POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
   
Instytucje kultury w Krakowie
 
Biblioteki
Centra kultury
Galerie
Kabarety
Kina
Kluby
Muzea
Muzyczne instytucje i muzycy
Sport i rekreacja
Stowarzyszenia i fundacje
Taneczne instytucje
Teatry
Więcej kategorii
 
Instytucje kultury  ->  Centra kultury
Młodzieżowy Dom Kultury
ul. Grunwaldzka 5
31-526 Kraków
tel 411 67 03
Pracownia Artystyczna MDK
ul. Widok 4
Kraków
tel 12 414 25 72
zobacz na mapie »
http://mdkgrunwaldzka5.pl
mdkgrunwaldzka@poczta.fm
 

Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 jest instytucją czasu wolnego , działającą nieprzerwanie od początku lat 50. Dziesiątych - to miejsce przyjazne dzieciom i młodzieży. W placówce pod okiem doświadczonych pedagogów można rozwijać artystyczne pasje i doskonalić warsztat. Nowatorskie programy nastawione są na rozwój myślenia kreatywnego, wyobraźni i świadomego uczestniczenia w kulturze, a nadrzędną ideą jest nauka poprzez zabawę.

Zajęcia artystyczne są jednocześnie doskonałą zabawą, stwarzają możliwości nawiązania przyjaźni z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Uczestnicy zajęć w MDK biorą udział w wielu konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia, wyjeżdżają na plenery artystyczne, festiwale.

Oferta MDK adresowana jest do każdej grupy wiekowej, a praca realizowana jest zarówno w ramach stałych form edukacyjnych, jak i w zespołach artystycznych.

Z myślą o najmłodszych realizowany jest program w Artystycznym Klubie Starszaka. Propozycja ta może zainteresować zwłaszcza tych rodziców, którzy są zmuszeni na kilka godzin w ciągu dnia powierzyć swoje dzieci opiece z zewnątrz.

W placówce pod okiem nauczycieli z kierunkowym wykształceniem pedagogicznym, dzieci i młodzież nie tylko spędzają czas bezpiecznie, ale przede wszystkim uczą się ciekawych rzeczy na zajęciach ogólnorozwojowych, plastycznych, rytmicznych, teatralnych, muzycznych, taneczno - ruchowych, warsztatach artystycznych.
W MDK działa kilka pracowni muzycznych, w których młodzież może zdobyć zarówno podstawowe umiejętności gry na instrumentach, jak i brać udział w regularnych próbach zespołów muzycznych. Warto wymienić zespół rozrywkowy AFERA BAND, który tworzą młodzi wokaliści i muzycy grający na instrumentach klawiszowych, dętych, rytmicznych i gitarach, studio wokalne , w którym można szkolić głos i opracować repertuar estradowy z myślą o występach publicznych oraz Krakowską Orkiestrę Staromiejską, w której kształcą się dzieci i młodzież w zakresie gry na instrumencie.
Uczestnicy mogą korzystać z zajęć gry na pianinie, elektronicznych instrumentach klawiszowych, gitarze klasycznej, elektrycznej i innych.
Studio Tańca Współczesnego, kształci młodych ludzi w zakresie tańca współczesnego, demi - klasyki i technik relaksujących. Natomiast w Grupach Tańca Współczesnego Hip -Hop , młodzi tancerze przygotowują niezwykłe układy choreograficzne i poznają tajniki współczesnego tańca, prezentując je później między innymi podczas imprez plenerowych.

Młodzież uzdolniona plastycznie może brać udział w zajęciach prowadzonych według autorskich programów realizowanych przez doświadczonych artystów-plastyków. Proponowane formy to pracownia plastyczna, warsztaty graficzno - malarskie i pracownia ceramiczna.
MDK zaprasza również do Pracowni Języka Angielskiego i do siłowni.
MDK w ciągu całego roku z myślą o swoich odbiorcach przygotowuje wiele imprez o charakterze edukacyjnym, artystycznym i rozrywkowym, realizuje konkursy i warsztatowe projekty artystyczne oraz prezentuje dokonania swoich uczestników na imprezach własnych, miejskich, festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 jest Andrzej Łazarz.
 

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury