POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
       
   
Instytucje kultury  ->  Teatry
Teatr Hothaus
ul. Kwiecista 25
Kraków
+48 606 603 560
« zamknij mapę
 
http://hothaus.org
kontakt@hothaus.org
 

Teatr Hothaus jest podmiotem Fundacji Hothaus, któa nie powstała jako odpowiedź na wyniki przeprowadzonych badań marketingowych dotyczących potrzeb i oczekiwań tzw. konsumenta. Fakt powołania jej do życia był naturalną konsekwencją długoletniej pracy jej fundatora – Wojciecha Terechowicza – jako pedagoga, instruktora teatralnego i reżysera. W ciągu ponad dwudziestu lat swojej pracy z człowiekiem na gruncie sztuk scenicznych (choć nie tylko takich), Terechowicz dostrzegł korzyści, jakie czerpie człowiek z szeroko rozumianych działań artystycznych. Dlatego też misją fundacji stało się promowanie i prowadzenie edukacji artystycznej we wszystkich możliwych kierunkach umożliwiających wzrost i rozwój człowieka.

Bezpośrednie działanie artystyczne wymaga od działającego czasu, poświęcenia, pracy i cierpliwości - nie jest to więc zadanie łatwe. Stopniowo odkrywając swój potencjał twórczy na gruncie sztuki, człowiek zmaga się również ze swoimi ograniczeniami, które uwidaczniają się w toku realizowanych zadań. Identyfikacja tych ograniczeń jest jednak jedyną drogą do wypracowania metod na ich pokonywanie. Ograniczenia te – podobnie jak i predyspozycje – konstytuują prawdę o każdym człowieku. W Fundacji Hothaus tak właśnie rozumie się podstawową funkcję edukacji artystycznej: jest to odkrywanie prawdy o sobie, o innych i o świecie, który nas otacza. Fundacja dba, aby każde podejmowane przez nią działanie było zgodne z tym opisem.
worzymy cieplarnianą przestrzeń dla osób, które pragną rozwijać się za pośrednictwem działań artystycznych skupionych wokół teatru. Oferujemy warsztaty aktorskie – zarówno te znajdujące zastosowanie w teatrze dramatycznym, jak i w teatrze tańca, ucząc między innymi wyobraźni scenicznej, wyobraźni przestrzennej, świadomości ruchu, dykcji i wymowy, emisji głosu, technik współdziałania, zdolności improwizacyjnych. Wszyscy uczestnicy warsztatów mają możliwość współtworzenia spektakli oraz wystawienia ich w przestrzeni naszego atelier. Zalety płynące z proponowanych przez nas zajęć znajdują zastosowanie poza sceną teatralną – w życiu prywatnym oraz zawodowym: rozwijamy umiejętności interpersonalne, uwrażliwiamy na potrzeby swoje oraz innych, pozwalamy nabrać siły, niezbędnej do zmagania się z rutyną dnia powszedniego oraz dystansu wobec siebie i otoczenia. Do udziału w zajęciach zapraszamy absolutnie wszystkich, tak jak wszystkich zapraszamy do współtworzenia wyjątkowej przestrzeni, która przy twórczym wysiłku może stać się odpowiednim lokum dla każdej działalności artystyczno-kulturalnej.

Tutaj teatr i taniec są dziedzinami działania, które łączą ludzi. W tym duchu w Atelier Hothaus łączymy także pokolenia: oferujemy zajęcia dla dzieci, takie jak teatr rodzinny, podczas których rodzice mają szansę współdziałania ze swoimi pociechami. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych pedagogów związanych z Fundacją Hothaus. Ponadto organizujemy jedyny w Polsce Survival Teatralny, happeningi, akcje typu performance, koncerty, wieczory poezji, wieczory filmowe, warsztaty teatralne dla grup zorganizowanych czy spektakle teatralne – wszystko to dzieje się w naszym Atelier tworząc z niego unikalną przestrzeń integrującą osoby w różnym wieku i o różnych profesjach, zainteresowanych rozwojem wewnętrznym tak swoim, jak i swoich bliskich.
  
 
           

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury