POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Andrzej Siekierka, Laura Obrzut i Ewa Nieć - pokaz w krakowskiech Sukiennicach
« start     10/10/2012
Tematem pokazu mody trójki projektantów był Kraków lat 20 i 30 minionego wieku, wraz z całą swoją miłością do teatru i kabaretu, literatury i góralszczyzny. Projektanci spotkali się w pierwszych dniach października w Krakowie, aby pokazać swoje najnowsze kolekcje, podzielić się swoimi inspiracjami i fascynacjami.

Wybór miejsca także nie był przypadkowy. Utrzymane w stylu nawiązującym do początków ubiegłego wieku, niezwykle piękne wnętrza Kawiarni Noworolski w Sukiennicach, idealnie współgrały z całością.
Dzięki aktorce Barbarze Garstce, wcielającej się w postaci najbardziej znanych krakowskich sióstr, Magdaleny Samozwaniec de domo Kossak i Lilki, późniejszej poetki Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej - obecna na pokazie publiczność mogła wędrować między Krakowem a Zakopanem tamtych szalonych lat.
Punktem kulminacyjnym wieczoru, były kreacje zaprojektowane przez Laurę Obrzut i towarzysząca jej biżuteria ArsDavia.
Na wybiegu pojawiły się uwodzicielki otulone boa, z lufkami w dłoniach, obdarzając zachwyconą publiczność powłóczystymi spojrzeniami. - To była niezwykła epoka. Świat po pierwszej wojnie światowej zmienił się diametralnie. Zmieniła się także sama kobieta. W zapomnienie odszedł stereotyp cichego, słodkiego stworzenie aspirującego jedynie do roli żony i matki. Jej miejsce zajął wamp, pewna siebie istota z krótkimi włosami i mocno podkreślonymi oczami - przekonuje Izabel Halik z Bella Models. - Na szczęście nasze modelki nie były skazane na make up z epoki, wykonywany często za pomocą kawałka węgla czy sadzą z kominka. Stylowe makijaże powstały dzięki Paese – kończy I.Halik

Pobudzające zmysły suknie, efektowne nakrycia głowy, wyrafinowana biżuteria ucieleśniały marzenia niejednej kobiety. - Od zawsze fascynowała mnie kobiecość ikony tamtych lat - Marleny Dietrich. Studia w Krakowskiej Szkole Artystycznej tylko tę miłość spotęgowały - mówi projektantka, Laura Obrzut. - Uwielbiam kobiety spowite w czerń, z wyeksponowaną talią i ramionami - dodaje. Gdzie cała sztuka oczarowywania tkwi w równowadze między tym, co umiejętnie odkryte, a tym, co dopiero może, ale nie musi, takim zostać.
- Laurze marzy się powrót tajemniczych kusicielek - śmieje się Leszek Górak, fotograf od lat współpracujący z projektantką. - Dlatego mariaż jej strojów z biżuterią ArsDavia jest taki udany. Bogata ornamentyka naszyjników czy kolczyków przywodzi na myśl nieodgadnione piękności z męskich snów, zawsze otulone projektami Laury Obrzut - podkreśla.

Biżuteria z jedwabiu to faktycznie tajemniczy świat powstających na zamówienie unikatów. - Często słyszę od kobiet, noszących moją biżuterię, że w niej czują się ubrane w tajemniczość, zmysłowe i pożądane. Właśnie takie pragnienia stały się pretekstem do powstania ArsDavii – wyjaśnia Ewa Nieć, projektantka biżuterii.
Tęskne spojrzenia publiczności, rzucane za odchodzącymi modelkami, zdawały się pragnienia te podzielać.

Ilustracja materiału:
stroje wieczorowe: Laura Obrzut
biżuteria: www.ArsDavia.com
modelki: www.bella-models.pl
make up: www.fashionableyou.pl / Paese
wnętrze: Kawiarnia Noworolski w Sukiennicach
foto: Leszek Górak
  

 
 
miejsce wydarzenia:
Kraków, Kawiarnia Noworolskich, Sukiennice
 

http://www.arsdavia.com
 


 
 
 
 
ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

Felicita


Kolejny sukces błękitnej rewolucji, czyli trzecia edycja Open Eyes Economy Summit


Spotkanie Liderów Speed-Balla.


38. Kongres i Targi LNE – profesjonalna edukacja, nowinki branżowe i szaleństwo zakupów!


Minigranty IKEA Kraków dla Stowarzyszenia Unicorn i Zespołu Szkół Specjalnych z Nowej Huty


Rowerem na zakupy – nowa stacja sponsorska Wavelo pod Centrum Serenada


Projekt muzyczny wspierający Stowarzyszenie UNICORN
Joanna Kulig, Maciej Stuhr i Chór Gospel Joyful VoiceAkademik Livinn Kraków – studenci zaprojektowali jednostkę mieszkalną dla osoby niepełnosprawnej!


POEZJA NA KAZIMIERZU.


37. Kongres i Targi LNE - branża beauty w wersji PRO


Ale cyrk


Zagłosuj na jedną z małopolskich szkół i pomóż jej wygrać pracownię komputerową!

 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją