POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


  ARCHIWUM  
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Klubowe

Odbywające się online
 
 
24-02-2020       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Tarnowski & Chrzęszczyk | Scena Dla Młodych
ZAPRASZA
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
ul. Papiernicza 2
31-221 Kraków
tel. 12 420 49 50
fax 12 420 49 68
http://www.dworek.eu
dworek@post.pl
miejsce:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
18:00
BEZPŁATNE
» Muzyka
Miłośników nowego, świeżego spojrzenia na muzykę klasyczną zapraszamy na koncert z cyklu Scena dla Młodych, który odbędzie się 24 lutego 2020 r. o godz. 18:00 w Sali Kominkowej. Sonaty na skrzypce i fortepian wykonają Łukasz Chrzęszczyk i Artur Tarnowski. Wstęp wolny

Program:
C. Franck - Sonata A Dur na skrzypce i fortepian
J. Brahmsa - Sonata A Dur nr 2 na skrzypce i fortepian

Artur Tarnowski uczęszczał do PSM I i II st. im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie Bogdana Krysy. Licencjat na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Klasie prof. Stanisława Kuka. Następnie kontynuował studia muzyczne na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Marcina Baranowskiego. Kształtował się dodatkowo pod okiem takich skrzypków jak Gyula Stuller (koncertmistrz Camerata de Lausanne), Volkhard Steude (koncertmistrz Vienna Philharmonic Orchestra), Tomasz Tomaszewski (koncertmistrz Berlin Opera House) oraz Ivry Gitlis, który po usłyszeniu gry Artura zaprosił go na nauki do Paryża. Reprezentował szkołę w finałach konkursu "Wykształcony Słuch" w Żyrardowie, zdobył I i II m-ce w Konkursie Kameralnym w Radomiu (2001) I m-ce w Belgii na konkursie orkiestr z Camerata Scholarum (jedna z partii solo -2007).
Obecnie przygotowuje się do konkursów skrzypcowych w Nowym Jorku i Wiedniu.


Łukasz Chrzęszczyk – pianista, solista i kameralista, adiunkt w Katedrze Kameralistyki Fortepianowej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat, początkowo u p. Elżbiety Saramy, później w PSM II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie mgr Andrzeja Domina. W 2014 ukończył studia pianistyczne na UMFC w klasach fortepianu profesora Piotra Palecznego i kameralistyki fortepianowej prof. Mai Nosowskiej. W lutym 2018 roku uzyskał stopień doktora sztuki; jego praca doktorska, poświęcona sonatom na skrzypce i fortepian K. Pendereckiego, otrzymała wyróżniające recenzje, umieszczające artystę w gronie najciekawszych polskich muzyków młodego pokolenia.
Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Solo i kameralnie występował w większości krajów Europy, współpracując z wieloma spośród najwybitniejszych polskich instrumentalistów.
W ramach własnej działalności pedagogicznej prowadził warsztaty muzyki kameralnej m.in. w Hochschule fur Musik Detmold (Niemcy) oraz w Eesti Muusika-ja Teatriakademia w Tallinie (Estonia), regularnie współpracuje również z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci, prowadząc kursy kameralistyki.

Jest stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Société Générale i Towarzystwa im. Teodora Leszetyckiego, a także laureatem nagród Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta miasta Kielce i marszałka województwa świętokrzyskiego. W 2013 roku został stypendystą prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury programu MKiDN „Młoda Polska”.


Dołącz do wydarzenia na FB ->
https://www.facebook.com/events/581732219073153/Scena dla młodych - projekt skierowany do utalentowanych, młodych adeptów sztuki muzycznej – uczniów, studentów i absolwentów wyższych szkól muzycznych, stwarzający możliwość prezentacji swoich umiejętności szerszej publiczności. Miłośników młodego, świeżego spojrzenia na muzykę klasyczną i nie tylko zapraszamy do udziału w koncertach.

Chcesz u nas zagrać?

Szczegółowe informacje:

Dorota Trembecka
tel. 12 420 49 52
e-mail: dorota.trembecka@dworek.eu
https://www.facebook.com/events/581732219073153/
Miejsce:
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
Godz.
18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury