Western (ul. Opolska 14A, Kraków). Tym razem w foyer hotelu zawisną prace malarskie Agnieszki Czyżewskiej. Na wystawie prezentowane będą obrazy z ostatnich lat, czyli okresu, w którym artystka zmierza coraz wyraźniej ku abstrakcji.

Agnieszka Czyżewska – Malarstwo
Wernisaż wystawy: 14.04.2018, godz. 19.00, Hotel Best Western (ul. Opolska 14A)

Agnieszka Czyżewska - Allison
Absolwentka ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki (filia w Katowicach). Dyplom uzyskała w 1987 w pracowni plakatu prof. Tomasza Jury i malarstwa prof. Jacka Rykały. W 2000 roku otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i monumentalnym, ilustracją oraz projektowaniem graficznym. Od 2005 pracuje w Muzeum Miejskim w Tychach. Realizowane tam wystawy były wyróżniane oraz nagradzane w ogólnopolskich oraz wojewódzkich konkursach muzealnych. Bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Uczestniczy w plenerach malarskich. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Należy do ZPAP w Katowicach.

"Obrazy po roku 2010, takie jak: "Mgła", "Neverending", "Plus zero" pokazują bardzo wyraźnie zmianę skali gestu, wprowadzają nową dynamikę, nową - bo rozsadzają od wewnątrz coś, co byliśmy w stanie przewidzieć. Demonstracyjnie pojawiająca się biel nie jest światłem w obrazie lecz iluminacją, która nabiera konkretnej formy, ożywia przewidywaną faktografię zamieniając się w artefakt o nowym przesłaniu. Spełnia podobną funkcję w dokumentowaniu prawd własnych jak ostentacyjne, ryte bielą sugestywne znaki-postaci w obrazach Hugona Laseckiego.
Ostatnie obrazy Agnieszki Czyżewskiej porzuciły dawną pośpieszność, i - jak już wspomniałem - chronologiczną ich przewidywalność wzbogacając warsztat o nowe wartości technologiczne, ale przede wszystkim na nowo zdefiniowały przestrzeń malarską, w której figuracja i pejzaż straciły swe pierwotne znaczenie na rzecz czystości obrazu i własnego autorskiego śladu. Tak zdekonstruowana natura tworzy nowe relacje, nowe odniesienia wobec pierwowzoru pejzażu ustalając własne zasady gry. Jak wiele znaczą takie zmiany wiedzą tylko artyści." - Janusz Karbowniczek (2017)

"Zniesienie jakiejkolwiek transparentności i unicestwienie figuratywności w polu odbioru świata, zdają się być podstawowymi kwestiami kierunkowych napięć, które są podobraziem poszczególnych wizji nanoszonych w efekcie na obrazy Agnieszki Czyżewskiej. Albowiem widać wyraźnie w malarstwie Czyżewskiej dominujące w nim zasady - wywodzące się bezpośrednio z tradycji filozoficzno – estetycznej – związane z postrzeganiem zjawiskowości rzeczy, realizowane w kategoriach niwelujących jakąkolwiek możliwość klasycznie proporcjonalnego przedstawiania, które wywoływane są raz po raz szerokim kątem namysłu nad sposobami unaocznienia nieprzedstawialnej obecności wszelkich postaci emocji, wrażeń czy intelektualnych myśli. Skłębienie linii, zakrzywienie planów, ostre zacieranie konturów oraz gwałtowne przeskoki podejmowanych wątków to atrybuty niewątpliwie służące osiąganiu przez autorkę głębokiej dynamiki przekazu, który zarazem umyka jakimkolwiek próbom definiowania samej treści." - Maciej Melecki (2017)

Zapraszamy!
 
https://www.facebook.com/events/1373422079430503/
Miejsce:
Hotel Best Western, ul. Opolska 14A, Kraków
 
Godz.
19:00
 
 

 
 
   

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury