POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA KRONIKA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH  ARCHIWUM  
RELACJE
Podsumowanie I edycji programu „Dobro od Dziecka” Fundacji „Wawel z Rodziną”
« start     29/10/2020
Dobiegła końca pierwsza edycja innowacyjnego programu społecznego „Dobro od dziecka” wspierającego świetlice środowiskowe w pracy z dziećmi i młodzieżą. Celem programu jest uczenie podopiecznych, czym jest dobro i motywowanie ich do szerzenia go w swoich społecznościach lokalnych. Do tej pory w ramach inicjatywy, Fundacja „Wawel z Rodziną” zorganizowała cykl warsztatów dla wychowawców, skupionych wokół 4 bloków tematycznych – „Poczucie wartości”, „Emocje jak je komunikować”, „Współpraca w grupie”, „Wartości – drogowskazy”, które później były przez nich realizowane podczas zajęć z podopiecznymi. Spotkania prowadzone były cyklicznie, a na zakończenie opiekunowie otrzymali instrukcje i zbiór ćwiczeń, umożliwiające im wykorzystanie wyniesionej wiedzy w codziennej pracy z młodzieżą. Pilotażowa edycja programu rozpoczęła się w 2018 roku i objęła trzydzieści cztery świetlice środowiskowe.

Ostatnie spotkanie w ramach I części programu „Dobro od dziecka” odbyło się online 27 października w Krakowie pod hasłem „Wartości – drogowskazy”. Poprowadziła je Małgorzata Pióro – doświadczona trenerka rozwoju osobistego, pedagog, socjolog i arteterapeuta, a także nagradzany fotograf. Swoim doświadczeniem dzieli się podczas autorskich warsztatów również poza granicami Polski – w Londynie, Dublinie i we Lwowie. Ćwiczenia warsztatowe pozwoliły uczestnikom na określenie jakie wartości mają dla nich największe znaczenie, jakimi wartościami kierują się w swoim życiu, jakie wartości chcą przekazywać swoim podopiecznym. Prowadząca podzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą na temat sposobów wyznaczania wartości oraz tego jak rozpoznać i pracować z wartościami podopiecznych. W spotkaniu wzięło udział 15 osób, wśród których znaleźli się wychowawcy krakowskich świetlic środowiskowych. Uczestnicy warsztatów mogli wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi, porozmawiać o problemach, z którymi stykają się w swojej pracy. Mieli również okazję brać czynny udział w rozmowach na temat pomysłów w związku ze zbliżającą się 2 edycją programu.

„Chcemy podziękować wszystkim uczestnikom warsztatów za niezwykle inspirujące spotkania, podczas których mogliśmy zgłębiać wiedzę i wzajemnie motywować się do działania. To był bardzo motywujący czas dla nas wszystkich, a przed nami jeszcze wiele dobrego” – mówi Sylwia Warnecka, Wiceprezes Fundacji “Wawel z Rodziną”.
  

 
miejsce wydarzenia:
Kraków
 

https://fundacjawawel.pl/

ZOBACZ
PROPOZYCJE NA DZIŚ »

 
 

AKTYWIZACJA TURYSTYCZNA W REJONIE BESKIDU MAKOWSKIEGO


Brązowe medale reprezentacji w speed-ballu.


"Przemijanie" w Teatrze Stygmator z cyklu POEZJA NA KAZIMIERZU


Wielkie zwycięstwo zawodników Sportowni.


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa


Nowe Czyżyny wspierają młodych kajakarzy


Słodki Wawel Truck podbił serca mieszkańców Krakowa!


Placówka z Krakowa wśród zwycięzców konkursu “Gotowi na wiosnę”


Dobre praktyki krakowskiego producenta słodyczy Wawel SA kolejny rok z rzędu wyróżnione w Raporcie FOB


W Krakowie powstał rewelacyjny kryty skatepark! Kraków Street Park.


Posłuchaj nagrań projektu „Pocieszycielka strapionych”


Podsumowanie I edycji programu „Dobro od Dziecka” Fundacji „Wawel z Rodziną”

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją