POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
  Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Tylko dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe
 
Brak danych
 ... więcej »
 
zobacz wszystkie wydarzenia w tym dniu
08-09-2018, sobota
 
Kurs Rysunku Kraków
Kraków, Krowoderska 51/5
08-09-2018    -    30-06-2019
10:00
   
 
Mój planer lekcji - warsztaty
empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
08-09-2018    -    
12:00
DLA DZIECI   
dla dzieci w wieku 7-12 lat
dla dzieci powyżej 12 lat
 
Max Czornyj - spotkanie w Empiku
empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11
08-09-2018    -    
16:00
BEZPŁATNE
   
 
Sąsiedzki piknik osiedlowy
Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
os. Zgody 1
08-09-2018    -    
16.00-18.00
BEZPŁATNE
   
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
 
Psychoterapia, czyli seks w życiu człowieka – spektakl teatralny
Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
ul. Styczna 1
08-09-2018    -    
18.00
   
DLA SENIORÓW
 
Cyrkowa Sobota
Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta
os. Dywizjonu 303 nr 1
08-09-2018    -    
10.00-13.00
BEZPŁATNE
   
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
 
Emigranci - sztuka Sławomira Mrożka w Teatrze Szczęście
Teatr Szczęście, ul. Karmelicka 3
08-09-2018    -    
19:00
   
 
Wzgórza Krzesławickie – spacer // Nowa Huta – architektoniczny portret miasta
Start: os. Na Wzgórzach 1A (przed wejściem do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego)
08-09-2018    -    
15:00
BEZPŁATNE
   
 
KURS RYSUNKU ODRĘCZNEGO ELIPSA W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 NA KIERUNKI ARCHITEKTURA, ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, WZORNICTWO, ARCHITEKTURA WNĘTRZ, DIGITAL DESIGN.
Pracownia Architektury i Rysunku Elipsa s.c.
08-09-2018    -    21-06-2019
   
 
Kurs Rysunku Odręcznego dla Kandydatów na studia
Pracownia Architektury i Rysunku Elipsa s.c.
Krowoderska 6/14
31-142 Kraków
08-09-2018    -    21-06-2019
Wtorek 16.00-20.00
Czwartek 16.00-20.00
Piątek 15.30-19.30
Sobota 9.30-13.30
Sobota 14.00-18.00
   
 
Zapisy na kurs rysunku odręcznego Elipsa przygotowujący na Architekturę i Architekturę Krajobrazu oraz Projektowanie Wnętrz
Krowoderska 6 lok 14
Kraków blisko Dworca i Rynku Głównego
tel 692415013, 600926466
e-mail: elipsa@kurs-rysunku.pl
08-09-2018    -    21-06-2019
Wtorek 15.30-19.30
Środa 15.30-19.30
Czwartek 15.30-19.30
Sobota 9.30-13.30
   
 
Kurs rysunku w pracowni rysunku Elipsa rok szkolny 2018/2019
Pracownia Architektury i Rysunku Elipsa s.c.
08-09-2018    -    21-06-2019
Wtorek 15.30-19.30
Środa 15.30-19.30
Czwartek 15.30-19.30
Sobota 09.30-13.30
   
 
Akademia Pana Kleksa
Teatr Nowy Proxima / ul. Krakowska 41 / Kraków
08-09-2018    -    
17:15
   
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
 
"Czar ognia, wody i północy" - koncert gitar klasycznych
Kościół św. Katarzyny - kaplica św. Doroty
ul. Augustiańska 7, Kraków
08-09-2018    -    
19:00
BEZPŁATNE
   
 
 

Już trwają  i  Zapowiedzi:

 
Mistrzejowicki Klub Rodziców / wrzesień 2018
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
05-09-2018    -    26-09-2018
   
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
 
Kurs Rysunku Odręcznego dla Kandydatów na studia
Pracownia Architektury i Rysunku Elipsa s.c.
Krowoderska 6/14, 31-142 Kraków
04-09-2018    -    21-06-2019
Wtorek 15.30-19.30
Środa 15.30-19.30
Czwartek 15.30-19.30
Sobota 9.30-13.30
   
 
KURS RYSUNKU W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 W SZKOLE RYSUNKU ELIPSA POD OKIEM ARCHITEKTÓW
KROWODERSKA 6/14 IIIp.
KRAKÓW
OBOK DOMU KULTURY YMCA I KINA AGRAFKA.
04-09-2018    -    21-06-2019
Terminy zajęć z rysunku:

Wtorek 15.30-19.30
Czwartek 15.30-19.30
Piątek 15.30-19.30
Sobota 09.30-13.30

Terminy zajęć z historii sztuki (ilość w każdej z grup ograniczona):

Czwartek 16.00-17.30
Sobota 13.30-15.00
   
 
ZAPISY NA KURS RYSUNKU ODRĘCZNEGO W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
Pracownia Architektury i Rysunku Elipsa s.c.
Krowoderska 6/14
31-142 Kraków
Stare Miasto
04-09-2018    -    21-06-2019
Terminy zajęć z rysunku:

Wtorek 15.30-19.30
Środa 15.30-19.30
Czwartek 15.30-19.30
Sobota 09.30-13.30

Terminy zajęć z historii sztuki (ilość w każdej z grup ograniczona):

Czwartek 16.00-17.30
Sobota 13.30-15.00
   
 
WARSZTATY ARTYSTYCZNO-HOBBYSTYCZE
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
KREATYWNI
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Dietla 53
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
NAUKA GRY NA GITARZE KLASYCZNEJ I AKUSTYCZNEJ
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
JĘZYK ANGIELSKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
Zajęcia Okuyama Ryu Aiki JU JUTSU
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
PRACOWNIA CERAMIKI I WITRAŻU
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
ZESPÓŁ FENIKS
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ „KRAKOWSKIE FILMOWISKO”
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
EKOZAKRĘCENI
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Dietla 53
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
ŻEGLARSKI KLUB KOLCHIDA
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
PRACOWNIA TERYTORIUM SZTUKI
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
WARSZTATY CYRKOWE
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
WARSZTATY INTERDYSCYPLINARNE – AKADEMIA MŁODEGO ODKRYWCY
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
GIMNASTYKA AKROBATYCZNA DLA DZIECI
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
GIMNASTYKA AKROBATYCZNA DLA MŁODZIEŻY
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
dla dzieci powyżej 12 lat
 
KULTURYSTYKA
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
dla dzieci powyżej 12 lat
 
WARSZTATY TAŃCA IZRAELSKIEGO W GRUPIE „KACHOL”
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
Chatka Małolatka
MDK Dom Harcerza, ul. Reymonta 18
03-09-2018    -    31-01-2019
9.00 - 14.00
DLA DZIECI   
dla dzieci w wieku 0-6 lat
 
TKANINA ARTYSTYCZNA
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Dietla 53
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
Klub Rodziców w ARTzonie
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
03-09-2018    -    26-09-2018
   
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
 
By The Lake / Nad jeziorem - wystawa fotografii Birgit Püve
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
03-09-2018    -    26-10-2018
w godzinach otwarcia ośrodka
BEZPŁATNE
   
 
ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
ZAJĘCIA TEATRALNE O PROFILU TANCERZ-AKTOR
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
dla dzieci powyżej 12 lat
 
PRACOWNIA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
03-09-2018    -    21-06-2019
   
 
Kraków literacki. Przewodnik młodego czytelnika
Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
01-09-2018    -    30-11-2018
BEZPŁATNE
DLA DZIECI   
 
Chór GospelSenior
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
28-08-2018    -    25-06-2019
10:00-12:00
BEZPŁATNE
   
DLA SENIORÓW
 
Zajęcia z filmu animowanego Uwaga! Akcja – animacja.
MDK Dom Harcerza, ul. Reymonta 18
27-08-2018    -    31-01-2019
16.00
   
dla dzieci w wieku 7-12 lat
dla dzieci powyżej 12 lat
 
Obojętnie, gdzie to jest na świecie. Stanisław Baj, malarz
Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Dom Esterki, ul. Krakowska 46
14-07-2018    -    28-10-2018
wt.–nd. 10.00–19.00
pn. nieczynne
   
 
Wakacyjne warsztaty teatralne w Klubie Kuźnia
Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
02-07-2018    -    20-08-2019
BEZPŁATNE
   
 
Nowy sezon w Ogrodzie Doświadczeń
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema
al. Pokoju 68
20-04-2018    -    31-10-2018
9:00
   
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
 
„To takie proste” – nowa edukacyjna wystawa w Muzeum Inżynierii Miejskiej
Muzeum Inżynierii Miejskiej
ul. św. Wawrzyńca 15
Kraków
17-01-2018    -    16-12-2018
   
WSPÓLNE: dla dzieci i dorosłych
 
Krystian Lupa
Live Factory 2 Warhol by Lupa
Muzeum Sztuki Współczesnej
14-03-2016    -    31-12-2018
11.00-19.00
   
 


styczeń, 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
styczeń 2019

MONA LISA Z WĄSAMI: „MECENAT ARTYSTYCZNY KOBIET”
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
28-01-2019    -   
        
18.45
28 stycznia 2019 r., godz. 18.45
SCKM, ul. Wietora 15, s. 83
Prowadzenie: historyk sztuki – Agnieszka Wozowicz
Informacje: tel. 12 421 29 87, agawozowicz@gmail.com

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu wykładów poświęconych wybranym zjawiskom
w sztuce od czasów starożytnych po XX w. Celem spotkań jest uzupełnienie chronologicznego i „szkolnego” kursu historii sztuki, poszerzenie wiedzy o dziełach i ich twórcach, problemach mniej znanych, nierzadko wspomnianych zaledwie w podręcznikach oraz ich prezentacja poza sztywnym schematem epok i stylów. Tegoroczne spotkania poświęcone będą sztuce kobiet i kobietom w sztuce – zarówno artystkom jak i kobietom sprawującym mecenat artystyczny, zagadnieniu wizerunków kobiety w sztuce dawnej
i współczesnej, problemom obecnym w twórczości kobiet, feministycznej historii sztuki
i wielu innym. Spotkania mają formę prelekcji bogato ilustrowanej slajdami, odbywają się raz w miesiącu, w poniedziałki o godz. 18.45.
... artykuł »
SPEKTAKL: „NIE NIEWOLA, NI WOLNOŚĆ”
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie, ul. Wietora 15
26-01-2019    -   
        
16.00
26 stycznia 2019 r., godz. 16.00
Scena SCKM, ul. Wietora 15
Bilety: 10 zł
Rezerwacja: sckm.krakow@gmail.com lub tel. 12 430 50 90

Spektakl grupy aktor-tancerz pracującej w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży pod kierunkiem Wojciecha Dawida Terechowicza.
W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, sięgamy do przykładów naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego, aby dać świadectwo o tym, jaką moc
w czasie niewoli może mieć sztuka. Właśnie wtedy, jest ona potrzebna jak nigdy.
Spektakl „Nie niewola, ni wolność” wg utworów C. K. Norwida, łączy w sobie trzy gatunki sztuki: poezję, muzykę i taniec. W bardzo dynamicznym spektaklu przywołujemy twórczość dwóch wybitnych polskich artystów – Chopina i Norwida, których wkład w naszą kulturę jest nie do przecenienia. Połączył ich wspólny los życia z dala od ojczyzny. Pełni obaw wobec sytuacji w Polsce, dzielili swą troskę o nią z rodakami poprzez własne dzieło. Prawdziwym skarbem wówczas dla Polaków stała się niezwykła poezja Norwida oraz wspaniała muzyka Chopina. Polacy obcując z ich dziełami czuli się wspólnotą przywiązaną do własnej tożsamości narodowej. Ich twórczość ożywiała ducha narodowego i społecznego, nawoływała do odpowiedzialności, budziła z uśpienia i rezygnacji, zagrzewała do działania, była schronem dla ojczystego języka i kultury. Nie będzie przesadą nazywanie ich przywódcami duchowymi w czasie niewoli – nie tylko tej XIX-wiecznej, ale choćby w okresie wojen światowych ubiegłego wieku. W spektaklu zobaczymy alegoryczne obrazy komentowane twórczością Norwida, a odnoszące się do przyczyn utraty niepodległości, kondycji Polaków na obczyźnie i w ojczyźnie podczas rozbiorów jak i skutków działań narodowowyzwoleńczych. Przedstawienie nie jest historycznym rozważaniem ciężkiego dla naszych antenatów czasu a artystyczną interpretacją wydarzeń.
Spektakl powstał przy współpracy uczniów klas taneczno-teatralnych XXX LO im. św. Alberta Chmielowskiego w Krakowie oraz przy udziale seniorów z Centrum Aktywności Seniora Młodzi duchem.

Scenariusz – Wojciech Dawid Terechowicz
Konsultacje literackie, koordynacja – Urszula Perlińska
Muzyka – fragmenty utworów Fryderyka Chopina
Scenografia i kostiumy, projekt plakatu – Joanna Miczałowska
Asystentki scenografa – Julia Janik i Sandra Florek
Konsultacje choreograficzne – Aleksander Kopański
Reżyseria i koncepcja scenograficzna – Wojciech Dawid Terechowicz
Asystentka reżysera – Olimpia Makles
Światło i dźwięk – Krzysztof Hosaja

PEŁNA OBSADA AKTORSKA:
WIESZCZBIARKA – Joanna Miczałowska
BŁAZEN – Dawid Kołcz
CHARCICA – Dobrochna Kogut
STARCY – Danuta Banaś, Agata Chmielowska, Halina Ciślak, Antoni Opach, Anna Pietras
ZABORCA I – Rosjanie Weronika Jerc, Artur Szarek
ZABORCA II – Prusacy Weronika Mach, Kacper Jura
ZABORCA III – Austriacy Wiktoria Kwiecień, Jakub Stępnik
SALON – Diana Kostuch, Anna Szopa, Sandra Florek, Natalia Sejut, Patrycja Tynor, Justyna
Czopek
UCZNIOWIE – Julia Janik, Julia Chmiela, Ludmiła Sielańczyk, Magdalena Górnikiewicz, Klaudia Woźniak, Olimpia Makles, Karolina Strojek, Aleksandra Żybińska, Gabriela Niemiec
CUDZOZIEMCY – Artur Szarek, Anna Szopa, Kacper Jura Julia Janik, Jakub Stępnik, Natalia Sejut
POLACY W OJCZYŹNIE – Justyna Czopek, Olimpia Makles, Aleksandra Żybińska, Gabriela Niemiec, Julia Chmiela, Patrycja Tynor
POLACY EMIGRANCI – Diana Kostuch, Sandra Florek, Magdalena Górnikiewicz, Klaudia Woźniak, Karolina Strojek, Ludmiła Sielańczyk
GOŚĆ Z SALONU – Julia Janik
SALONOWIEC I – Patrycja Tynor
SALONOWIEC II – Justyna Czopek
NAUCZYCIELKA – Julia Janik
I Z LUDU – Anna Szopa
II Z LUDU – Sandra Florek
III Z LUDU – Justyna Czopek
IV Z LUDU – Karolina Strojek
V Z LUDU – Diana Kostuch
VI Z LUDU – Magdalena Górnikiewicz
VII Z LUDU – Klaudia Woźniak
VIII Z LUDU – Natalia Sejut
IX Z LUDU – Ludmiła Sielańczyk
LEGIONIŚCI – Artur Szarek, Kacper Jura, Jakub Stępnik, Anna Szopa, Julia Janik, Natalia Sejut
SZEREGOWI LEGIONIŚCI – Diana Kostuch, Magdalena Górnikiewicz, Sandra Florek, Kaludia Woźniak, Karolina Strojek, Ludmiła Sielańczyk

... artykuł »
 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury